Skundlone polskojęzyczne snowden'ki nadają na Deutsche Welle

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zadaję sobie pytanie jakie obietnice złożyła ekipa D. Tuska, a potem Ewy Kopacz i B. Komorowski też, że z taką wścieklizną
atakują nas szczególnie od zachodu; niemieckie media i ichniejsi politycy?

Jakie promessy z ich strony ( Tusk, Kopacz, Komorowski ) padły, a nowa ekipa pani premier Beaty Szydło nie zamierza ich dotrzymywać, że do tak brutalnej ingerencji w nasze sprawy posuwają się politycy Niemiec, ich dzienniki, tygodniki, radio i tvp publiczna?
Plus oczywiście ta zgraja centralnych i lokalnych polskojęzycznych szmatławców.

To niebywałe, że przypuszczają tak brutalny, obcesowy atak na polski rząd, sejm, prezydenta.

Co ich tak ubodło?
Czyżby jeszcze za mało polskich firm upadło?
Brak cotygodniowej emisji w tvp ichnich "Unsere fatterów i mutterów"?, że są tacy degegen dla rządu, a sehr dafur dla rozwrzeszczanej opozycji.

Oczywiście wtórują im, a może raczej w pierwszym szeregu kundelkują ci odmichnikowi czerscy polakożercy, wiertnicy z tvn oraz totalnie odurniała czeredka od Schetyny, Petru i Kamysza też.

Ten ujadający zgiełk nie byłby pełny bez nadwiślańskich snowden'ków, ojroobszczekiwaczy pokroju Rózi von coś tam, Lewandowskiego oraz Kużniara, Marcinkiewicza i z nimi zestrojonych, którzy co rusz nadają na Deutsche falach.

I ten ich antypolski szwargot jakże konweniuje, jest komplementarny, mocno zestrojony z tymi szpiegelko/zwierciadełkami znad Łabym Renu i Menu.

Świat się już poznał na Snowden'ie, rozszyfrował go.

Pora już, czas ku temu najwyższy, aby w Polsce też uporać się z tymi nadwiślańskimi, skundlonymi snowden'kami.

pzdr

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:12)

Komentarze

Co "oni" obiecali w Brukseli i Berlinie, że media niemieckie wobec Polski zachowują się jak rozwścieczony brytan u budy szarpiący łańcuch i szczerzący kły. Trudno powiedzieć, można jedynie dywagować, a i to z dużym ryzykiem. Spróbuję na kilka spraw zwrócić uwagę.

1. Brukseli bardzo odpowiadał kurs rządu PO/PSL w sprawach światopoglądowych i obyczajowych. Ustawy rodzinne: antyklapsowa i o pieczy zastępczej (państwowy kidnaping). Ustawa antydyskryminacyjna z 2013 roku (otwarła możliwość dyktatu dla mniejszości). W planie ustawa o związkach partnerskich i inne. Narzekano pewnie w KE, że wolno to idzie, no ale KIERUNEK SŁUSZNY.Bruksela obawia się teraz, że konserwatywny PiS zatrzyna lub nawet cofnie te euroidiotyzmy.

2. I Brukselę i Berlin zadawalało posłuszeństwo rządu w Warszawie we wszystkich w zasadzie sprawach (spr. klimatyczne, dekarbonizacja, stocznie, rybołóstwo, ekspansja hipermarketów, energetyka, ochrona środowiska. Co sami chcecie wybrać. Czemu Tusk się sprzeciwiał. Właściwie nieczemu. Teraz rząd PiSu się stawia, a to jest "źle widziane".

3. Polityka zagraniczna - całkowicie podporządkowana Berlinowi i pewna separacja od US. PiS jest postrzegany jako bardzo proamerykański, a to źle. Zauważcie po agresji Rosji na Ukrainę, Polska pod władzą Tuska i Kopacz nie wychodziła przed szereg, no może trochę więcej stukała do NATO i US. 

4. Armia. Zaniedbana, niedozbrojona, pomniejszona do 100 tys zawodowych żołnierzy. A gdzie rezerwy które każda armia musi posiadać. Są, mocno podstarzałe. Z punktu widzenia Berlina to stan idealny. W planach szerokiej współpracy Berlina z Moskwą, słaba i rozbrojona Polska musiałaby słuchać Berlina bez zastrzeżeń. To co się teraz dzieje w WP za sprawą Antka to horendum, nawet biorąc pod uwagę agresję Rosji na Ukrainę.

5. Są informacje że były plany współpracy przemysłów wojskowych Niemeic, Polski i Francji. Utworzenia jakiegoś megakoncernu. To oznaczałoby nic więcej tylko zniszczenie tego co jeszcze zistało w polskiej zbrojeniówce. Wyszlibyśmy na tym tak jak w innych sprawach. kooperacji z zachodnim przemysłem firm państwowych (w zbrojeniówce ta własność dominuje). Prawdopodobnie upadliby kooperanci zbrojeniówki i prywatny sektor w kraju. Bylibyśmy w sprawach zbrojeniowych całkowicie zależni od Berlina i Paryża.

6. Armia cd. O planach Paryża i Berlina w sprawach wojskowych świadczy wspólna deklaracja min obrony RFN i Francji po zerwaniu kontraktu na Karakale. Oboje wyrazili ubolewanie z tego powodu. O ile nerwowa reakcja Paryża jest w jakimś sensie zrozumiała, to dlaczgo tak tym Berlin się zmartwił? Musi to mieć jakieś drugie dno. Może o to co napisałem w  p. 5.

7. Działania rządu PiS w sprawach gispodarczych, bardzo jeszcze słabo zarysowane, także wzbudzają niechęć i złość. Zamiar zahamowania drenażu finansowego, przez banki i firmy krajów starej UE traktowane są w Brukseli jako bezczelność. A było tak dobrze. Wygodnie.

