W dzisiejszych czasach potrzeba nam nowych bohaterów - na miarę XXI wieku.

Obrazek użytkownika woj.slawek
Idee

Podziwiam Żołnierzy Wyklętych, bohaterów podziemia niepodległościowego, czy kwiat polskiego rycerstwa i tych wszystkich, którzy na przełomie wieków sławili potęgę oręża polskiego. Dożyliśmy takich czasów, że na razie, nie musimy walczyć o wolność z bronią w ręku, jak to robili od wieków nasi „dziadkowie”. Fakt ten jednak nie zwalnia nas z obowiązku wojskowego, nauki taktyki wojskowej oraz posługiwania się bronią.

W dzisiejszych czasach, w dobie  internetu, portali społecznościowych i obecnych wszędzie różnego typu mediów trudno jest się nam odnaleźć. Zalewani jesteśmy mnóstwem informacji, narzuca się nam co mamy mówić, jeść, w co się ubierać, a nawet to, w jaki sposób mamy myśleć. Medialna sieczka atakuje nas ze wszystkich stron. Dla przypomnienia większość obecnych prywatnych mediów powstała na zlecenie PRL-owkiej służby specjalnej i była tworzona przez ukrytych agentów. Media te praktycznie przetrwały w niezmienionej postaci broniąc obecnie mafijnych układów swoich popleczników. Po drugie większość koncernów medialnych jest w rękach zagranicznych, w większości niemieckich.  To możemy zadać sobie teraz pytanie, czyich interesów bronić będą tak ukierunkowane media ? Jak pokazało ostatnie 25 lat, największym wrogiem Polski i Polaków, oprócz naszych trzech największych wrogów, Niemców, Rosjan, Ukrainy, pomijając zdrajców i morderców z pod znaku czerwonej gwiazdy, są „polskojęzyczne media”. Media, które szydzą z naszych polskich cnót  i  „plują” na słowa Bóg, Honor i Ojczyzna.

W takich czasach potrzeba nam nowych bohaterów. Ludzi, którzy nie będą się bali walczyć o prawdę. Nie będą się wstydzili  tego, że są Polakami, nie będą się bali powiedzieć ,że słowa globalizacja, czy hasła „jesteśmy obywatelami Europy, czy świata” to bzdura i za bardzo pachną komunizmem. Człowiek, którego będziemy określać mianem bohatera na przekór „nowoczesnej modzie” oprze się nowoczesnej dyktaturze. Czym jest ta dyktatura i przez kogo jest kierowana ? Pod płaszczykiem pięknych słów i haseł nowi dyktatorzy narzucają nam ekstremizm i totalitaryzm. Organizacje takie jak ONZ, Komisja Europejska czy Trybunał  Sprawiedliwości stają się poplecznikami „ekstremistycznych organizacji”. Mówiąc o wolności, równouprawnieniu, dyskryminacji czy nietolerancji  wspierają małe grupki różnego typu oszołomów czy zboczeńców. Nigdy nie może być tak, że niewielka grupa, na przekór demokracji, może narzucić swoje poglądy całym społeczeństwom, bo to już jest dyktatura i ekstremizm. Wolność poszczególnej jednostki kończy się tam gdzie zaczyna wola większości. Prawdziwa większość - nie ta kreowana przez pseudo sondaże, media czy instytucje, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego z demokracją.

Bohaterem będzie człowiek, który na przekór lansowanej „modzie” potrafi  mówić o Polskiej tradycji, historii i kulturze i nie będzie się bał powiedzieć o destrukcji, jaką proponują nam pseudo autorytety. Bohaterem będzie również ten, który powie prawdę na temat mediów społecznościowych i nie będzie się bał walczyć z ludźmi, którzy stoją za największą gangreną dzisiejszego świata taką jak Facebook, Instagram, Twitter  czy YouTube. Czym są tak naprawdę tego typu portale?

