Adios cukiereczki ?!

Obrazek użytkownika cyborg
Blog

Przez długie, złe miesiącye, wasz zapach będę czuł...Człowiek się przyzwyczaja do corocznego napełniania słoika dobrem wszelakim, a to F-16, a to wycieczka z podwodniakami, serduszek i cukiereczków - do do pełna ! Było tego tyle, że "Mrówka cała" była utytłana upychając "Złote melony" po kontach (prywatnych). Od fety na koszt podatnika, to się taka "Kręcioła" robiła, że ludziska o kwity się nie pytały, głowy za "światełkiem" zadzierały, drobniakami sypały. No właśne ! Drobniakami ! Sypiąc bilon ludzie nie pytali jakim prawem, w ich imieniu ktoś grubymi banknotami sypie. Banknotami wyciagnietymi z gminnej, wspólnej kasy. Bo skąd niby te wyniki ?! Z tego co zostało w rozprutych kartonikach po pobraniu sowitej prowizji na ciastka i napoje ? No, bez jaj ! Pytanie : Co dalej ?! To pytanie dzieli się na dwa pytania. Pierwsze z nich to : co z imprezą ? Pozwalała ona, w genialny sposób rozliczyć środki na szkolenia, paliwo, promocję, wszelkie niedobory i straty. Nawet jak ludzie poszliby po rozum do głowy - impreza w jakiejś formie pozostanie ! Władza zabawi się sama. Już tegoroczny "Finał" w moim mieście odbywał sie w gronie statystów, robiących "tłum" przed kamerą TV. Pytanie drugie : co ze słoikiem, co z cukierkami dla Jurasa ? Gdyby przepływy gotówki miały odbywać się transparentnie i za rzeczywiście wykonane usługi - słoik pozostanie pusty. Ale to, to już do decyzji Szanownych Państwa !

Jest jeszcze post scriptum :
Juras sobie da radę ! Zawsze dawał. A oto co na temat Owsiaka zebrali inni, i co o sobie powiedział on sam : Siłą uderzeniową  czyniącą z Jerzego Owsiaka postać charakterystyczną były jego „wariackie” pomysły, które nigdy nie miały nazw „poukładanych” i „szaroburych”, nie były też skażone jakimś wcześniejszym poważnym zamiarem i przemyśleniem. (...) No i zbliżała się prywatka, urodziny Marii, jego żony.(...)
Ja usiadłem u siebie w pracowni i miałem taki katalog, duże takie katalogi z wystaw fotograficznych World Press coś takiego się nazywało - takie przedziwne zdjęcia zwariowane, koszmarne, niektóre takie społeczne, ciekawskie. Jakieś takie zdjęcie pamiętam wyciąłem. Uwaga! Zdjęcie to było Chińczyków. Siedziało dwóch Chińczyków w takim pomieszczeniu, budynku, pokoju. Dwóch siedziało w takich tych maotsetungowych strojach a jeden stał. I ten który stał trzymał książeczkę. Chyba nauki pobierali. On im tam coś czytał. I wisiały ręczniki na takim sznurku. Chyba po robocie się spotkali żeby poczytać Mao Tse Tunga. Ja ich wyciąłem, nakleiłem na tekturkę i tak napisałem "Droga Marysiu! Pozdrawiamy Ciebie serdecznie! Czy ciągle mieszkasz na Gagarina nad sklepem spożywczym? Tam są ciągle cukierki w tym słoiku? My tu siedzimy, kolega czyta książkę a my się uśmiechamy" Tak to napisałem. I zastanawiałem się jakby to nazwać i nazwałem Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników.

Wspomnienie Owsiaka o samym sobie, oraz wielce ciekawą opowieść o styczności z nim znalazłem na osobistym blogu faceta piszącego na S24 jako Jan Herman :

http://publications.webnode.com/news/jerzy-owsiak-filantropia-rentowna/
 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:18)

Komentarze

Pisanie, opiniowanie WOŚP, jeżeli ma przynieść jakieś skutki - trzeba zacząć teraz ! Kiedy kupią sztuczne ognie (na Wasz koszt) i zaczną stawiać scenę , to sobie możecie...

