Schetyna – wyjątkowy krętacz i niestety – głupek.

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kultura

Obserwuję tego człowieka od pewnego czasu, w szczególności, gdy wysforował się on na lidera platformy.
Wczoraj u Olejnik miałem możliwość uważnie mu się przysłuchać i go poobserwować.
Nawet nie będę się silił o obiektywizm i wyważenie wypowiedzi, bo pan Schetyna należy do kategorii ludzi, którzy napawają mnie obrzydzeniem, do kategorii małych zakłamanych krętaczy. Jego wypowiedzi, jak żywo, często przywodzą na myśl drugiego mistrza absurdu i pokrętności, Bolka Wałęsę.
 
Abstrahując od ogólnego poziomu ludzi z pierwszych szeregów Platformy Obywatelskiej, napompowanych po uszy fałszem i hipokryzją, co dzięki Bogu widzą już nawet całkiem przeciętni obywatele, pan Schetyna jawi się między nimi, jako wyjątkowy mafioso.
Nie wiem, czy to dentysta spieprzył mu sztuczne uzębienie, czy może psychiczny stan ciągłego zakłamania i knucia w którym żyje, powodują, że krzywy uśmieszek przylepiony na stałe do twarzy, odbierają resztki wiarygodności jego słowom. Tak, z ciekawości chciałbym zobaczyć Schetynę, jak składa kondolencje zbolałej wdowie z tym uśmieszkiem...
 
No więc tenże Schetyna, dzięki czarowi osobistemu i niebywałej charyzmie, zniszczył oponentów i pozostał jedynym kandydatem na przywódcę PO. Wielu całkiem słusznie powie – jaka partia, taki przywódca. I będą mieli rację.
Bo chyba wreszcie nikt już nie ma wątpliwości, że platforma była wyłącznie partią władzy, a przede wszystkim związanych z tym łupów. Dlatego też odrywanie od koryta idzie tak ciężko.
Jest też drugi powód, dla którego platformersi z pierwszych stron gazet nie mogą rozstać się z władzą: - oni niczego innego nie potrafią. Gdyby uczciwie odpowiedzieli jaki jest ich zawód, to odpowiedź powinna być tylko jedna – działacz. W głowach im się nie mieści, że można normalnie pracować. Zresztą za co, jak to powiedziała jedna z ich liderek, Bieńkowska, za marne sześć tysięcy?
 
Posłuchałem więc sobie uważnie tego Schetyny u Olejnik. I teraz, gdy wreszcie poza niszowymi TV Trwam i Republika, można usłyszeć i zobaczyć przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, gołym okiem widać, jaka przepaść mentalna, intelektualna i kulturowa istnieje pomiędzy ludźmi PISu i PO ( pomijam Nowoczesną, bo to twór sztuczny, zbudowany przez banksterów w celu niedopuszczenia do radykalnych przeobrażeń).
Więc tenże Schetyna ma duże problemy intelektualne z logiką, prawdą i jasnością wypowiedzi. Jest maksymalnie pokrętny i w żywe oczy będzie wmawiał, że pies, którego wszyscy widzą, to kot. Uśmiechając się przy tym oczywiście.
W swojej partii znany jest przede wszystkim z tego, że stale coś knuje i kombinuje. Jest w tym na prawdę sprawny. Lecz nie są to cechy predysponujące człowieka do bycia liderem partii i poważnym politykiem.
Fakt faktem, że ostatnimi czasy, scena polityczna zaroiła się od polityków, których z czystym sumieniem nie można traktować poważnie. Takim był choćby Berlusconi, a obecnie w Unii jest Niemiec Schultz, czy Luksemburczyk Jean-Claude Junker. To błazny i miernoty, a już porównanie ich do takich ludzi, jak Konrad Adenauer, Charles de Gaulle lub Margaret Thatcher ukazuje całą smieszność i małość tych osobników.
Tutaj niestety Schetyna ładnie wpisuje się do takiego grona.
Nie ma więc co się dziwić, że Władimir Putin rozgrywa tą europejską hałastrę, jak dzieciaków.
 
