generały Komorowskiego*

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

16 czerwca 2011 roku, cztery dni po Święcie Biura Ochrony Rządu:

Na stopień generała dywizji został awansowany gen. bryg. Marian Janicki - Szef BOR (pod względem bezpieczeństwa wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku była „perfekcyjnie przygotowana”).

Na stopień generała brygady został awansowany płk Paweł Bielawny - Zastępca Szefa BOR ("zatwierdził plan zabezpieczenia wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku i Katyniu w dniu 10 kwietnia 2010 roku").

Stopnie generalskie nadał i nominacje wręczył Bronisław Komorowski

http://naszeblogi.pl/12117-ordery-i-odznaczenia-za-smolensk-za-smolensk

 

21 czerwca 2016 roku:

Karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 10 tys. zł grzywny i 5 lat zakazu wykonywania zawodu funkcjonariusza BOR orzekł sąd wobec b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego ws. nieprawidłowości przy ochronie wizyt VIP-ów w Smoleńsku.

Według sądu Bielawny m.in. odstąpił od rekonesansu lotniska w Smoleńsku, zatwierdził zaniżony stopień ochrony wizyt, nie zapewnił ochrony samolotów w Smoleńsku. W efekcie sąd uznał, że oskarżony spowodował zagrożenie dla prezydenta i premiera. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyrok-w-procesie-bylego-wiceszefa-bor-gen-pawla-bielawnego/3yvsw6

Jak się (komuś) powiedziało "A" - trzeba powiedzieć "B": w tym przypadku nawet "D". D - jak degradacja. Ale trzeba też powiedzieć: "T" - jak Trybunał. Stanu. Komu powiedzieć? Nominującemu - aż za dobrze wiedział, w co się pakuje - ale był pewien bezkarności: zobaczymy, czy miał rację.

 

* a co z tym nadzorcą "śledztwa" ?

11 sierpnia 2010 roku, z okazji Święta Wojska Polskiego: Na stopień generała brygady został awansowany płk Krzysztof Parulski - Naczelny Prokurator Wojskowy i Zastępca Prokuratora Generalnego.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Dzień dobry. 

Miejmy nadzieję że Bielawny to początek drogi. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1515494

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1515497