Hipokryzja opozycji

Obrazek użytkownika Zygmunt Zieliński
Kraj

                Zaglądnąłem do Wiadomości Onetu 11 III 2016 r.  To, co tam znalazłem przeszło moje oczekiwania, zazwyczaj nie przesadzone w przypadku tego medium. Nie znalazłem tam ani jednego doniesienia, które choć w minimalnym stopniu  byłoby obiektywne – tak, tylko obiektywne, a bynajmniej nie życzliwe – dla obecnego rządu. Właściwie wszystko obraca się wokół Trybunału Konstytucyjnego, bo inne sprawy zeszły z wokandy. Jakiś tam pan Kosiniak ogłosił wprawdzie z właściwą sobie inteligencją, że rząd niszczy polską wieś, najprawdopodobniej z zazdrości, że nie udało  to się PSL.  Alarmujące były doniesienia o zjednoczonej opozycji manifestującej w sprawie TK. Zręcznie udało się tak zmontować materiał ilustracyjny, by nie było widać, że tej zjednoczonej lewicy było mniej niż straży miejskiej zabezpieczającej te zgromadzenia, ale to oczywiście protestował naród! Bzdura, której powstydzić powinno się każde medium, ale te opozycyjne wyszkolone są z czasów PRL, kiedy procesję Bożego Ciała pokazywano w ten sposób, że  każdy mógł mniemać iż  poza starymi kobietami nikogo tam nie ma. A teraz filmuje się podobnie, tylko według odwrotnego scenariusza. Ale ważne jest, że naród jest oburzony, że protestuje. Dziwne jest tylko, że polujący na powrót na stołki jakoś nie stają na podwyższeniu,  by wykrzykiwać idiotyczne hasła, ale robi to trefniś nie mający nic do stracenia a wiele do zyskania.

                A co robi wierchuszka PO?  Stale to samo. Tym razem Schetyna oznajmił: wojna o Trybunał Konstytucyjny spowoduje paraliż kraju. Dziwne, że tak to ujął, bo paraliż kraju chcą spowodować właśnie ci, którzy za wszelką cenę chcą zachować TK w nietkniętym stanie po to, by czynnie i skutecznie torpedować każde posunięcie rządu, a nie bez skutku młócić słomę, jak to robi owa opozycja, czyli też pan Sch. osobiście. To oni, nie tylko chcą sparaliżować kraj, faktycznie paraliżują nawet to narzędzie, jakie w tym celu sobie obrali, właśnie ów TK. Bo instytucja ta straciła już jakikolwiek autorytet, stała się obiektem pyskówek i łamigłówek prawnych, którymi można mącić życie publiczne bez końca, bo w tak dziurawym prawie, jak nasze, znajdzie się zawsze jakaś luka, w którą można będzie wsadzić zabłocony bucior. A więc, panie Schetyna, wolne żarty.

                 Z kolei inny, znany od lat kilkudziesięciu „autorytet” prawniczy – pamiętający doskonale czasy, kiedy „niezawiśli” sędziowie otrzymywali od partii i rządu wskazania co do treści wyroku – prof. Safjan o reakcji rządu na wyrok TK mówi: to najgłębsza patologia, jaką sobie można wyobrazić. Powinien jeszcze dodać, gdzie jest  źródło tej patologii i  czemu ona ma służyć. Ale tego nie uczynił, bo nie na darmo jest profesorem i właśnie takim „autorytetem” o określonym doświadczeniu. Taki „autorytet” może nawet unieważnić maksymę prawną: nemo iudex in causa sua. Ma opozycja silne filary.

                Dziwna rzecz, ale w orkiestrze PO – inne „partie” opozycyjne można sobie podarować, bo są to tylko harcownicy, a nie pretendenci do władzy – spostrzega się wielu panów czy towarzyszy – już nie wiadomo, jak tytułować? – z SLD czy podobnych opcji. Do Rady Programowej PO wszedł Dariusz Rosati. Czyli najlepsze jednak stare konie na parkurze, choć powiedzmy sobie szczerze, wygrywać, to one nie wygrywają. Może to więc wcale nie jest najgorsza wiadomość.

