Zemsta Brukseli

Obrazek użytkownika elig
Świat

  To raczej nie mógł być przypadek.  Na początku września 2016 odbył się w Dubrowniku bardzo udany zjazd państw Trójmorza.  Polska odgrywała w nim ważną rolę.  Zaraz potem - Parlament Europejski przeprowadził debatę na temat sytuacji w Polsce i uchwalil rezolucję krytykującą nasz kraj.  W piatek, 16.09.2016, odbył się w Bratysławie nieformalny szczyt 27 państw Unii Europejskiej, na którym uznanie zdobyło stanowisko państw Grupy Wyszehradzkiej.  Był to sukces polskiej dyplomacji.

 Na skutki nie trzeba było długo czekać.  Już w poniedziałek, 19.09.2016,  Komisja Europejska zakwestionowała podatek handlowy wprowadzony w Polsce, jako stanowiący jakoby niedozwoloną pomoc publiczną {TUTAJ}.  Reakcja polskiego rządu jest niejednoznaczna.  Z jednaj strony minister Szałamacha skrytykował KE, ale z drugiej strony oświadczył, że zawiesza sporny podatek i wprowadzi inny od pierwszego stycznia 2017 {TUTAJ}

 .  Dziś w Wiadomościach TVP1 pani premier Beata Szydlo zapowiedziała zaskarżenie decyzji KE do Trybunału w Luksemburgu.  Janusz Szewczak i Cezary Kazimierczak oświadczyli przy tym, ze minister Szałamacha nie ma prawa zawieszać wykonania ustawy sejmowej, a podatek handlowy powinien nadal być pobierany.

 Wszystko to jest epizodem w wojnie jaką Komisja Europejska, Parlament Europejski i Rada Europy toczą z Polską i Węgrami.  Jej podłoże jest dość jasne.  Grupa Wyszehradzka forsuje projekt Unii Europejskiej jako dość luźnego związku państw narodowych.  Jego realizacja ograniczyłaby w sposób bardzo znaczny kompetencje KE, PE oraz Rady Europy.  To nie tylko intrygi PO są przyczyną antypolskiego nastawienia Brukseli.  Panowie Juncker i Schulz walczą po prostu o swoje posady.  Im odpowiadałby centralistyczny plan francusko-niemiecki.  Brexit pokazał jednak, iż sukces tego pomysłu doprowadziłby wkrótce do rozpadu UE.

 Na razie sytuacja jest jednak taka, że każdy sukces Polski wywoływać będzie "zemstę Brukseli" w postaci dalszych ataków na nasz kraj.  Trzeba być na to przygotowanym i nie pękać [tak jak minister Szałamacha].  Potrzebna jest duża doza asertywności.

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:17)

Komentarze

Wzmożony Petru pyta: - Jak można wprowadzać podatek, który jest kwestionowany przez Unię Europejską?!
Odpowiedź może być jedna: srak.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1520378

Skończcie pierniczyc takie kocopoły ze to Juncker, Timmermans czy Schultz. To odpowiednio Lewandowski, Bieńkowska i Thun szczują na Polskę.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1520379

wszyscy chyba wiemy, że to zwyczajny ciąg dalszy.

nie znam sprawy 'pękania' min. Szałamachy, możliwe jednak że chciano w ten sposób uniknąć pretekstu do sporów? Nie znając dokładnie prawa ani zamierzeń, ciężko mieć to za błąd. Oczywiście minister nie może być władzą blokującą, tylko wykonawczą. Powoływał się na cel ochrony przedsiębiorców przed KE, nie kumam.

Zastanawiam się też, dlaczego prawo unijne musi być nadrzędne, w Niemczech  nie jest. I jak się mają legalnie ich wszelkie możliwe szykany do warunków w naszym traktacie akcesyjnym.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520383

... najwyraźniej nie skonsultował się ze swoją szefową Beatą Szydło i "chlapnął jak w sedes", że wstrzyma pobieranie podatku handlowego. Nie on ten podatek uchwalił i nie on będzie decydował o jego wstrzymaniu. On, jako członek władzy wykonawczej (jak sama nazwa władzy wskazuje)... ma po prostu realizować zapisy ustawy uchwalonej przez organ władzy ustawodawczej, jakim jest Sejm RP. 

Małe podmioty handlowe płacą ten podatek w wysokości 4 %, a wielkie w Polsce zachodnie molochy handlowe... tylko 0,5 %. Decyzję KE, jakoby ta ustawa podatkowa dyskryminowała duże sieci handlowe na korzyść tych małych niech wsadzą sobie w buty, będą wyżsi. Wówczas to będzie można przytoczyć staropolskie powiedzenie: - wysoki jak brzoza, a głupi jak koza.

Nie tak dawno identyczny zarzut KE postawiła Viktorowi Orbanowi na Węgrzech. Ale ten totalnie olał KE i robi swoje.

Zatem pod adresem KE chciałoby się rzec tak: - będziecie się dalej szarogęsić i decydować za Polaków, to będzie Polbrexit, a wy brukselscy eurofederaści wylecicie na zieloną trawkę. Polska to już nie "dojna krowa", o czym zdaje się nie wiecie, bo 8 lat rządów PO-PSL już się skończyło około 9 miesięcy temu.

