Nie ma świętych krów - poseł aresztowany podczas protestu

Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Napisałem poseł ,ale wyjaśniam że chodzi o kongresmena w USA. Gdybym napisał kongresmen nikt nie kojarzyłby, że aresztowanie posła za nieprzestrzeganie prawa i poleceń służb porządkowych to oczywistość w świetle prawa.

Immunitet chroni jedynie przed skutkami działań w izbie parlamentu.

Immunitet (łac. immunitas – uwolnienie od obciążeń) – instytucja prawna, mocą której osoba z niej korzystająca nie podlega określonym przepisom. Oznacza ograniczenie odpowiedzialności prawnej danej osoby z tytułu pełnienia przez nią określonej funkcji. Istotą immunitetu jest więc wyłączenie spod określonego obowiązku.

Nie oznacza wyłączenia spod wszelkich przepisów.

Jednak stosowanie immunitetu bywa zupełnie dowolne. Właśnie zawieszono Korwina Mikke za to co mówił w Parlamencie, choć takie, nawet głupie, gadanie obejmuje immunitet. Pozbawiono go diet poselskich na okres 30 dni, nie będzie mógł reprezentować Parlamentu Europejskiego na delegacjach i konferencjach międzynarodowych przez rok. Wreszcie został zawieszony na 10 dni w funkcjach europosła z możliwością udziału w głosowaniach.

A co zrobiono w Polsce warchołom blokującym Sejm. Temu głupkowi który rozpętał całą awanturę nawet włos z łysiejącej łepetyny nie spadł.

Jaki był przebieg wypadków w podobnej sytuacji w USA. I to nawet nie w parlamencie, ale w lokalu urzędu państwowego.

Kongresman z Chicago Luis Gutierrez (Demokrata, a więc z partii opozycyjnej) został zatrzymany po tym jak odmówił opuszczenia biura w chicagowskiej US Immigration and Customs Enforcement (ICE). Gutierrez upierał się, że nie wyjdzie, dopóki ICE nie spełni jego żądania, a domagał się szczegółów deportacji nielegalnego imigranta.

Wyjaśnień mu udzielona, ale Gutierrez uznał, że nie dostał odpowiedzi jakiej oczekiwał, więc on i siedem towarzyszących mu osób ogłosili, że nie opuszczą pomieszczeń. Wkrótce zakuty w kajdanki poseł Gutierrez został wyprowadzony na zewnątrz budynku.

Funkcjonariusze Federalnej Służby Ochrony zostali wezwani przez pracowników biura imigracyjnego, ponieważ ludzie nie chcieli opuścić urzędu, Funkcjonariusze wygłosili trzy oddzielne ostrzeżenia słowne wzywające do opuszczenia lokalu, dając po każdym ostrzeżeniu kilka minut czasu, aby wezwani mogli spełnić polecenie. Gdy grupa odmówiła opuszczenia, wszystkim osobom na krótko zostały założone "kajdanki" z elastycznych tworzyw sztucznych.

Po tym osoby te zostały z budynku wyprowadzone. Ograniczenie wolności trwało około dwóch minut. Gdyby osoby te stawiały opór zapewne skończyły by w areszcie.

Nikt nie przestraszył się tego, że na ulicy stał tłum "kodziarzy".

Według komentatorów kongresman powinien być aresztowany za wkroczenie na teren podlegający rządowi federalnemu, oraz za  pomocnictwo nielegalnym cudzoziemcom. Kongresmen nie różni się niczym od żadnej innej osoby, która nie przestrzega przepisów ustawowych obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości, od takich osób wymaga się przestrzegania wyższego standardu, wziąwszy pod uwagę złożoną przysięgę o przestrzeganiu prawa.

