Stadionowe partactwo - nie dorośliśmy do Euro 2012

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Jeszcze niedawno jedynym sukcesem jakim chełpiła się Platforma Obywatelska, były tzw. orliki, czyli boiska sportowe dla młodzieży, budowane w wielu miejscowościach naszego kraju. Szydło jednak wyszło z worka szybciej, niż można by się spodziewać. Część orlików ma wady wykonawcze i już zaczyna się rozsypywać, do tego doszły podejrzenia o nieczyste interesy związane z realizacją programu budowy

http://www.budinfo.com.pl/art.php?action=more&id=3992&idg=7
http://www.dabrowa.pl/dg_zzz_news_region_200910.htm

Po orlikach przyszła kolej na spartaczone stadiony budowane na Euro 2012.

Przykładem jest stadion miejski w Poznaniu (na zdjęciu), hucznie otwarty blisko rok temu. Ten obiekt, daleki od architektonicznego piękna, ma mnóstwo wad, dyskwalifikujących go jako arenę wydarzeń z udziałem tysięcy widzów.

W tych dniach Wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA ukarał klub KKS Lech Poznań karą grzywny w wysokości 20.000 euro oraz karą meczu bez udziału publiczności w zawieszeniu na dwa lata. Powodem są liczne zaniedbania w zakresie ewakuacji kibiców: zbyt wąskimi drogami, zablokowanymi przejściami i zbyt zatłoczonymi przejściami. Jednoczenie wydział Kontroli i Dyscypliny UEFA wydał zaocznie decyzję nakazującą Lechowi ograniczenie sprzedaży biletów na mecz UEFA Ligi Europy ze Sportingiem Braga do połowy całkowitej pojemności stadionu. To oznacza, że poznański klub będzie mógł sprzedać zaledwie 20 tysięcy biletów. Zamiast planowanego zysku w wysokości około 4 mln złotych, Lech zarobi najwyżej połowę.

Stadion ma wady konstrukcyjne. UEFA zwracała wielokrotnie uwagi inwestorowi, co należy poprawić. Nikt tego nie brał na serio. Ludzie za to odpowiedzialni kompletnie lekceważyli sobie te zalecenia. I oto mamy pasztet, zgotowany przez obecną władzę.

http://www.gloswielkopolski.pl/stronaglowna/368206,poznan-tylko-polowa-s...

Jak będzie na innych polskich stadionach? A dlaczego miałoby być inaczej, pytam? Przecież niekompetencja i partactwo królują we wszystkim, co wiąże się z Platformą Obywatelską!

Oby obecni sternicy życia publicznego w Polsce odeszli jak najszybciej. Dosyć rujnowania kraju i topienia publicznych pieniędzy w błocie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Oczywiscie gdyby rzadził Kaczyński to by przekrętow ni było.Sami nie wiecie co piszecie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134637

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Swoją drogą, bracia Kaczyńscy a korupcja-nawet tvn tego nie wymyślił! Zresztą, czarna owca może znaleźć się w każdym stadzie, ale nie całe zastępy Mirów, Rychów, Zbychów, posłanek Sawickich, itp.

P.S. Orliki też się nie udały - stwierdza w sprawozdaniu z kontroli NIK. Trzeba w końcu zmienić prezesa tej instytucji! Jak może?!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#134651

Odpowidaam jeszcze raz kaczyński jakby rzadzil byloby tak samo ale my Polacy wolimy Tuska bo on przynajmniej jest normalny w porównaniu z tym oszołomem kaczyńskim

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134654

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Bez komentarza

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#134658

ale my Polacy wolimy Tuska bo on przynajmniej jest normalny w

Kto tu się wypowiada w imieniu Polaków? Niepoprawni, myślę, nie życzą sobie takiego komentarza. Ja nie życzę sobie, żeby Pan wypowiadał się w moim imieniu .

A tak dokładniej, w czym tu sk jest normalny? W nienawiści, kłamstwach, tchórzostwie, czy  w swej " polskości"? A może w biciu żony?  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Niueste

#134667

piskiller albo jak się dziś nazywasz, trollu...

Jest dość ładna pogoda, daj się wyprowadzić psu na spacer albo zrób co tam chcesz, ale nie tutaj... trolli nie tolerujemy...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134682

... ciulu!

Kaczyński jest zdrowym człowiekiem, a do tego politykiem, i żadnymi idiotycznymi stadionami do kopania piłki się nie podnieca. Poza tym tępi korupcję.