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-3

#1443182

oto opinia Matki Kurki: http://kontrowersje.net/stare_k_amstwa_owsiaka_i_pe_na_sentencja_wyroku_zapis_wideo

Pan prezes Owsiak kłamie, jak zwykle, ale tym razem przez łzy. Zamienił sztuczkę z pudłami na elektroniczny wykaz „góry” dokumentów. Sztuczka tak śmieszna, jak śmieszni są propagandowi magicy z WOŚP. Podsumuję to jednym zdaniem. Do Sądu wpłynęło kilkanaście stron za pierwszym razem i kilkanaście stron A4 za drugim razem. Ten materiał zdaniem Owsiaka ma obrazować 11 lat ksiąg rachunkowych fundacji WOŚP i spółki powiązanej Zloty Melon, młodzież taki manewr nazywa BEKĄ. Drugie kłamstwo. Mecenas Zagajewski czterokrotnie składał wniosek o zniesienie zarządzeń Sądu, które dotyczyły ksiąg rachunkowych, a biegłego chciał powołać ZAMIAST przesyłania dokumentów. Zresztą, co ja będę dyskutował z kłamstwami Owsiaka, niech pan mecenas Zgajewski na piśmie podsumuje klienta. Oto do czego Owsiak chciał zatrudnić biegłego:

Jak widać do oceny moich wpisów i powszechnie dostępnych sprawozdań, nie do oceny ksiąg rachunkowych, bo tutaj pan mecenas wnioskował o reasumpcję, czyli zmianę decyzji Sadu.

W tej chwili Owsiak może kłamać i się odgrażać apelacją ile chce, ale raczej powinien poprosić księdza Lemańskiego o parę zdrowasiek w swojej intencji. Jeśli „hiena cmentarna” utrzyma się jako prawomocny wyrok w warunkach zniewagi wzajemnej, to za chwilę pan prezes będzie Jerzym O. z definicji, bo oczywiście odpowiem prywatnym aktem oskarżenia z art. 216 kk, który będzie formalnością dla sądu. I to dopiero początek. Czeka na pana prezesa prokuratura i odpowiednie urzędy, ale do czasu uprawomocnienia wyroku muszę się z tymi szlachetnymi działaniami wstrzymać Nie wiem z czym pan prezes chce iść do Sądu Okręgowego? Z naruszeniem prawa w warunkach recydywy? Żaden Sąd po takim numerze, jak wielokrotne olanie postanowień Sądu I instancji nie zrobi z Owsiaka ofiary, nawet ja w to nie wierzę, tym bardziej Zagajewski ma świadomość, że apelacja jest tylko dodatkową fakturą i pocieszeniem pana prezesa na parę tygodni. Tak, czy inaczej apelacja wpłynie z mojej strony, a póki co szczerze polecam pełną sentencję wyroku, która jest o 1000 razy lepszym materiałem niż sam wyrok.

 

 

 

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1443195

Proszę wszystkich by dokładnie poczytali pozew !  Pan adwokat sam zaprosił sąd do do otwarcia ksiąg rachunkowych !!! Czy adwokat jest idiotą  ?! Nie chciał on raz na zawsze załatwić sprawę dostępu do ksiąg i zastąpić "na zawsze" jakimiś "opiniami biegłego". Dopiero wtedy można byłoby kraść na potęgę !

Cieszy mnie że Wielgucki będzie apelował ! Pogorszyć wyroku z własnej apelacji nie można , choć ta "hiena " była zupełnie niepotrzebna i głupia. Stała się punktem zaczepienia.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

#1443214

i ktora czerpie przy okazji Owsiaka wielkie korzysci okradajac Polakow to jest afara najwieksza na swiecie.

Imprezy owsiakowe to pralnia lewych rozchodow wszytkich instytucji jakie biora w tych festynach akcje to legalizacja zlodziejstwa.

