Rozwijając pomysł posła K. Morawieckiego dotyczący TK.

Obrazek użytkownika rejms
Kraj

   W wieczornym programie TVP wystąpił Pan Morawiecki  mówiąc m.in. o problemie kryzysu związanego z wyborem kandydatów na sędziów do TK. Pan Morawiecki widzi możliwość wyjścia z tego kryzysu na zasadzie kompromisu stron /czego bliżej nie sprecyzował/ lub przez dobrowolne zrzeczenie się mandatów sędziowskich  przez samych sędziów TK. Kto miałby się zrzec czyli zrezygnować z dobrze płatnej „fuchy” również nie sprecyzował.

  Dalszy ciąg może sobie wyobrazić.

  I tutaj powstaje możliwość wyjścia z twarzą /iż TK też/ trzem sędziom którzy uczestniczyli w tworzeniu wspólnie z PO /opozycja nie miała nic do powiedzenia/ niekonstytucyjnej ustawy /w 2/5 co stawia pod znakiem zapytania całą ustawę/ umożliwiającą wybór w październiku niekonstytucyjnych kandydatów. Tej trójce przewodzi Prezes Rzepliński który dodatkowo ma przegraną sprawę /czyli z wyrokiem ;)/ przed Sądem innym niż TK.

  Po zwolnieniu trzech miejsc, Pan Prezydent przyjmuje ślubowanie od tych trzech „konstytucyjnych”,  8.XII. zaprzysięga ostatniego z wybranych w grudniu i po sprawie, TK w komplecie jak „książka pisze”, koniec z ujadaniem, „maoiści” przestają machać w Sejmie czerwonymi książeczkami, posłowie zajmują się sprawami wagi państwowej a nie wzajemnym obrażaniem, ……….

  Uff, zbyt proste aby było możliwe „bo raz zdobytych stołków nie oddamy” /choć powinni nawet nie ze względów j.w./

  Dobrej nocy.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:10)

Komentarze

Drogi autorze, super propozycja ALE,ALE ...nie dla Rzeplińskiego i pozostałych starców trybunału!!

Komuchy tak mają, że ryj musi być przyspawany do koryta, aktualnie nowym rodzajem elektrody tzw.sowiecko-utwardzalnej i odpornej na korozję !!!!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

rach

#1500910

Może jakiś sposób na "odspawanie" od koryta by się znalazł, ja piszę o dobrowolnym zrzeczeniu się stołka a to już jest w sferze s.f..

Pzdr.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1500916

Trybunał Konstytucyjne wskazał jednoznacznie, że Platforma i PLS naruszyły Konstytucję nie zgłaszając żadnych kandydatów w wymaganym terminie, gdyż niezachowanie wymogów formalnych przy zgłaszaniu jest jednoznaczne z brakiem zgłoszenia. Dlatego uchwały PO i PSL o wyborze sędziów do TK były bez sensu (już nie są, bo zostały unieważnione), ze względu na brak ich przedmiotu, czyli zgłoszonych kandydatów.
 
Doprowadziło to do niedopuszczalnej konstytucyjnie sytuacji zmniejszenia ilości sędziów Trybunału wobec liczby wymaganej Konstytucją pomimo braku zdarzeń losowych.
 
Nie ma i nie było nigdy żadnych "kandydatów PO", więc - z całym, szczerym szacunkiem do p. Morawieckiego - nie ma jak pójść na jakikolwiek kompromis, gdyż dopiero przyjęcie od tych "trzech PeOwców" przysięgi przez Prezydenta byłoby jawnym złamaniem Konstytucji. No bo niby dlaczego akurat oni a nie ktoś inny, skoro też nie został zgłoszony? Może choćby ja, czemu nie?
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

Obserwator

#1500913

Nie wchodzę w paragrafy, nie jestem prawnikiem, jedno pewne, że TK wykazał się niekompetencjami zarówno przy tworzeniu ustawy jak i w orzekaniu o jej konstytucyjności a to już każe się zastanowić nad sensem utrzymywania takiego tworu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1500917

Komuna w ramach procesu "demokratyzacji", mając na uwadze przyszłe "przekazywania władzy" w ręce "opozycji" zaczęła tworzyć "instytucje demokratyczne" - swoiste bezpieczniki, gdyby coś poszło nie tak z "transformacją". Wówczas powołano Rzecznika Praw Obywatelskich, CBOS - instytucje "wsłuchującą" się w nastroje społeczne (faktycznie używany do sterowania społeczeństwem za pomocą sondaży) oraz Trybunał Konstytucyjny. To bardzo groźny instrument, który skutecznie zablokował dekomunizację. Polecam świetny filmik (4') https://youtu.be/zXYOLKjqYc0

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Leopold

#1500921