Wymienione przez Józefa w komentarzu kreatury, tj. Lewandowski, Bieńkowska i Thun,... to jeszcze nie cała Komisja Europejska, co nie zmienia faktu, że powinien się nimi zająć polski wymiar sprawiedliwości, - stawiając im zarzut zdrady stanu.

 

Satyr  

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz co uważasz, ale uważaj co piszesz". 

© Satyr

 

#1520387

a wielkie tylko 0,5%?

Uchwalona przez Sejm ustawa stwierdza jednoznacznie:

- ze przy przychodach do 1,5 mln zl miesiecznie podatku nie pobiera sie - wiec wynosi 0

- dla osiagajacych przychod wiekszy stawki podatku sa jednakowe....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1520575

Nim pękniesz w polityce,

Puknij się w potylicę.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1520391

Zjazd w Dubrowniku odbyl sie 25 sierpnia i dziwil mnie brak wzmianki na ten temat.. Czuje ze toczy sie wojna i wiem ze ta wojne przeciwko nam prowadzi "Bruksela" Informacje na ten temat powinny byc jak najbardziej przez internet upubliczniane poniewaz rozumiem ze sa to za delikatne sprawy aby pojawialy sie w prasie badz telewizji. Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1520397

Mściwość unijnych kacyków jest podsycana przez politykierów byłego rządu PO-pieprzonych psychicznie , przegrancow ,kapuśi , donosicieli ,zgrai, sitwy ,aferzystów ,sabotażystów gospodarki Polskiej .
Rozlatująca się partyjna zgraja peowska robi wszystko aby Polsce i Polskiemu rządowi zaszkodzić , miejmy nadzieje ze zapłacą nie tylko politycznie lecz karnie za podłości i afery wyrządzone Polakom i Polsce

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1520398

Niech prostują głupki banany.

A MY mamy robić swoje !
Niczem dla Polski brukselskie 
tumany.
Ślimak to nie ryba !
jeden z drugim matole............
 
MY - Polacy
waszą zemstę olewamy
Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1520402

  Jak pisze Boiken w S24:

"@Autor
Idąc tym tokiem rozumowania łatwo będzie sprawdzić reakcję eurobiurokracji już w listopadzie po spotkaniu grupy 16+1 (Europa Środkowa + Chiny) które odbędzie się w Rydze na Łotwie.
BOIKEN 06:42"

Zobaczymy, czy Bruksela znowu wytnie jakiś numer?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

elig

#1520408

ale byliby ostatnimi głupcami, gdyby szli ostro na udry z opozycją 'niepodległościową', w ten sposób by ją wzmacniali i usztywniali stanowiska. chyba, że to genialny spisek, by zniszczyć Europę Zachodnią przed rozpadem UE a skłaniać niechętnych nowych członków do opuszczenia ;)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520435

Jak sięgne pamiecia to  komisarzy mielismy nadawanych z ramienia Moskwy za czasów tow.Bolesława Bieruta i pózniejszych polskich kacyków.Tow.Edward Gierek nie bardzo liczył się z moskiewskimi komisarzami i nieraz  odsyłał ich z kwitkiem do Moskwy a robił swoje i budował przemysł,budował domy i drogi,co prawda za pozyczane pieniądze  ale realne a nie tzw ruble transerowe.jego budynki mieszkalne stoją do dzisiaj natomiast przemysł zniszczyli ludzie zrzeszeni w tzw związku zawodowym solidarnosc z kapusiem wałęsą na czele.W tamtych latach za okradanie panstwa na dużą sumę była kara smierci i po dyskusji,dzisiaj złodzieje piastują urzedy są wynagradzani różnymi stanowiskami a panstwo jako takie nie widzi problemu i piepszy jakies  kocopoły o demokracji.Telewizja jest taka sama jak była z tą różnica ze  przedstawiciele parti rządzącej sa czesciej pokazywani,natomiast wiecej gadaja te same poczwarne geby takie jak  swetru zydowskie scierwo szejfeld czy jak mu tam a ostatni pokazali nawet szczawiowego pajaca.Nie bardzo rozumie tu role telewizji polskiej ale wydaje mi się ze to  jest jakas al arabpol televizion w polskiej wersji jezykowej.Wszystkich tzw komisarzy brukselskich i ich popleczników powinno sie ignorowac do tego stopna na jaki zasługują,czyli coś co jest ale nic nie znaczy i bez specjalnej przepustki nie może to sie poruszac po Polskich urzedach.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1520419

nie mozna winić solidarności za upadek gospodarczy komunizmu, solidarność była jego skutkiem.

Inaczej tak jak jaruzel zaczniesz oskarżać opozycję za to sam, gdy system padał w oczach przez samych komunistycnych nieudaczników i beton ideologiczny.

co do komisji, to rzeczywiście, takie dziwne ciała mają wielką nieoficjalną władzę niczym komisarze i gorzej niż w komunie prześladują nie tylko na rozkaz ale z własnej inicjatywy więc i bałagan większy. super-państwa nie będzie, taki system nie ma prawa istnieć.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1520436