Żegnaj

Obrazek użytkownika cyborg
Kraj
W niedzielę w Zabrzu zmarł Piotr Jania, wojewoda zachodniopomorski. Miał 64 lata. Był wojewodą od grudnia poprzedniego roku - z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, zastąpił na tej funkcji Marka Tałasiewicza z Platformy Obywatelskiej. 
- Pan wojewoda miał w ubiegłym tygodniu operację serca, wydawało się, że wszystko jest w porządku, niestety pojawiły się komplikacje pooperacyjne - powiedziała Agnieszka Muchla, rzecznik prasowy wojewody. 
 
W latach osiemdziesiątych działał w pierwszej  „Solidarności”. W ramach Biskupiego Komitetu Społeczno-Charytatywnego zajmował się  pomocą internowanym i aresztowanym oraz ich rodzinom. Pisał, redagował i kolportował prasę podziemną (czerpiąc z "CDN" nawet nie wiedzieliśmy kogo przedrukowujemy). Skromność bardzo pomaga w pracy podziemnej. W 2008 roku prezydent Lech Kaczyński odznaczył Go Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.
Ostatni raz widzieliśmy się na uroczystościach związanych z tragedią Smoleńską w kwietniu bieżącego roku, ale zapamietam Go jako spokojnego chłopca siedzacego przez siedem lat szkoły podstawowej za moimi plecami. Takiego normalnego, najzwyklejszego kolegę.
 

(na zdjęciu autora : Piotr po prawej)

-
-
Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:10)

Komentarze

Cześć Jego pamięci...odszedł przyzwoity, porządny człowiek, oddany Polsce i Polakom...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1518414

"W Polityce" również jest epitafium (z wpisem Brudzińskiego) :

 http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/304658-nie-zyje-wojewoda-zachodniopomo...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1518425

....którzy miłują ojczyznę. Służyłeś Bracie Piotrze ojczyźnie, służyłeś wytrwale Braciom i Siostrom z Solidarności, a dziś gdy świta, rozpala się nam z wolna ojczyzny wolnej, kaganek poświaty, nasz Pan odwołał Ciebie. Lecz my wierzymy głęboko, że nasza ojczyzna niebieska jest właśnie dla Tych, którzy miłują ojczyznę, bo w tej miłości zawiera się cała miłość Boga i człowieka. Niech Ci ziemia lekką będzie, a aniołowie duszę Twą zawiodą wprost do Niebieskiego Jeruzalem, czego Ci gorąco życzymy i o co się modlimy, bo jak widzisz masz tu na ziemi wiernych przyjaciół, ja cyborg właśnie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1518429

do swego kólestwa, będziemy tęsknić za tobą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1518459