Służą do walki z tradycją, kulturą, kościołem, z tym wszystkim co do tej pory kreowało całe narody i społeczeństwa. Promują skrajnie niebezpieczne poglądy czy ideologie. Każdy z tych portali ma swoje wewnętrzne regulaminy, które są wprowadzane często wbrew obowiązującemu prawu, z drugiej strony nie reagują na treści, które powinny być zgodnie z prawem zakazane. Nie będę przytaczał przykładów, każdy z nas zna takie przykłady, poznał na własnej skórze lub ktoś z jego znajomych miał podobne doświadczenia.  Co gorsza ludzie uzależniają się od tego typu komunikacji i dlatego powinniśmy pamiętać, alkohol w małych ilościach i odpowiednio stosowany może być lekarstwem, gdy przesadzimy uzależnia i prowadzi do destrukcji. Dlatego media społecznościowe są jak dobra stara whisky. Jako alkohol może doprowadzić do uzależnienia, ale nie wszystkim smakuje, ale piją, bo jest to na topie, żeby pokazać jacy to są nietuzinkowi.

Czytając te słowa niech każdy z nas  się zastanowi. Czy jesteś w stanie zareagować  wtedy kiedy ktoś obraża Polskę, naszą tradycję czy kulturę ?

Czy bezkrytycznie przyjmujesz wszystkie nowości, które rozpowszechniają media społecznościowe ?

Jeśli jesteś wierzący czy potrafisz zareagować na ataki na  swoją wiarę ?

Niestety nie znam człowieka, który na te trzy pytania zawsze mógłby odpowiedzieć - Tak.

Każdego, kto z czystym sumieniem będzie mógł tak zrobić, będziemy mogli okrzyknąć bohaterem na miarę naszych czasów.

Podsumowując zadałbym sobie pytanie. Czy wolałbym stanąć z bronią w ręku walcząc z okupantem czy zrobić to co powinien zrobić dzisiejszy bohater?

Papka jaką nas się karmi spowodowała, że większość z nas pomimo wewnętrznego sprzeciwu boi się odezwać, aby nie zostać nazwanym oszołomem, nienowoczesnym, nietolerancyjnym. Pamiętajmy, największą oznaką nietolerancji jest nazwanie drugiej osoby nietolerancyjną. Pamiętajmy, że nikt pod przykrywką nietolerancji, nie może narzucić swoich poglądów innym, bo to już jest ekstremizm. Każdy z nas może przyjąć do wiadomości poglądy innych, ale nie musi ich zaakceptować. Jeśli te poglądy są złe czy sprzeczne  z ogólnie przyjętymi normami mamy obowiązek wytknąć błędy i walczyć w obronie naszych wartości.    

http://docs.google.com/viewerng/viewer?url=http://tmptik.org.pl/images/m...                                                                                                

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Czytam te ogólniki i się zastanawiam jak ich autorzy by chcieli je przełożyć na konkretną praktykę?

I czy w ogóle sobie zadają ten trud?

Potrzebuję adwokata który napisze mi "kasację" do Sądu Najwyższego. Zwykły obywatel nie ma takiego prawa w Tenkraju. A nawet gdyby miał nikt z NKL nie potraktuje jego pisma poważnie. Znacie takiego co zrobi dla mnie bezinteresownie takie pismo? 

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

LechG

#1531379

że nie mogę Ci pomóc - nie mam prawników "rodzinnych" i sama - też nie prawnik.

Mogę jedynie modlić się, ażebyś znalazł kogoś właściwego.