8. Polityka PiSu w sprawach wzmocnienia NATO na wschodzie i zaproszenie wojsk US zostało bardzo źle przyjęte w Berlinie, co jasno wywodzili liderzy SDP w oficjalnych wypowiedziach. Steinmayer i Gabriel. Amerykanie nad Wisłą są zbędni, bo "rozdrażniaj" Moskwę.

9. I najważniejsza sprawa - IMIGRANCI. Wzrost napływu imigrantów zauważono już w 2014. I co zrobiono w UE? NIC!. Ej, naprawdę nic. Rząd niemiecki od 2014 roku rozpoczął skup mieszkań i domów na dużą skalę. Po co?. Redukowo straż graniczną, istnieje w zmniejszonej postaci. Było o tym w internecie. W RP też trwały jak gdyby przygotowania. Zlikwidowano brygadę karpacką SG na odcinku słowackim. Odebrano pogranicznikom broń długą (czyli kałachy, czy tam beryle). Zwiększono ilość miejsc w ośrodkach dla azylantów i uciekinierów, argumentując, że to dla Ukraińców. Acha, akurat w to uwierzę. We wrześniu 2015 rząd Kopacz zgodził się na przyjęcie 7000 imigrantów z Włoch i Grecji. O tym wiemy z oficjalnych deklaracji. A ile przyjąc obiecała Kopacz Merkelowej na gębę. Jej rzecznik Tomczak parę tygodni później mówił o kilkudziesięciu tys. W Brukseli w końcu 2015 roku mówiono o 200 tys., o czym donosili dziennikarze i niektórzy europosłowie. Sprawa imigrantów to największy grzech rządów PiSu zarówno wobec Berlina jak i Brukseli i stąd ta agresja medialna i naciski KE i PE. Doszło także to porozumienia państw wyszehradzkich w sprawie imigrantów (co popiera Rumunia, Chorwacja, Bułgaria i Bałtowie w naszej części Europy),  Jest to dla Berlina niebezpieczne, bo musi przełamywać opory kilku państw zblokowanych, a nie pojedyńczo "młodszych partnerów". 

10. Największym grzechem rządu PiS jest oburzające publiczne gadanie o konieczności reform UE. Jak to, jakaś Polska czy Węgry ośmielają się coś krytykować, coś proponować? To niewyobrażalny skandal. Mają milczeć i siedzieć cicho! No ale o tym mówi się w wielu krajach UE, nie tylko nad Wisłą i Dunajem.

Podsumowując: "oni" obiecali status quo w sprawach polityki zagranicznej, armii, spraw gospodarczych (czyli utrzymanie statusu półkolonii), postęp "w sprawach postępowych" i akceptację dla imigracyjnej polityki UE. 

Tak to chyba wygląda w skrócie.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1529502

ładnie wyłożone.

kolonia, wasalizm i spora kasiora.

a czasy dość przełomowe, albo w jedną albo we własną stronę. przegięto i ludzie mieli wreszcie dość.

nagle też wyskakuje wszędzie poparcie dla Polski a z PiS-em najwyraźniej nie można się tak "dogadać", jak z PO.

 

Np. tak mogą to widzieć

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1529513

To wszystko prawda, z lekką modyfikacją. W 70 % ta "nagonka" jest wywoływana przez antypolskie media i ich korespondentów, łącznie z antypolskimi "politykami" - taki samonakręcający się gang targowiczan.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1529592

Muszę podziękować za ten krótki post autorowi i komentarz Traczewa.

Od razu powiem, że my Polacy zostaliśmy uśpieni w początkach lat 90-tych. Uśpieni przez mazowieckiego i Kohla. Przez 26 lat lat oddalismy Niemcom naszą gospodarkę a polityczne władanie objęła Rosja. Kondominium tych dwóch krajów zawsze chciało unicestwić Polskę.

Niemcom nie wierzę za grosz. To prymitywy z wybujałym ego. Tylko Niemcy mogli być hitlerowcami i nazistami i mordować z bezwzglednością. Tylko żydo-komuniści stalinowscy mogli być jeszcze gorsi. Bo naród rosyjski nigdy taki nie był, choć mamy z nim swary i wzajemne watpliwości. Natomiast Germanie są naszym wrogiem totalnym.

Niemiecko-żydowski D. Tusk z dziedkiem w Wermachcie jest antypolski tak samo jak Angela. Musimy to zrozumieć i stać sie jak przed wojną antyniemieccy i antysowieccy (nie antyrosyjscy). A UE to Niemcy, więc musimy ją zreformować albo z niej wyjść jak UK.

Pozdrawiam

P.S.

Całoy post z komentarzami sobie skopiowałem i na tej podstawie coś skrobnę :)

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#1529540

Politykę Niemiec wobec Polski po 1989 warto analizować wszechstronnie i bez  żadnych ograniczeń i zastrzeżeń, że to sojusznik, NATO, czy "brat" z UE. Jest ona konsekwentna i głęboko przemyślana, a jej celem jest kolonizacja Polski i uzyskabie nad nią kontroli najpierw ekonomicznej, a później politycznej. Przywołam tu stosunek mediów w RFN do porażki PO i zwycięstwa PiSu w 2015. "Katastrofa" "Koniec świata". Zdawano sobie tam sprawę, że tak łatwo jak było, nie będzie. A o intencjach polityki Niemiec ajlepiej świadczą przemysłowe inwestycje niemieckie w Polsce. Warto to sprawdzić.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Traczew

#1529557

pan Stanisław  Janecki

http://www.dlapolski.pl/protest-funkcjo ... enstwa-prl

poranne pozdrowienia 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1529652