Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Kim był Grzegorz Dyndała? Bogaty chłop z próżności swej i snobizmu żeni się z córką ubogiego szlachcica. Po ślubie jest on jednak poniżany przez zdradzającą go żonę; wzgardzają nim także jego teściowie. „Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało” dotyczy ludzi łasych na szybki zysk, chciwych i cynicznych, którzy ostatecznie zostają ukarani przez los. Tyle Wikipedia.

„Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało” odnosi się do nas Polaków. Jest to doświadczenie 1980 i 1989 roku czego świadomość dociera do nas dopiero po uzyskaniu dojrzałości. Wtedy zachowaliśmy się jak niemowlę.Dziś odczuwamy skutki.

Za niedługo „Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało” można będzie powiedzieć klonowi Grzegorza Dyndały - Grzegorzowi Zębatemu I. Niczego  się nie nauczył po swych wyczynach w ramach ciamajdanu co wytknął mu nawet taki intelektualista jak Ryszard Spetrufikowany:

Teraz Grzegorz znowu włazi na sejmową mównicę. Wlezie i zlezie i zlezie pewnie nie tylko z mównicy ale i ze sceny politycznej.

Spróbujmy jednak odnieść to „Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało” szerzej do naszej polskiej sytuacji. My też, jako Naród, wzięliśmy „ślub” z ówczesną opozycją. To że nie wszyscy bawili się na weselu

 

nikomu nie przeszkadzało. Wszakże miłość jest ślepa a my ukochaliśmy wolność o której nam opowiadano.

Wkrótce stało się z nami jak z Dyndałą który był: ” poniżany przez zdradzającą go żonę; wzgardzili nim także jego teściowie” . Czy brakuje w tym stwierdzeniu czegokolwiek co odnosiłoby się do nas. Czy nie zostaliśmy zdradzeni ? Czy to nie nas ” puszczono w skarpetkach”? Czy nie wzgardzili nami  teściowie czyli ” rodzice” panny Solidarności?

Czy to nie my liczyliśmy na szybka poprawę naszego losu, na szybki zysk gdy inwestowaliśmy w tych którzy obiecywali nam  ”cuda na kiju” ?

 

Tylko tym różnimy się od Grzegorza Dyndały że jako Naród nie byliśmy cyniczni. To banda cyników oszukała nas. Ale tak jak on zostaliśmy ukarani przez los i nie ma nikogo na świecie kto by się nad nami ulitował.

Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało – idealnie odnosi się do nas.

Przed 1980-tym PZPR doskonale sobie zdawała sprawę z niewydolności systemu. Mieli świadomość tego że aby uzdrowić gospodarkę trzeba wyrzucić na bruk 5 milionów Polaków. nie mogli sobie na to pozwolić. Więc pozwolili nam na „obalenie komunizmu w Polsce”. Obaliliśmy ( podobno) i sami się wyrzuciliśmy na bruk. Może nieprawda?

O reszcie konsekwencji nawet nie wspomnę bo przez ćwierć wieku wszystko się tak pogmatwało że dziś już nikt nawet nie pamięta o co szło na początku. Czy ktoś pamięta sierpniowe postulaty?

Dzisiaj znowu jesteśmy w podobnej sytuacji są Ukraińcy. Mami się nas opowieściami o wysokim standardzie życia w Europejskiej Unii i że bez niej zginiemy . A ponieważ najciemniej jest pod latarnią  nie widzimy że są w Europie kraje które w Unii nie są a standard życia mają znacznie wyższy niż my. Wielka Brytania tak naprawdę nigdy nie miała zamiaru żyć z Brukselą, nie zmieniła funta na "ełro" i dalej jeździli po 'tamtej' stronie.  

Mocodawcy polskiej opozycji anty-pisowskiej po ponownym osadzeniu lokaja w Brukseli teraz domagają się od Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz KOD-u zdecydowanych działań na rzecz obalenia rządu i przywrócenia władzy złodziei, oszustów i zdrajców narodu polskiego.Wydali nawet instrukcje swojej nagonce i zarządzili rozpoczęcie polowania.Chcą doprowadzić do obalenia legalnego rządu siłą i chcą tego dokonać w maju w ramach czynu  1- Majowego. Tak zapowiadają.

Ale jeśli rząd dobrze się przygotuje będzie mógł powiedzieć: „Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało”. Ustawa o zgromadzeniach była jednak potrzebna.

Historia uczy jednego : Nigdy, Nikogo , Niczego Nie Nauczyła ! Może jednak tym razem od tej zasady będzie jednak wyjątek.

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:14)

Komentarze

Tzw. opozycja poza me(n)diami i ulicznym spędem lemingów nie ma żadnego pomysłu i programu - jak oni chcą przekonać Polaków do siebie...?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1535478

Oni chcą przekonać tzw. "ełropejczyków".....

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1535483

Gonić to zafajdane towarzystwo bez litości!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1535594

Wszystkie antypolskie qrwy same się poujawniały

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1535595

I Niemieckie partie w Polskim parlamencie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1535600

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Pers nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Przegrała partia proniemiecka a wygrała proamerykańsko-żydowska. Co jest gorsze to czas pokaże.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-5

--------------------------------------
Satyr twierdzi, że brak mi kultury i inteligencji ale ja się z nim nie zgadzam.

I kiedy w końcu admin skasuje moje konto?

#1535605