Najserdeczniej pozdrawiam,

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1531397

1.Spróbuj zwrócić się do "Duda-pomoc" , która działała podczas wyborów i podobno nadal działa. 2. Spróbuj zwrócić się do posła w twoim okręgu wyborczym. 3. Znajdź adwokata ,który się tym skutecznie zajmie....i powiedz nam ile by to kosztowało. Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1531398

ma cie gdzieś tyle mogę powiedzieć ci w zaufaniu, wiem  jakie ma o tobie zdanie, jak najgorsze. Chorzy ludzie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1531412

Poza "Duda pomoc-ą" możesz zajść do każdego i powie Ci gratis, czy sie podejmie i za ile. Najlepiej w dużych miastach, bo tam jest ich multum a o klienta trudniej. Możesz dostać adwokata z urzędu, ale należy złożyc wniosek o pomoc prawną z urzędu (o druki  zwrócić się do sądu, bo tylko tych nie kwestionują) i o zwolnienie z kosztów. Wymaga to spowiedzi przed sądem, co obywatel ma. Że jest wiekowy, max. wydaje jeśli ma co, nie stać go na opał itp. Tu nie można zwlekać, bo terminy nie są długie i ewentualnie  odrazu prosić o przedłużenie terminu.

Uzdrawianie wym. sprawiedliwości idzie powoli i nawet w walce z patologią organów, poszkodowany musi płacić, zamiast otrzymać podziękowanie.

Chore jest ustawodstwo jak np. ustawa o samorządzie gminnym w którym  twórcy nie określili żadnej  odpowiedzialności np. dla RADNYCH, którzy poza przysięgą nie ponoszą żadnej odpowiedzialności z urzędu za przekrety przy wydawaniu pieniędzy, za poświadczanie nieprawdy przy rozpatrywaniu skarg obywateli czy nadzór komisyjny nad wójtem itd.

Dzisiaj Rząd oddał samorządom pieniądze na 500+ i liczy na nadzór wolnych od odpowiedzialności ptaszków, zapominając że samorząd to państwo w państwie, jak sądy. Mógł np. oddać ZUS-m które też posiadają bazy danych, a pracownicy podlegają nadzorowi i odpowiedzialności.

Martwi  mnie naiwność polityków z prawa i Rządu, którzy zamiast natychmiast wprowadzić do ustawy o s.g odpowiedzialność radnych, wójtów itd. bawią się w kadencyjność. Jakby nie wiedzieli że Polak pracuje prawidłowo  wtedy, gdy nad nim stoi żandarm alno pracodawca z pałą albo surowa odpowiedzialność z utratą majątku włącznie. Nie zwlekaj i  broń się.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1531413

Ale co za tym idzie;popatrz na ulice.Praktycznie kazdy młody człowiek idacy po ulicy trzyma lelefon i cos w nim dłubie.Brakuje mu tylko anteny w dupie ale do tego tylko krok.To jest beznadzieja ale to sie rozwija coraz bardziej.Kiedys ktos założył portal Nasza Klasa,ale powoli to sie przerodziło w jakis portal niewiadomo o co chodzi.To nie to co miało byc i do czego zostało stworzone.Tak jest ze wszystkim jesli nie jest kontrolowane.Ludzie na całym swiecie sa bardzo podobni.Kiedys jadąc Londynskim metrem w godzinach szczytu zauwazyłem ze tylko ja miałem telefon w kieszeni.Reszta cos tam czytała pisała esemesy albo słuchała muzyki.Tego nie zmienimy.To zaszło za daleko.Faktycznie potrzebni sa bochaterowie lub przywódcy ale to muszą byc ludzie z haryzmą.W warunkach pokojowych tacy ludzie nie są w stanie przebic sie do ogólnej swiadomosci społecznej aby pociągnąc za sobą i ukierunkowac.Do tego trzeba rewolucji bez znaczenia jakiej.Szkoły  uczelnie nie maja w swoim trybie nauczania zagadnien zwiazanych z patriotyzmen a ukierunkowują swoich studentów na specjalnosci jak wcisnąc cos co jest niewiele warte za duze pieniądze.Nawet ksieza  wtrącają sie do polityki zamiast głosic słowo boze i uczyc patriotyzu.Piepsza kocopoły w telewizji na kazaniu czesto o pijanym ojcu,którego dzieci nie posłuchały i zapisały sie do partii,ale juz nie dopowiadaja jakiej.To wszystko jest jednym wielkim nieporozumieniem,ale tego jak na razie napewno nikt i nic nie zmieni.Przykład niemiec,makrela nazwoływała emigrantów,gwałcą napadaja i co?Nic.Francja droga do przeprawy do Anglii,napady na TiRy i co?Nic.I tak dalej.To sie zmieni ale nie za szybko.Nie wiem co musi sie stac aby zmieniło sie podejscie przecietnego obywatela danego kraju.Moze jak wyleci w powietrze  cos co zagrozi pozostałosci?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1531381

