Sposób na życie: głupota czy podłość?

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

A może jedno z drugim? Takie to myśli przychodzą do głowy, kiedy śledzi się reakcje pewnych środowisk na nasz polski Marsz Niepodległości. Zrozumiała rzecz, że nikomu nie jest obojętne, kiedy jego rodacy, jak by nie było, z nazwy czy rzeczywiści, popisują się, zwłaszcza przy obcej widowni, czymś haniebnym. Bo tego nie można nazwać zwykłą głupotą. Na tę kategorię oceny zasługują wypowiedzi obcych, bo za nimi może stać ignorancja. Jakiś sposób na usprawiedliwienie.

Podam kilka przykładów:

- W swoim wpisie, Johansson, wywodzący się z lewicowej Szwedzkiej Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej, stwierdził: Duża skrajno-prawicowa demonstracja w Polsce z mocnymi elementami nazistowskimi oraz antysemickimi. To należy zwalczyć. Oczywiście mówi o Marszu Niepodległości. Szwed może nie wiedzieć czym był faszyzm, a zwłaszcza nazizm. Gdyby uznać go przy zdrowych zmysłach, to byłaby sporawa w sądzie.

Wall Street Journal: Dziesiątki tysięcy Polaków maszerowało w sobotę w Warszawie w marszu w dzień niepodległości, zorganizowanym przez nacjonalistyczną młodzież, która walczy o czystą etnicznie Polskę, w której jest mniej Żydów i muzułmanów. Mniej rażące i do wytrzymanie. Dla informacji: autorem jest Drew Hinshaw przy pomocy niejakiej Natalii Ojeskiej.

Dyskusja w PE Burzliwa debata PE n. t. praworządności w Polsce! Jurek: „Bardzo prosimy o respektowanie suwerenności”. Boni: „Rządzący wyrzucają Polskę z UE! Jakież głupie, prawda? A może Boniego z Polski?

Jednym z pierwszych głosów, jakie wybrzmiały na sali plenarnej była wypowiedź Michała Boniego. Europoseł Platformy Obywatelskiej dziękował władzom Komisji Europejskiej za odpowiednią postawę wobec Polski:

„W czasach „Solidarności” krzyczeliśmy, że nie ma wolności bez Solidarności. Dziś krzyczymy, że nie ma wolności bez praworządności. (…) Dziękuję za cierpliwą gotowość do dialogu, obiektywną ocenę. Są z panem miliony Polaków, które myślą podobnie!”

Przecież w Polsce nie ma milionów wariatów, nie było też tylu kapusiów. A Boni nie powiedział tylko na kogo wtedy donosił. Dziś wiadomo, donosi na Polskę.

Krótki CV: (konfident SB -TW „Znak”, polityk, kulturoznawca, minister pracy w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, poseł na Sejm I kadencji, w pierwszym rządzie Donalda Tuska sekretarz stanu w KPRM, a od 2009 do 2011 minister-członek Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, od 18 listopada 2011 minister administracji i cyfryzacji w drugim rządzie Donalda Tuska. (Daty rejestracji: 15.02.88 przez wydz. III-2 SUSW Warszawa oraz 29.11.88 przez wydz. III-2 Warszawa. Nr rejestr. 54946. Materiały zniszczono w styczniu 90 r. Kontaktów zaprzestano 5 stycznia 90.) Dziś w nagrodzę za tamte zasługi poseł z ramienia PO w PE. To jest szczyt praworządności!

RZECZPOSPOLITA 13 IX 2019

http://www.rp.pl/11-listopada/171119618-Anne-Applebaum-skomentowala-Mars...