Pojawienie się nowych ludzi Prawa i Sprawiedliwości, inteligentnych i kulturalnych, którzy szybko zaczną tworzyć nową elitę, przywracając Polakom należytą godność i dumę, jak to miało miejsce z wystąpieniem premier Szydło w Europarlamencie, unaoczni wszystkim dysonans i przepaść jaka istnieje pomiędzy działaczami PO a PISu. Wszyscy już chyba mają dosyć tego haratania w gałę, kolekcjonowania zegarków i spożywania ośmiorniczek, zamiast poważnego traktowania narodu, służenia obywatelom i dbania o ich dobrobyt.
 
Nigdy, przenigdy nie spodziewam się, że taki Schetyna, Budka, czy Trzaskowski zadba o mój dobrobyt. To ludzie nastawieni wyłącznie na swój własny dobrobyt.
No, może jeszcze na rodzinę i przyjaciół.
 
 
.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:12)

Komentarze

Podobno najgorszym przeciwnikiem jest głupiec. W polityce, jest to tym gorsze, że taki głupiec walczy nie tylko z politycznym adwersarzem, ale i z własnym narodem. Pazerny głupiec z klapkami na oczach. Co on robił w sporcie ?!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

#1505347

Witaj!

 

A żebyś wiedział. Nie wiadomo, jak z głupcami postępować, bo nieznany jest ich poziom pojmowania i kojarzenia.

Są trochę jak dzieci. I to te durne i złośliwe.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1505350

Takich osobników  jak Schetyna nie mozna zostawiać samym sobie gdyż podpala kraj , nalezy ich leczyć w ośrodkach zamkniętych .

Kazdy wie ze nie leczony osobnik jest niebezpieczny , przykłady ??? Ameryka ilu glupcow wymordowało nie winnych ludzi i dzieci w szkolach ??? nikt nie wie , madry człowiek nie zabija innych .

Co robil Schetyna w sporcie ??? fallowal tak samo jak w polityce  gdyż taki ma charakter nie potrafi grac bez faulów .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1505365

Witaj

A ja się cieszę że ten osobnik jest na czele POgłowia - oby jak najdłużej :)

Nie należy przeszkadzać w nadawaniu przez takich jak on czy Niesiołowski - niech straszą PiSem.  Osobiście, ostatnio zrobiłam reklamę nawet Lisowi pt. "ORMO czuwa" ... a co mi tam :))))

A ogólnie mówiąc, oby jak najwięcej takich występów jak ostatnio w europarlamencie ... a następna kadencja PiS będzie już z większościa konstytucyjną.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1505351

Ryzykowna zabawa ! Choć międzynarodówka degeneratów stawia na Petru i zboczeńca Palikota -  to właśnie Schetyna może zawrzeć jakieś zbrodnicze sojusze.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

#1505353

Schetyna z swoim wygladem i zachowaniem przypomina mi wioskowego mafiozo , jego podlosc , nienawisc chec wladzy jest niezaprzeczalna a potwierdzaja to jego slowa ze jest gotow zwiesc na manifestacje milion ludzi , nie wiem czy sie ludzie zdecyduja na wojne domowa ktora moze wyniknoc z tej nienawisci do nowego rzadu i PiSu

Nie na darmo ""polski"" byly rzad Tuska podpisal uklad z niemcami ze owi ""przyjaciele "" moga ingerowac i pomagac w rozganianiu strajkow i zagrozenia dla PO i szczurowatych ludowcow .

Petru i jego czelotka to zorganizowani wrogowie , sabotazysci  Polskiego rzadu pani premier Szydlo .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1505361

Też mnie tacy ludzie jak Schetyna, Lewandowski, Rostowski, Budka, Petru, Neuman, Kopacz i inni tacy jak Kijowski czy Michnik, Hartman, Kuczyński, Smolar po prostu brzydzą i wywołują niemal torsje. Ostatnio do nich dołączył Sawicki ze swoimi madrościami. 