Wczoraj, w Toruniu ,w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, odbyło się sympozjum "Oblicza dumy Polaków".
Redaktor Witold Gadowski w wykładzie pt. „Poczucie dumy z wierności prawdzie” wskazał, jaki dziennikarz potrzebny dziś jest, aby został przywrócony szacunek opinii publicznej do tego zawodu. Jego wystąpienie przyćmiło nawet bełkot "wybitnego" ministra obrony. Oto fragment tego wystąpienia.
"Prawda jest głupia, nie idzie na układy, jest niekulturalna, nie ma dobrych manier. Prawda jest bezczelna i wywołuje emocje. Prawda nie wybacza i nie folguje. Prawda nic nie daje, nie ułatwia, nie dostaje prestiżowych nagród. Prawda często nie daje spać, rwie włosy na głowie, milczy gdy trzeba pocieszyć. Prawda nie toleruje, nie ucieka, nie chowa głowy w piasek. Prawda nie pisze wierszy, nie bawi się z filozofami w kotka i myszkę. Prawda przeżyje o chlebie i wodzie, prześpi się w piwnicy. Prawda nie zna litości, prawda wygarnia bez ostrzeżenia, bez troski. Prawda w człowieku bywa nieludzka, prawda nie da się lubić, trudno się z nią zaprzyjaźnić, prawda jest tak blisko, że czasem nienawidzisz jej jak własnej żony. Ona mieszka w każdej bruździe twarzy, żłobi zagony na czole. Prawda jest losem twoim i moim, jest nami, choćbyśmy się jej wyrzekli na wieki. Prawda jest powietrzem i wodą. I tak naprawdę tylko ona istnieje. Cała reszta jest marną imitacją. Tylko prawda jest intereszjąca bo tylko ona mówi nam o Stwórcy. Jesteś prawdą, nie potrzebujesz lustra aby żyć."

http://www.radiomaryja.pl/informacje/gadowski-dziennikarz-musi-byc-pokor...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1531383

Red, Gadowski to zacny Polak. Ale mówienie to stanowczo za mało. O PRAWDĘ  powinni  WALCZYĆ wszyscy a przynajmniej większa część Polaków. Licząc że ktoś za nas, nie dojdziemy do niczego, i zostanie nam szczaw i mirabelki. Nie widzę żeby wszyscy posłowie o tę prawdę walczyli. Walczących można np. policzyc na opalacach jak Pani prof. Krystyna Pawłowicz. Reszta walczy o korytka skutecznie.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Kolejorz

#1531414

po co komu tacy na Niepoprawnych, dość tu bylo beznadziejnych przepychanek, najwyższy czas, żeby zapanowała normalność. Mam nadzieję, że szczucie  skończyło się na zawsze..

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1531415

najprawdziwsza prawda

 

ponieważ we własnej prawdzie

kocham się niesłychanie

o najprawdziwszej prawdzie

mam nie najlepsze zdanie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1531396

można robić wiele więcej i wielu robi. prosto- nie chwalą się, bo i czym. to dlatego jest jeszcze normalność na świecie.

sztuka nie tyle być sobą, ale być cały czas bez zgniłych kompromisów i inspirować innych własnym przykładem. tak samo z chowaniem dzieci. nie trzeba ogłaszać krucjaty, trzeba robić swoje, ile można, to jest normalność a nie ideologia. I nie czekać, aż inni czy państwo opiekuńcze zrobi cokolwiek za nas.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1531416