Anne Applebaum, publicystka "Washington Post" i żona byłego ministra spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego, podsumowała w amerykańskiej gazecie sobotni Marsz Niepodległości. "W ciągu dwóch i pół dekady, które nastąpiły od zakończenia komunizmu w Polsce, polscy neofaszyści nigdy nie byli wystarczająco liczni, by traktować ich poważnie". Tyle pani Applebaum. I jeszcze coś:

"Jak każdy kraj w Europie, tak samo jak Stany Zjednoczone, w Polsce od dawna istnieje skrajnie prawicowy, neofaszystowski margines. (...) Ale w ciągu dwóch i pół dekady, które nastąpiły od zakończenia komunizmu w Polsce, polscy neofaszyści nigdy nie byli wystarczająco liczni, by traktować ich poważnie" i to pisze Applebaum w komentarzu zamieszczonym na stronie "Washington Post". A jak ją traktować poważnie? Niech lepiej do Polski nie przyjeżdża, skoro tam tylu faszystów. Nie bezpiecznie.

Dla wielu z tych wypowiadających się ludzi jedynym lekarstwem byłoby zetknięcie się z rzeczywistym faszyzmem, z nazizmem, do którego tak chętnie się odnoszą, ale nie z tym przez nich wymyślonym, z prawdziwym. Efekt mógłby być ciekawy.

Głupota, której ewidentnym dowodem są cytowane tu wypowiedzi może liczyć na tolerancję, kiedy autorami się niewydarzeni dziennikarze, czy politycy, powiedzmy, „uliczni”, ale co innego, kiedy wypowiadają je ludzi polityków udający, a to jeszcze z przyzwoleniem części wyborców.

Dzisiaj słyszeliśmy wypowiedź pana Schetyny, który też na Marszu Niepodległości wyczaił faszystów. Ta szóstka, której wstydzą się nawet co rozumniejsi, a może i uczciwsi ludzie z PO, a PSL to w ogóle…! To jest casus dla poważniejszych procedur, bo w końcu po co oni tam w PE są? po to, by powtarzać głupoty, już nie na prywatny użytek, ale jako akt ich misji w tej instytucji. Jakiej misji? By denuncjować państwo, które rzekomo reprezentują? I to, powołując się na racje, których nie można inaczej zaszeregować, jak do manifestacji głupoty, ignorancji, czy czegoś jeszcze gorszego, o czym wprost strach mówić?

A pan Verhofstadt? Ten sam gatunek. Rozumiem, że pała on jakąś niewytłumaczalną nienawiścią do Polski i Polaków, podobnie jak pan Timmermans, bo bajdurzenie, że są przeciw rządowi, a nie przeciw Polsce, to jak to, tłumaczenie złodzieja, że ukradł linkę, a nie, jak twierdził, przywiązaną do niej krowę. W końcu chyba jest jakaś instancja międzynarodowa, która dochodziłaby kalumnii rzucanych na naród i państwo przez ludzi, którzy za pieniądze, które biorą, zobowiązani są do czegoś więcej niż wiecujący na ulicach ciamajdan. Co do pana V., obawiam się, obserwując jego sposób bycia i wypowiedzi, że w każdym dochodzeniu karnym byłby zwolniony od winy i kary.

A więc i głupota i podłość i kiwanie palcem w bucie, bo te sankcje, jakim tamci grożą Polsce to jest kiwanie palcem w bucie. Nie ma w PE aż tyle kanalii, by coś takiego upichcili.

A swoją drogą, uczciwie służący Polsce, bo bądźmy szczerzy nie tylko PiS i te z nim skoligacone ugrupowania, lecz także wielu ludzi, o których nic nie wiemy, mają fuksa, jak to się kiedyś mówiło, gdyż mają przeciwko sobie tak potężny ładunek głupoty, cynizmu i braku elementarnej uczciwości. Ten ładunek wybuchnie w rękach tych, którzy zamierzają nim rozwalić Polskę, żeby choć z gruzów coś dla siebie wygrzebać. No, ale przynajmniej pracują na sondaże dla rządzących. W końcu jednak coś dobrego.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

Bez względu na to czy szkalującymi Marsz Niepodległości (a więc nas ) są idioci czy sprzedawczyki należy im dać odpór. To jest bezdyskusyjne. Podobnie z wystąpieniami sześciorga europosłów. Należy się reakcja. Silna zdecydowana reakcja.

