Natychmiastowa banicja dla ekipy Teatru Powszechnego

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

http://wpolityce.pl/kultura/328712-cyniczna-operacja-ale-i-amok-wrazenia...

 

No to śmiało można wrócić do kwestii widowiska, tytułu nie wymienię, bo Wyspiański w grobie by się przewrócił, w Teatrze Powszechnym. W moim zastępstwie był tam red.Piotr Zaremba, a ten jest znawcą tematów związanych ze sztuką, na którego opinii można polegać.

 

We wcześniejszym wpisie stwierdziłem, że to nie żadne dzieło sztuki, bo żadnych wartości artystycznych czy estetycznych tam nie ma, więc wystawienie tego widowiska jest aktem bezprawia, dodam wielopoziomowym aktem bezprawia, bo po pierwsze narusza status sztuki, po drugie uprawia lewacką propagandę, po trzecie obraża i czyni to celowo uczucia religijne i kod kulturowy, po czwarte podszywa się pod Wyspiańskiego, po piąte czyni to na koszt podatnika takiego jak ja.

 

http://zetjot.salon24.pl/758482,oszust-na-wnuczka-i-hucpiarz-na-sztuke-c...

 

Czym w istocie jest widowisko opisał Piotr Zaremba. Jest to stek wyzwisk rzucanych pod adresem Polaków i ich kultury. Jest to więc czysta dywersja, pokaz działania V kolumny w psychologicznej wojnie kulturowej wymierzonej w naród. Nie ma takiej kary, która byłaby satysfakcjonująca. Nie ma świętych krów w Polsce, których prawo nie dotyczy. Natychmiastowy wilczy bilet i banicja dla całej ekipy teatralnej i zwolnienia dla urzędników odpowiedzialnych za finansowanie. Do tego momentu byłem zwolennikiem przemilczania takich afer, ale skoro ktoś wypowiada nam wojnę, to trzeba postępować adekwatnie, więc zmieniam zdanie.

 

Sztuka jest systemem komunikowania się między artystą-nadawcą a odbiorcą. Artysty tu brak, bo brak języka komunikacji artystycznej. Język artystyczny ma być językiem komunikacji. Nadawca musi oscyklować w sztuce między perspektywą swoją a perspektywą odbiorcyoraz perspektywami bohaterów, musi się wcielać wewszystkie te perspektywy, a jednocześnie musi zachowywać do nich dystans. Tu nie mamy do czynienia z komunikacją. Tu nie ma zmiany perspektyw, tu nie ma dystansu. Tu mamy bezpośredni atak nadawcy na odbiorcę, a próby komunikacji brak, tu mamy stek przekleństw miotanych wobec odbiorcy. Przekleństwo może być owszem wplecione w narrację, ale tu brak narracji – jest ciąg samych przekleństw. Tak więc nie jest to żadna sztuka, bo nie spełnia żadnych estetycznych kryteriów ani warunków. Kwalifikuje się to raczej jako objaw klasycznego opętania i mamy to czarno na białym.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Ja mam staroświeckie poglądy i dla mnie sztuka kojarzy się z pięknem.Tego czegoś nie oglądałam,ale czytając recenzje i opisy to nie sztuka tylko psie g...o. Przepraszam za wyrażenie,ale w porównaniu do tego gniota to chyba łagodne określenie. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1533663

do dyskusji na takie tematy. Ale sobie myślę: no dobrze, definicja sztuki jest, a czym jest w takim razie to co nazywane jest "artysta"? Druga rzecz: sugerując się wypowiedzią zetjot o tym "dziele" i charakterze komunikacji interpersonalnej zaryzykowałbym tezę że autor jego albo zwyczajnie "intelektualnie robi sobie dobrze" albo poszukuje skrajności. I w tym momencie wpada mi do głowy że to jest taki specyficzny infantylizm; podobno małe dzieci są "niegrzeczne" ponieważ instynktownie sprawdzają zasięg swojej "sfery wolności". W takiej sytuacji muszą oczywiście otrzymać wyraźny przekaz: "to ci wolno, tego nie". Czy pan autor spektaklu nie jest czasem na tym poziomie intelektualnym?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1533670

Sztuka i artysta to jedno i to samo. Artysta to ktoś kto stosuje reguły estetyki i potrafi skonstruować dzieło będące komunikatem estetycznym czy artystycznym. Wbrew pozorom reguły są i to dość proste. Tylko rozpolitykowane elity reguły te naruszają lub naciągają..

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1533672

A to sobie psychopaci wymyślili:-))))
Ponoć Hitler (który był artystą malarzem) w spr. Żydów, też miał wizję artystyczną.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1533681

Chorwata islamskiego sobie sciagneli zeby Polske szkalowal, Wypieprzyc to barachlo tam gdzie ich miejsce

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1533679

 Dla mnie to klasyczny atak innowierców którzy doskonale zdają sobie sprawę z ewentualnej odpowiedzialności karnej.

 Za nimi i ich "twórczością" stoją niewątpliwie te same elyty, które poprzez obce banki, polskich podstawionych "biznesmenów" i kolejne rządy niby wolnej Polski kradli i w dużej mierze rozkradli już nasz majątek narodowy. Budząca się tożsamość Narodowa Polaków pod rządami koalicji z przewodnictwem PiS-u jest teraz dla nich totalnym zagrożeniem. 

 Nadeszła więc kolej na to co pozostało, na Naszą tożsamość narodową i kulturę, aby naród stał się bezkulturowym, bezwyznaniowym i bezideowym wołem roboczym. Ich fanatyczni "bojownicy" bez namysłu odpalają i podkładają bomby nieraz sami przy tym giną, czymże dla nich jest konfrontacja z polskim słabym wymiarem sprawiedliwości, który nie pozwala mi nawet na plucie w pysk tym którzy targają i poniżają dla mnie największe świętości. Resztę moich uwag w tym temacie znajdziecie w moim artykule:  http://niepoprawni.pl/blog/bambi441/antykrucjata-i-dzihad

 Pozdrawiam, Roman.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1533680

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

casium

#1533683

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1533684

Uznawania "ich" picassowskiej "sztuki" drwienia I wysmiewania sie z polskiej zapracowanej gawiedzi...
Szkoda czasu na jakiekolwiek dysusje z taludycznymi ewnenemetami I "neo-k...rwa-statystami" w syjonistycznej wersji ukrytej pod "poprawnoscia polityczna" czy "co mial wyrazic rezyser"...
====================
jasiek z Toronto

http://polskawalczaca.com

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

jasiek z toronto

#1533694

W artykule - m.in.streszczenie. 

Uwaga! "Lektura" dla osób o mocnych nerwach:

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/328520-frljic-jego-promotorzy-i-sponso...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1533719