Picowanie jakoby pomagal dzieciom wciaz jeszcze trafia na podatny grunt lemingow.ten Zyd POmaga sobie i innym Zydom wkolo niego, jego glowni kolesie Stolcman i Aaron Buchholz dobrze zadbali zeby jego interes sie tyle lat dobrze krecil.

No i co muz robicie!!

Ale trzeba trabic o tym przekrecie wciaz, bo cos jednak trafia do ludzi.

W Montrealu juz oni nie zagraja i to jest tez moja zsluga.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3
#1443300

Witaj Cybie!

 

Jestem niezmiernie ciekaw, czy uda nam się w końcu zniszczyć ten krajowy super szwindel, a pajaca wysłać w niebyt.

Prawdę powiedziawszy, bardzo wątpię. Ta ściema, jak napisałeś, za bardzo pasuje wielu ludziom. Można w niej ukryć swoje drobne kanciki.

 

No i masz rację - trzeba walczyć od dzisiaj. Tylko trudno - mendia głównego nurtu już przecież zakomunikowały, że owsik wygrał zz blogerem.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-4
#1443205

Ludzie muszą przetrzeć oczka, sprawdzić portfele. Przy okazji wyborów warto zapytać ile tych pieniędzy poszło na organizację finałów !! Ludziska by się zdumieli gdyby jakiś Wielgucki zmusił do zesumowania ukrytych wydatków ; policji, straży pożarnej, ratowników medycznych - na pokazy. Pokazy są legalne, ale wydane pieniądze są zmarnowane, bo to tylko jarmarczna oprawa. Prąd fundował np. Urząd Miejski ze swojej rozdzielni. 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

#1443216

No to Cybie - do roboty!!!

 

Bedziemy wszędzie nagłaśniać i tłumaczyć. U mnie to priorytet, bo nie cierpię krętaczy i hochsztaplerów. I tego pajaca w szczególności.

 

Pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#1443239

    

 

Pozdrawiam,

  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1443244

Nie widzę wklejonych obrazków ! Zawartość =0x0 pikseli  jakiś.jpg

Czy możesz napisać czym wklejasz ? Często mam te przypadki. To może być kwestia adresu w google, lub innego przekierowania.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

#1443247

... leży po stronie przeglądarki, ktorą się posługujesz, a w każdym razie jej skonfigurowania. Wklejam swoje obrazki z Picasa Web Albums, gdzie mam swoją prywatną galerię. Inni Użytkownicy NP nie sygalizują mi, że moich obrazków nie widzą. 

Zatem skonfiguruj lub uaktualnij przeglądarkę, z której korzystasz i powinno być dobrze.

 

Pozdrawiam,

    

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1443297

Ja widzę obrazki - Win7 i Firefox

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1443304

Ja Win xp i "Opera". 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

#1443412

Jestem juz niemal pewny, że jednak musisz dokonać uaktyualnień zarówno XP, jak i konfiguracji Opery.

 

Pozdrawiam,

   

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1443501

Prawdopodobnie też wykluczenia pewnych powiązań z Google ! Wykluczenia które zrobiłem sam. Nie wyłączę ich bo zbyt blisko tu do "neonu". Miałem tam nieprzyjemność nacisnąć niewłaściwy link. Używam "Tinypic", ale muszę sprawdzić Picassę. Kiedyś sporo "smoleńskich zdjęć " pobierałem z niej bez problemów. Teraz - nie wiem.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

#1443413

Pracowałem nocą w warsztacie. Trafiłem akurat na radiową audycję Owsiaka. Orkiestra będzie odzyskiwała luzacki image bijąc rekord Guinness'a w jednoczesnym sztucznym oddychaniu. 

Poza tym Juras idzie do szpitala na planową operację oka. Otrzymał duchowe wsparcie słuchaczy i internetowców.

Fajnie jest mieć "zakładowy radiowęzeł" na całą Polskę.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

#1443437