33-1, czyli Naga Broń postkomuny

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

Wielokrotnie zapowiadana przez TW Bolka rewolucja, w wyniku której postkomuna odzyska utracone koryto, zaś on sam znów będzie brylować na salonach – ku rozpaczy sił postępu III RP nie może dojść do skutku. Pomimo wielu skoordynowanych z KOD-em akcji postkomuny, kodziarze zmuszeni byli zwinąć namioty sprzed Kancelarii Premiera, a zapowiadana – wielomilionowa demonstracja kobiet, zakończyła się na liczbie 100 tysięcy. I to w całym kraju.

Jeszcze mizerniej wypadła demonstracja nauczycieli z ZNP, których w samej Warszawie miało być 25 tysięcy – nie licząc rodziców i dzieci, zaproszonych na demonstrację przez agitatora KOD-u Broniarza. Demonstrantów było około tysiąca, więc trzeba było zrezygnować z zamiaru opanowania ministerstw, w tym Ministerstwa Finansów, gdzie ponoć ukrywane jest Złote Koryto. Obiekt westchnień postkomunistycznej nomenklatury…

W tej tragicznej sytuacji, gdy siłom postępu nie udało się spłacić Caracalami zobowiązania wobec Francji z tytułu poparcia Donalda Tuska na Króla Europy – postkomunie pozostała już tylko Naga Broń postkomuny, czyli list otwarty 33-1 opozycjonistów do Prezydenta Dudy. Pod listem nie podpisał się bowiem Lech Wałęsa – idol kodziarzy. Naga Broń postkomuny, czyli jej nomenklatura, broniąca zdobyczy okrągłego stołu, to:

Konrad Bieliński, Jerzy Borowczak, Jan Ciesielski, Józef Duriasz, Halina Flis-Kuczyńska, Władysław Frasyniuk, Stanisław Handzik, Ewa Hałuszko, Stanisław Huskowski, Zbigniew Janas, Tadeusz Jedynak, Jan Kofman, Henryka Krzywonos-Strycharska, Waldemar Kuczyński, Bogdan Lis, Jan Lityński, Krzysztof Łoziński, Andrzej Milczanowski, Ewa Milewicz, Piotr Niemczyk, Stefan Niesiołowski, Edward Nowak, Janusz Onyszkiewicz, Wojciech Onyszkiewicz, Józef Pinior, Krzysztof Pusz, Jan Rulewski, Ernest Skalski, Grażyna Staniszewska, Barbara Toruńczyk, Henryk Wujec, Ludwika Wujec.

Język opozycyjnej nomenklatury postkomuny nie odbiega od ogólnego tonu osobników odciętych od koryta, przy którym heroicznie trwali przez ostatnie 25 lat. Tzw. opozycyjna nomenklatura, która zgodnie ze słowami tow. Cioska przesiadła się po „okrągłym stole” do eleganckich limuzyn po podzieleniu się władzą z komunistami – oczywiście wyraża zaniepokojenie obecną sytuacją polityczną w liście do Prezydenta. Dodajmy, do Prezydenta, który nie jest Bronisławem, który zatrudniał takich wybitnych opozycjonistów jak Lityński, Wujec...

Utrata koryta siłą rzeczy doprowadziła do obłędu sygnatariuszy listu, którzy piszą o "ideowym nawrocie do czasów sprzed 1989 r.". Prezydentowi Dudzie zarzucają umacnianie tego systemu i podkreślają, że obóz rządzący wysługuje się ugrupowaniami, "których program i praktyka niebezpiecznie zbliża się do faszyzmu", a historia "na wzór bolszewicki" staje się elementem propagandy…

Prezydent, jako osoba taktowna nie odpowiedział na ten list, gdyż z reguły nie dyskutuje się z osobnikami, którzy kwalifikują się do leczenia zamkniętego. Na ten list odpowiedział jednak Andrzej Gwiazda stwierdzając: Ich tekst wprawił mnie w osłupienie. Jest potwierdzeniem starego porzekadła, że degrengolada polityczna powoduje degrengoladę umysłową…. Czytając takie teksty stawaliśmy zawsze przed dylematem: agent czy idiota. Z szacunku dla ludzi tłumaczyłem to raczej agenturą, nie głupotą…

Na list opozycyjnej nomenklatury odpowiedziało Stowarzyszenie „Godność” z Gdańska, kierowane przez legendarnego opozycjonistę Czesława Nowaka: Jesteśmy oburzeni butą i hipokryzją bijącą z listu 32 byłych opozycjonistów… Nie obrażajcie się na naród, który nie wybrał tak jak wy byście chcieli. Wspólnie walczyliśmy o demokrację, więc ją szanujcie.

No cóż. Może i wspólnie walczyliśmy. Ale jak pamiętam – pośród nas byli i tacy, którym wcale nie marzyła się wolna Polska. Oni – obecni sygnatariusze listu - chcieli koncesji od komunistów. Dlatego po 1989 roku stali się częścią nomenklatury III RP.