A co do Schetyny. To mały i mściwy tzw.: "gracz" bardzo sprawny w zakulisowych knowaniach. Kiedyś jeszcze jak byłem towarzysko zawiązany z jednym pierwszoligowym klubem koszykarskim w Polsce miałem okazję usłyszeć od jednego z wrocławskich działaczy (region i wczesne zainteresowania sportowe Schetyny), że Schetyna to osobnik, który może zemścic sie po wielu latach za nawet drobna błachostkę, którą on uzna za niekorzystną dla niego, w niego uderzającą lub uderzającą w jego interesy. Ludzie się go wprost bali... Tki wstretny typ z komleksem niższości i cham pospolity a tacy po trupach są w stanie osiagać cele. 

Także bym go nie lekceważył, podobnie jak Petru... czemu dałem dzisiaj w notce wyraz (o Schetynie napoisze innym razem).

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw (Krzysztof Jaworucki)

#1505383

Witaj

 

To symptomatyczne, że ludzie małostkowi, zakompleksieni, a nawet na pograniczu paranoi, czy psychopatii, tak pchają się do sprawowania władzy.

Olbrzymia porcja tych, co widać w naszym sejmie chociażby, to nie ci, co poszli czynić dobrze dla państwa i narodu, tylko załatwiać swe marne interesy i lansować swoje karykaturalne ego.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1505396

Sawicki nie dołączył , on tam był od początku. To
wyjątkowo wredna osobowość. On przeskoczył Schetynę

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1505407

Witam! Ludzie tego przekroju,mali ludzie z lotnoscia umyslowa kominowego smogu! A kretactwo ,mataczenie,oraz zdrade maja we krwi! Typowi sluzalczy zule,bez zachamowan moralnych, uczulonych na konfitury ze stolu swego pana! Dla nich patriotyzm,to obelga! Pozdrawiam!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1505387

Faktem jest, że po tym art., pierwszy raz zwrócił uwagę na rysy twarzy Grzecha Sch. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że jest to "Właściwa twarz platformy kolesiów".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Khal

#1505395

Dobrze napisane,daje obraz charakteru i inteligencji tego osobnika .Wszystko
pokrywa tym swoim , lisim grymasem na facjacie , co ma imitować uśmiech. Śliska ,
wredna osobowość.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1505406

Z oszustami i krętaczami dyskutujemy merytorycznie, ukrywając prawdę, podczas gdy oni stawiają nam zmyślone... fałszywe zarzuty. Dlatego europosłowie nie dowiedzieli się od Beaty Szydło prawdy a jedynie obronę prawnego postępowania jej Rządu. Ukryta prawda o 8 letniej dewastacji kraju nadal nie jest znana w UE, Tusk nie pisnął nawet słowa o kardynalnych błędach swoich rządów ...o całym cyklu afer...nepotyźmie i klikach kolesi...i pozwalaniu okradania państwa obcym bankom i penetracji naszych kieszeni obcym wyspecjalizowanym sieciom  supermarketów ( nie płacącym podatków). Jak więc ci "opiekunowie" z Kołchozu Europejskiego mogą mieć inne zdanie niż mają. Popierają opinie rebeliantów bo oni tak naprawdę bronią interesy zachodu ... Znalazł się również sponsor finansowy który wspiera rebelię KOD-u w postaci 150 mkn.$.  Oszust międzynarodowy ścigany przez kilka państw za przestępstwa finansowe, Sorosz jest właśnie tym sponsorem. Pieniądze te przeznaczył dla innego lichwiarza zainstalowanego w naszym kraju w systemie bankowym ....i nie liczy na ich zwrot, on je weźmie sobie sam a zapewni mu to transfer zysków z polskiego systemu bankowego, w których panują większością udziałow banki zachodnie ! Polska stała się kondominium zależnym przede wszystkim od Niemiec. Tym, który oddał nas w pacht Angeli Merkel  jest Tusk i jego klika PEŁO....

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

lem

#1505421