Faktury Mateusza Kijowskiego - kolejna wpadka opozycji

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj [4.01.2017] późnym wieczorem w portalu Onet.pl ukazał się tekst: "Onet ujawnia: jak Mateusz Kijowski wystawiał faktury KOD-owi" {TUTAJ}.  Sprawą tą zajęła się też "Rzeczpospolita" w artykule "Wysoka pensja Kijowskiego w KOD" {TUTAJ}.  Okazało się, że w ciągu ostatniego półrocza Kijowski co miesiąc wystawiał KOD-owi fakturę w wysokości ponad 15 tys. złotych, opłacaną ze składek zbieranych wśród zwolenników tego ugrupowania.  Te faktury opiewające w sumie na 91 tys. zł miały być zapłatą za usługi informatyczne świadczone przez firmę małżeństwa Kijowskich.  "Rzeczpospolita" pisze:

 "Mateusz Kijowski wraz z żoną Magdaleną od maja 2014 roku prowadzą pod Warszawą spółkę MKM-Studio. Prezesem jest lider KOD, a członkiem zarządu jego żona, która ma 95 proc. udziałów w firmie. Pozostałe należą do Kijowskiego. (...) W kolejnej rozmowie telefonicznej Mateusz Kijowski przyznał, że faktury, jakie są w naszym posiadaniu, wystawił. (...) Wyceny firmy Kijowskiego za usługi dla KOD skonsultowaliśmy ze specjalistami świadczącymi takie usługi. Od przedstawicieli dwóch różnych firm usłyszeliśmy, że wynagrodzenie jest zawyżone. – Pozycje i kwoty podawane na fakturach wyglądają abstrakcyjnie. Średni roczny koszt domeny to 100 zł, tymczasem na dokumentach to miesięcznie 250 zł. Dodatkowo część pozycji nie ma sensu. ".

 Dziś "Rzeczpospolita" opublikowała wyjaśnienia Kijowskiego w tekście "Lider KOD Mateusz Kijowski: Błędem było połączenie ról lidera i usługodawcy dla KOD" {TUTAJ}.  Lider KOD ujawnienie faktur wiąże z kampanią wyborczą w KOD.

Sprawa faktur Kijowskiego jest ostatnią z długiej listy wpadek opozycji od poczatku jej ofensywy przeciw rządom PiS.  Zaczęła się ona słynnym oświadczeniem o wypowiedzeniu posłuszeństwa demokratycznie wybranym władzom Polski z 3 grudnia 2016.  Potem w dniu 16 grudnia 2016 rozpoczęła się okupacja sali plenarnej Sejmu, nazwana przez internautów "Ciamajdanem".  W ostatnich dniach mieliśmy: przeszukiwanie przez posłów PO pozostawionych w sali plenarnej osobistych rzeczy działaczy PiS, sylwestrową wycieczkę Petru do Portugalii oraz ujawnienie zdjęć z sali kolumnowej, pokazujących iż kworum tam było, wbrew twierdzeniom opozycji.  Teraz zaś mamy "lewe" faktury Kijowskiego.  Ciekawe, co będzie jutro? 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Brawo Kijowski! O co pretensje do p.Kijowskiego. Skoro naiwni i pożyteczni idioci wpłacali i wpłacają na KOD to on jako lider z tego po prostu czerpie. Facet bardzo przedsiębiorczy.Nawet feministki popierają tego faceta za to, że nie płaci alimentów. Zachęcam do liczniejszych wpłat na konto KOD. Niech Kijowski ma możliwość rozwoju, być może wkrótce będzie wśród 100 najzamożniejszych Polaków, a może się trochę podzieli z Nowoczesną i PO ?! Teraz proponuję hasło dla nowych demonstracji " ręce precz od Kijowskiego niech się bogaci "

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1
#1529585

Bardzo słuszne uwagi i uzasadniona obrona "rycerza demokracji" i jak się okazuje zdolnego biznesmena! O co w ogóle chodzi? Że lider "ruchu społecznego" broniącego demokracji przed strasznym PiSem, "sprywatyzowal" część forsy ze zbiórek robionych na demonstracjach KODu? Przecież to drobiazgi, to haniebny atak na ruch obywatelski, na otwarte społeczeństwo, na nejuczciwszego z uczciwych. Zapytajmy wprost: z czego ma żyć llider ruchu tak zaangażowany w działalność publiczna? Z czego? Przecież postąpił  uczciwie i transparentnie. Wystawił faktury, KOD zapłacił, forsą uczciwie zebraną od zwolenników ruchu. Nie ma sprawy. Nie rozumiem powodów tej nagonki.

Poza tym konieczne są dalsze wpłaty, bo widać znaczne potrzeby p. Kijowskiego. Powinien kupić nowy "motór", bo stary się opatrzył, dalej potrzebna nowa kufajka z futerkiem, no i nowe walonki, bo stare dziurawe. Ci debilni dziennikarze nie rozumieją, że "robinie" polityki kosztuje.

Bronię Kijowskiego !!! Właściwy człowiek, na właściwym miejscu !! Tylko tak dalej ! Naprzód do zwycięstwa!!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Traczew

#1529586

W co pogrywa "Rzeczpospolita"?

Gazeta chce chyba dofinansować Kijowskiego dając tytuł ze stwierdzeniem: "wysoka pensja...". Jest to tak jawna nieprawda, że nawet marny prawnik wygra odszkodowanie. Mogli napisać honorarium, cokolwiek byle nie wypłata ze stosunku pracy!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1529591

"łączenie ról usługodawcy i lidera" to innego przykładu naprawdę nie trzeba daleko szukać. Przecież identyczną sytuację mamy w przypadku Jerzego Owsiaka, WOSP i jego firmy "Złoty melon". Może nie tylko tej, ale nie śledziłem dokładnie.

Czyżby mieli tych samych suflerów i/lub pomysłodawców?

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1529595

Minęły cztery dni w nowym roku a konkurs na "Debila Roku 2017" już rozstrzygnięty.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1529604

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1529613

Tylko czekać, aż Mateusz ich parasolki i wieszaki na złom sprzeda.

I czym wtedy będą walić w swoich przeciwników?

pzdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1529618