"Nienawidź i czyń co chcesz. Nienawiść cię wyzwoli."

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Poruszając się po niezbyt dobrze znanym terenie, trzeba uważać, żeby nie wpaść w bagno, albo nie nadepnąć na minę czy inny niewybuch. Nie bierze tego pod uwagę opozycja histeryczna, bo emocje jej rozum zaćmiły i gania po studiach demonstrując plakacik z wynikiem 27:1.

Ano, to ja znam jeszcze lepszy wynik, spopularyzowany przez zespół Sabbaton, który parę lat temu śpiewał o wyniku jeszcze wyższym: “forty to one” - 40:1, który uzyskali polscy obrońcy twierdzy pod Wizną. A licząc dokładnie, to wynik był jeszcze wyższy. Takie polskie Termopile.

No i pamiętamy wszyscy jaki był efekt – Sabbaton uruchomił proces wchodzenia polskich żołnierzy do popkultury, a potem poszło jak po maśle i Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych otacza dziś narodowy kult.

Opozycji weszło już w nawyk strzelanie sobie w stopę.Tak im zależy na stworzeniu czarnej legendy Donalda Tuska ? Wynik ostatnich zmagań jest jednoznaczny – Sariusz-Wolski wysiadł z Platformy na przystanku Polska, Tusk okazał się banitą na brukselskim wygnaniu i niemieckim garnuszku, a z Frontu Jedności Przekazu wyłamał się Jan Wróbel stając się autorem głośnej parafrazy, która wieńczy trumnę układu postkomunistycznego:

“Nienawidź i czyń co chcesz. Nienawiść cię wyzwoli”.

To jest najlepsza puenta 27 lat istnienia i zmierzchu postkomunizmu w Polsce.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.8 (głosów:8)

Komentarze

przez Autora? Po co entuzjazmowac sie "stosunkami" 1;27 czy 1;40?

Zapytajmy lepiej, co ma lub bedzie mial z tego Kowalski nie nalezacy do PO, PSL, PiSu czy jakiejkolwiek innej partii. zdaje sie, ze takich "kowalskich" mamy w Polsce cos okolo... 99% populacji.

"Wojna na gorze" nie sluzy Polakom - niezaleznie od ich sympatii politycznej - szkoda, ze politycy tego nie rozumieja...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1535130

Wojnę prowadzą nie Polacy, lecz osobnicy podający się za Polaków i to oni entuzjazmują się wysokością wyniku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1535157