                Obserwujemy to, co działo się w Wenecji. Nic zaskakującego. W końcu to ta sama firma., co wszystkie człony biurokracji UE,  zatem, podobnie, jak naszym targowiczanom chodzi tu o pogłębienie zamętu w Polsce. Tak czy owak o jego wzniecanie ta nasza opozycja by się postarała, gdyby pozostawić TK jako jaczejkę opozycji – a o to chodzi wszystkim siłom wrogim Polsce w chwili obecnej. Wtedy   ten właśnie trybunał sypałby piasek w tryby machiny państwowej bez względu na to, jakie żywotne dla kraju sprawy wchodziłyby na wokandę. Tak więc wszyscy mówiący o kompromisie sami w to nie wierzą by był on możliwy. Chyba, że jako kompromis rozumieją oddanie władzy w ręce PO i wspierających tę partię koterii. A to jest niemożliwe choćby z tej racji, że układ rządzący ma, póki co, jeszcze raz takie poparcie społeczne jak PO. Instynkt samozachowawczy poważnej części Narodu na razie działa. Ludzie przecież doskonale wiedzą, że nie chodzi o żadną demokrację, tylko o ponowne napychanie sobie pysków na ich koszt przez ograną koterię.  Trzeba jednak pamiętać, że takie drobiazgi jak sumienie, poczucie odpowiedzialności za kraj, patriotyzm to są pojęcia absolutnie obce obecnej opozycji. To są już „europejczycy”.  Wiadomo co dziś to znaczy. Nie jest to pomówienie, gdyż jej cała działalność jest ewidentnym tego dowodem.

                Wieści we Wiadomościach Onetu nikogo nie zadziwią, bo wiadomo, że kogut nie zniesie jajka. Nie dziwi też, że poświęcając tak wiele uwagi garstce demonstrantów, ani słowa o tym, że z niedzieli na poniedziałek w Szpitalu Św. Rodziny (Panie Boże nie poczytuj tego bluźnierstwa) w Warszawie konało przez godzinę, rzewnie płacząc, dziecko nie dobite w aborcji. Polski już dziś nie nazwie nikt katolicką, ale smutne, że wrażliwość na człowieka nie jest tu dziś większa niż u doktora Mengele. Także uważał się za lekarza. Można w Internecie sprawdzić kto to taki?

 

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:14)

Komentarze

ja  bym to raczej nazwał podżeganie do wywołania takiego Ukraińskiego Majdanu

jest to denerwujące zwłaszcza w takim medialnym przekazie,ale jedno co trzeba robić,to nie dać się zprowokować 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1509056

ja  bym to raczej nazwał podżeganie do wywołania takiego Ukraińskiego Majdanu

jest to denerwujące zwłaszcza w takim medialnym przekazie,ale jedno co trzeba robić,to nie dać się zprowokować 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1509057

Polskojęzyczna inetrnetowa gadzinówka - der onet ma zadanie ogłupiać, kłamac i mataczyc jak za okupacji  osławiony "KurWar"...zero zdziwienia - tylko po co zaglądac do szamba...?

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1509058

już zapomnieli jak wiele mają na sumieniu. Poniżej link do filmu na temat zorganizowanej przez nich do spółki z ruskimi służbami "katastrofy smoleńskiej":

https://www.youtube.com/watch?v=j_tHrCB-Acs

a poza tym są jeszcze "katastrofa wojskowej casy", działalność seryjnego samobójcy oraz wielkie, bo na skalę państwa, złodziejstwo - wszystko póki co bez rozliczeń, bez kary, bez odpowiedzialności.

Czekamy Drogi Rządzie na rozpoczęcie procesów sądowych tych zdrajców, zaprzańców, współpracownbików służb specjalnych i złodziei - czekamy, ale już bardzo niecierpliwie. Najwyższy czas na sprawiedliwość dla uwałaszczonych szubrawców żerujacych na Polsce i Polakach.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#1509059

i to niepomiernie, dlaczego PiS nabiera wody w usta i nie potrafi publicznie wygarnąć prawdy, że pan prezes Rzepliński w wydanym przez tych sędziów orzeczeniu mówi o pozbawieniu prezydenta decyzyjności przekazując to marszałkowi sejmu? Co ludzie mają sądzić, skoro im się nie wyłoży "łopatologicznie" o co chodzi tym oderwanym od koryta?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#1509078

Czytałaś już opinię komisji?

- Jeszcze nie, nie znam weneckiego.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Wielkie nazwiska uprawdopodobniają największe idiotyzmy, gdyż tłum ma naiwną pewność, że wielcy ludzie bredzić nie mogą. (Zbigniew HERBERT)

#1509084

należy już się przyzwyczaić, że onet to zwykła ekspozytura wywiadu niemieckiego i tyle. Ja po postu wyrzuciłem onet ze skrótów w przeglądarce i już tam nie zaglądam. To było zabiegiem takim samym jak niekupowanie GW, czego nie robię od 15 lat.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1509189