Pan Prezydent ma obowiązek stać na straży dobrego imienia Polski i Polaków, zwłaszcza w sytuacjach, gdy rozpowszechniane po świecie opinie są i niesprawiedliwe i kłamliwe.
Pan Prezydent naszego kraju zamiast wykłócać się w sprawie sędziów w KRS-ie, lub obrażać na ministra obrony narodowej powinien w obecnej sytuacji podjąć zdecydowane kroki aby przeciwstawić się krzywdzącym donosom. To jego święty obowiązek.

Zamiast Pana Prezydenta zwykli obywatele zakładają sprawy sądowe i zgłaszają wnioski do prokuratury i chwała im za to.

Natomiast moim zdaniem głos zwykłych, szarych ludzi ma o wiele mniejszą wagę polityczną niż gdyby akcję podjął Prezydent Rzeczypospolitej, który ma ku temu odpowiednie, wysoko opłacane służby, narzędzia polityczne i dyplomatyczne oraz obowiązek. Ale chyba nie ma dobrej woli.

Należy oczekiwać dalszych aktów zniesławiających nasz kraj, bądź to przez idiotów (jak sugerujesz Księże Profesorze), bądź przez zawodowych specjalistów od propagandy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1552968

POLSKO-JĘZYCZNA WSPÓLNOTA ROZBÓJNICZA :

-Róża Thun -Julia Pitera -Michal Boni -Danuta Hubner -Danuta Jazłowiecka

ŁAPY PRECZ OD POLSKI!!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1552987

Danuta Hubner ,córka Ryszarda Młynarskiego.Kata UB z Niska.Komendę UB w Nisku w 1946r objął po swoim ojcu Józefie.

Jakie wartości wyniosła z domu Danusia jak ojciec i dziadek byli katami UB?

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1552986

   Witam KS. Profesorze! Tu nie ma co dywagować. To już nie zdrajcy, ale agentura wpływu.  Kolaboracyjne życiorysy. Przerażające, że ponoć reprezentują na zewnątrz Polskę. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1553002

... tak tylko można w miarę trafnie określić tych wszystkich szczekaczy prasowych, których działalność nie ma nic wspólnego z prawdą, faktami i rzetelnym dziennikarstwem; oni piszą jak w Polsce "za komuny" na zamówienie czyli pod dyktando właścicieli i ich mocodawców.

 Zdrajców Naszej Ojczyzny należy głośno i otwarcie nazywać zdrajcami a tych którzy powołani są do ich rozliczania a tego nie robią wziąć za łby i w przyszłych wyborach posłać na zieloną (nie dolarową) trawkę!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1553003

Głupota lewaków nie wyklucza ich zakłamania i podłości...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1553010

- może być udziałem lewaków. Ta formacja jest zbyt głęboko (czyt. nieuleczalnie) zdegenerowana, aby snuć optymistyczne rokowania. Genetycznie uwarunkowane czyraki na mózgu (kropka)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1553012

- którzy nie wiedzą, że są tak zwanymi faszystami, czy nazistami, rasistami, komunistami, syjonistami, szowinistami itd ... uch, i nacjonaliści też koniecznie - długo by wyliczać. Czy może ich, do obozów reedukacyjnych, albo od razu tych ... drugich obozów.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1553011

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika ety nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

głupota i podłość, życie usłane  różami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1553110

madry artykuł i Nadzieja,ze sami się tym swoim jadem wypalą do cna,ale zanim to się stanie musimy walczyć i bronić Dobrego Imienia Polski,bo nikt inny za nas tego nie zrobi 

serdeczne pozdrowienia z drogi do naszej wymarzonej Polski

bratanica  pewnego śp Kapłana ,wspaniałego Patrioty,którego kazania w czasach stalinowskich ściągały na Niego GROMY

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1553113

dodam jeszcze jego koszmarną działalność w czasach tzw "złodziejskiej prywatyzacji,w czasach gdy TW Znak był jednym z najbardziej zapracowanych "ludzi" prawie  widniał w kazdej radzie nadzorczej pewnych NFI,tam gdzie był to zostawały tylko zgliszcza i jeszcze to kłamstwo Smoleńskie

pozdr

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1553115