Rozumiem, że szczury uciekają, ale to nie znaczy, że ty musisz przyłazić akurat tutaj ze swym bełkotem.

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#134736

Nie ten poziom komentarza.Apeluję - nie odpowiadajmy, mu to l-ing

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134744

 Tomuś, gdyby babcia miała wąsy to by był dziadziuś :-) . Różnica między rządami Tuska , a Kaczyńskiego jest taka , ze rządzenie Tuska opiera sie na  przekrętach , a Kaczyński  starał się tak rządzić , zeby przekretów nie było.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134760

jesteś rasowym kretynem. Wyhodowanym przez rodzicieli w kulcie Gierkowskiego dobrobytu. Wódki było w bród, uginały się półki. Z mięsem było znacznie gorzej, bo lubili je bardziej od nas Rosjanie. Żarli nasze lekarstwa i warzywa, mąkę i cukier. Dziś cukrownie zlikwidowano, bo sojuz upadł i nie ma już kogo obdarować.Tak samo było z węglem, którym w piecach palili sowieci i rudami żelaza  kupowanymi za dewizy na zgniłym zachodzie. Tylko po to, by przeładować na sowieckie wagony i wysłać jako dar tym psubraciom. Samochody w Polsce były rewelacja. Moskwicze i Łady, nie wspominając o Syrenach. Samochody zachodnie kupowali wyłącznie przedstawiciele reżimu. To co dało się ukraść na zachodzie przez speców z SB, przemycano do Polski i sprzedawana za pośrednictwem Ksawerego Franka. Pan ten był przykrywką, dla całego złodziejskiego przemysłu firmowanego przez bezpiekę. Zachwycasz się Tuskiem równie bezkrytycznie jak Gierkiem?. To była nędza, jak dziś, tyle że przykryta pożyczkami na wyrost. Mają wiele wspólnego poza jednym. Gierek był Polakiem i kochał ten kraj. Tusk jest kosmopolitą i kocha wyłącznie świecznik. Jego pierwszym językiem był Niemiecki, a nie Polski. Dał Polsce coś poza bandą złodziejów obsadzonych w ministerstwach?. Nic, figę z makiem. Dług publiczny powiększył trzydziestokrotnie w stosunku do Gierka. Jutro wprowadzi do Polski sowietów, żeby bronili jego komiltonów, przed wściekłym narodem i samosądami...Jest best?. Na szczęście nie dla nas. Ale my posiadamy organy zwane mózgiem!...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134676

Oczywiście podpisuję się pod Jerzym Zerbe.

Ale z innej beczki. Jestem stosunkowo świeży na Niepoprawnych i dziś uderza mnie zmasowany atak... Nie wiem jak ich nazwać... No po prostu kretynów no. Często przypełzają tutaj?? No ci dwaj dziś są wyjątkowo napaleni. TVN nadał podprogowo jakiś przekaz antypisowski czy co?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134723

Tylko sie, chloptasiu, nie POsiusiaj ze zlosci....

Rzeczywistosci nie da sie zaczarowac. A jest ona taka, ze twoj tusk spieprzyl wszystko co bylo do spieprzenia.

Mowiac jezykiem kanadyjskich hokeistow - po jesiennych wyborach tacy jak ty beda mieli zolto i brązowo w majtkach....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Greg Shityna

#134724

1) Dyszka Panie Jerzy. Zastanawiam się, kto wziął kaskę za spartaczenie, bo przecież to nic innego jak cięcie kosztów żeby: albo "wyrobić się" w przetargowych założeniach, albo "przytulić" jak najwięcej prywatnie.

2) Cholerna szkoda Kibiców Lecha, którym ich własny samorząd podłożył taką świnię! Pamiętajmy o nich! Nękani i poniewierani przez "g. wyborczą" dzisiaj są też pośrednio, niechlubnie w innych mediach ogólnopolskich.

3) Co do człowieka Tomas, czy piskiller, czy jak mu tam, to proponowałbym "olać". Widać jakiś młokos, który wysila się jedynie na czytanie tytułów w artykułach. Szkoda czasu na tłumaczenie. To pewnie jeden z tych, którzy do świętujących Marsz Niepodległości krzyczał "faszyści".

To nie do pomyślenia jak służby "wyprały" mózgi dzisiejszej rozleniwionej i do cna ogłupiałej młodzieży.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#134733