Teraz stali się Nagą bronią postkomuny: w liczbie 32 + 1….

Liczba 33 to nic w porównaniu do ok. 1500 osób, które uzyskały status działacza opozycji demokratycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych . Jest nas wystarczająco dużo by już nigdy postkomuna nie podniosła głowy. Bo nasze drogi rozeszły się na zawsze, czego potwierdzeniem jest wasz list do Prezydenta Dudy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

stanowią ~2‰ (promille) ogólnej ilości opozycjonistów.

Nie mówiąc nawet o tym że np. gruba Heńka czy Myszkiewicz to przecież żadni opozycjoniści. Czyli również te promille są mocno wątpliwe.

Psy szczekają, karawana...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1521940

Może doczekam dnia kiedy ta walka o złote koryta okaże sie walką o koryta drewniane i to spróchniałe. A oni dalej będą walczyć nie pojmując, że żyją w zupełnie innej rzeczywistości.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1522001

Danuśka przesunęła termin rozpoczęcia rewolucji na wiosnę, chociaż już dzisiaj bardziej się boi o siebie, rodzinę i wszystkich Polaków, niż w czasie stanu wojennego Jaruzelskiego. Całe szczęście, mamy jeszcze ponad pół roku, żeby nacieszyć się wolnością, słońcem i wszystkim, co jest piękne. Wiosną będzie ból, płacz i zgrzytanie zębów, ostrzegam wszystkich, cieszcie się życiem

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1522051

 nie musieli bać się niczego i nikogo w czasie stanu wojennego, byli podopiecznymi Kiszczaka i Jaruzelskiego.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1522111

ZaPOwiedział 2 miliony emerytów i rencistów z KOD-u przybywających do Warszawy, jako siły szybkiego reagowania, by odbić Polskę od PIS-u.

A samego Jarka i jego zwolenników POzamykać.

A więc wojna rodacy, ale mamy jeszcze czas, by się przygotować do stawiania oporu.

Logistyka armii kaPO Bolka słabo działa POd nadzorem pedałka alimenciarza, więc dopiero na wiosnę ruszy ofensywa towarzyszy i pedalstwa wszelakiego.

Więc kto na sercu ma dobro Polski, ten za łopatę i do lasu i odkopywać to co tatowe i dziadkowe zakopało po 1945 i dobrze wyczyścić, by w czasie boju nie zawiodło.

W kieleckim mają lepiej, bo wszystko trzymają po domach, i gen partyzantki mają od urodzenia.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1522124

Witaj Druhu.

...........

to mamy przesrane :-)))

Podobno w nizinnych górach , niejaki Trybeus tworzy dywizję i napadnie na Żoliborz  i zamkną Dudę i Jarka ? !....,

...a szwadronem śmierci ma kierować plk. Alfons Pomidorowy.

ps.

... chyba wyemigruję do Poznania :-))))))

ps2.

Jak masz jakiegoś wolnego Kałacha - to mi pożyczysz ?

pozdrawiam,

Marek

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1522134

Prawdziwi Warszawiacy tacy jak ty, mają to też w genach, co Kolumbowie rocznik 1944, więc grasantów czerwonego pułkownika Alfonsa POmidorowego się nie boją.

Tak komandosów z czerwonego kurnika imieniem Chruszczowa, ma POprowadzić starszy lejtnat trybek.

U mnie bida, bo tatko zakopał giwerę we Włoszech, a gdzieś w Bolonii  zakończył swoją żołnierską służbę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1522135

to już są trupy a jeszcze piszą !  Więc list tych głupków skomentuję starym  

zaśpiewem, zapamiętanym z dzieciństwa:

 
umarł "maciek" umarł, już leży na desce,
gdyby mu zagrali, podskoczyłby jeszcze.
Bo u "maćka" taka dusza, jak zagrają
tak się rusza......
 
Więc głupole z POstkomuny listy piszą 
sobie.
Lecz głupole nie pomyślą kto im teraz 
zagra.
te co grały, generały obadwa już w
 grobie.
Przydałaby siem "pismakom" może jakaś
Viagra ?
by zażyli, POdskoczyli i POszli  
Do diabła !!!
 
i w cholerę !
na śmietnik czubki..............
 
 
Pozdrawiam Kapitanie.
 
i dzięki za "bieżączkę".
ostatnio nie jestem na.....
 
 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1522220

Śmigłowce z Grupy Airbus Helicopters: Super Puma EC225LP i Super Puma AS332L2 nadal są uziemione w Wielkiej Brytanii i Norwegii. To wynik śledztwa po kwietniowej katastrofie śmigłowca. Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotnictwa (EASA) wydała czasową zgodę na loty, ale brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego podtrzymał decyzję o całkowitym zakazie wszystkich lotów brytyjskich operatorów.

W kwietniowej katastrofie w Norwegii zginęło 13 osób. EC225 LP to bliźniak wojskowego H225M Caracal, jakie negocjował dla Polski rząd PO-PSL. Zarówno jeden, jak i drugi model, jest produkowany przez grupę Airbus Helicopters.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1522228