Michał Kwiatkowski ma złoto! - sukcesy polskich kolarzy

Obrazek użytkownika elig
Sport

W tym roku kibicowanie polskim zawodowym kolarzom to czysta przyjemność.  Rok temu skarżyłam się, że choć jeżdżą oni dobrze, to jakoś nie wygrywają.  Teraz jest inaczej.  Dziś /28.09.2014/ Michał Kwiatkowski zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Ponferradzie w Hiszpanii.  Wygrał wyścig na 254 km ze startu wspólnego.  Zdobył też brązowy medal wraz z drużyną Omega Pharma.

Warto też wspomnieć o brązowym medalu naszej juniorki Agnieszki Skalniak /w wyścigu ze startu wspólnego/.  To nie jedyne sukcesy polskich kolarzy w tym sezonie.  Sam Kwiatkowski zwyciężył w wyścigu dookoła Algarve, a w wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii - wygrał jeden z etapów i zajął drugie miejsce w całych zawodach.

Nie gorszy od niego był Rafał Majka.  Ten z kolei zwyciężył w Tour de Pologne /wygrywając dwa etapy/, a także wygrał dwa bardzo trudne górskie etapy Tour de France i okazał się najlepszy w klasyfikacji górskiej tegoż wyścigu.  Zajął też szóste miejsce w Giro d'Italia i czwarte w wyścigu dookoła Colorado.

Pierwszym w historii kolarstwa Polakiem, który wygrał etap Vuelta Espana zostal Przemysław Niemiec.  Maciej Bodnar był najlepszy w jeździe na czas w wyścigu "Trzy dni De Panne" w Belgii.

Kamil Gradek zwyciężył w pierwszym wyścigu Dookoła Chin i był trzeci w Dookoła Chin II.

Zaledwie 19-letni Piotr Brożyna odniósł sukcesy w Hiszpanii, wygrywając m.in. klasyk Circuito de Nuestra Senora del Portal de Villaviciosa, zajmując 2.miejsce w hiszpańskiej etapówce Vuelta a Avila a także wygrywając klasyfikację młodzieżową tego wyścigu.  Jest już kolarzem zawodowym.  Podpisał właśnie kontrakt z CCC Polsat Polkowice.

W tym roku pilnie ogladam transmisje wyścigów kolarskich w Eurosporcie i Polsacie Sport.  Wdziałam ich już 34.  W dziesięciu z nich Polacy bądź wygrywali, bądź zajmowali jedne z czołowych miejsc.  Coś pięknego !!!