Może jednak warto by Prawo i Sprawiedliwość wdrożyło prawo i sprawiedliwość. Teraz i zaraz bo inaczej sędziowie rozkradną nam resztę tego co daje się ukraść.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:16)

Komentarze

"Według komentatorów kongresman powinien być aresztowany za wkroczenie na teren podlegający rządowi federalnemu, oraz za  pomocnictwo nielegalnym cudzoziemcom. Kongresmen nie różni się niczym od żadnej innej osoby, która nie przestrzega przepisów ustawowych obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości, od takich osób wymaga się przestrzegania wyższego standardu, wziąwszy pod uwagę złożoną przysięgę o przestrzeganiu prawa".

Tutaj jest gorsza sprawa jak przestrzeganie prawa. Kongresmen wystąpił przeciw sprawiedliwości. Ta zawsze ma chronić legalnych. Ma chronić dobrych, ma chronić obywateli.

Jest hierarchia służebności. 

Najpierw sprawiedliwość, później prawo. Według mnie to ten kongresmen aby podjąć opisane działanie najpierw zrezygnował z mandatu kongresmena, a dopiero w drugiej kolejności wyparł się złożonej przysięgi.

 

"Może jednak warto by Prawo i Sprawiedliwość wdrożyło prawo i sprawiedliwość"

Oczywiście - tylko trzeba jeszcze pilnować, aby w ramach tego wdrażania najpierw pilnowano sprawiedliwości, a później prawa. Kolejność odwrotna skutkuje satanizmem i destrukcją życia politycznego oraz społecznego.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2
#1535154

Prawo ktore nie jest sprawiedliwe jest zbrodnia ale niestety swiat zbrodnia stoi. Od czasow starozytnych greckich demokracji Swiatem rzadza mniejszosci. Aby to zmienic naprawde trzeba demokracji ale demokracja sama nie przyjdzie, trzeba ja wywalczyc ryzykujac wlasne zycie. W panstwach greckich tyranie obalano jak najbardziej w mniej lub bardziej krwawych rewolucjach albo zamachach stanu. 

 

Sprawa JKM jest typowa dla mentalnosci aroganckiej i zaklamanej wiekszosci unijnej. Przeciez literalnie rzecz biorac JKM powiedzial prawde. Intencje mogly byc rozne ale literalnie jest to prawda. Kobiety sa mniejsze, slabsze fizycznie i mniej inteligentne (srednie IQ chlopcow zaczyna przewyzszac IQ dziewczynek okolo 15-16go roku zycia a w grupie osbnikow o wysokim IQ wogole nie ma kobiet tak jak nie ma ich wsrod abstrakcyjnych tworcow). Kobiety sa takie bo takie maja byc. Ich funkcja jest rodzenie dzieci, wychowywanie i prowadzenie domu a nie wojowanie czy wyzsza abstrakcja. Do tych funkcji zostaly przez nature/Boga zaprojektowane. Sa dokladnie takie jakie musza byc aby spelniac swe naturalne i rodzinne funkcje. Mezczyzna ma dom utrzymac, kobietami ma sie opiekowac i razem z nimi wychowywac dzieci, szczegolnie gdy sa nieco starsze.

 

pozdrawiam,

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Vik

#1535223

Rzeczywiście bezkarność zadymiarzy sejmowych z 16 grudnia tylko ich rozzuchwala, wystarczy trzepnąć idiotów po kieszeni i będą wiedzieli jak się zachowywać w parlamencie...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1535173

bezczelnie chełpił się że to on ma status pokrzywdzonego bo to Suski jego, adepta sztuk walki Mossadu, pobił. Powiedział ze gdyby to on uderzył to Suski skończyłby marnie.

Ciekawe który to to prokuratora zrobił go pokrzywdzonym. Pewnie taki sam sam jak sędziowie którzy orzekali że Bolek to nie Bolek

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1535181

Tuska nie można ruszać,bo to król Europy
Sędziów bo- najwyższa kasta
Wałęsy bo- legenda Solidarności
Kijowskiego bo- legenda alimenciarzy

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1535185