Niemiecki generał spodziewa się wojny w Niemczech

Obrazek użytkownika zuberegg
Kraj

Odporność na proste fakty staje się nową narodową cechą naszych zachodnich sąsiadów. Nie potrafią zobaczyć że wzrost napięć z przybyszami z krajów arabskich  jest wprost proporcjonalny do ich ilości. Nie potrafią też połączyć drugiej oczywistości-żeby kogoś odstraszyć trzeba pokazać siłę, najlepiej tuż przed nosem, to zawsze działa na wyobraźnię. Niemcy proponują straszyć Rosję wypowiedziami do gazet. Weźmy wczorajszy pokaz "mądrości" ich generała.

Apele Bałtów i Polaków o większą obecność NATO są, jeżeli spojrzeć na nie tak po ludzku, zrozumiałe, jednak z wojskowo-taktycznego punktu widzenia nie jest to konieczne - powiedział Domroese w wywiadzie, który ukazał się w dzisiejszym wydaniu "Die Welt".

Częste manewry w systemie rotacyjnym w połączeniu z rozmieszczonymi na Wschodzie ośmioma placówkami sztabowymi, z których każda liczy około 50 wielonarodowych żołnierzy, plus dobrze uzbrojone liczące 40 tys. żołnierzy Siły Szybkiego Reagowania (NATO Response Force) wraz z superszybką szpicą, która pojawi się w miejscu konfliktu w ciągu maksymalnie pięciu dni, a także narodowe siły na miejscu są gwarancją skutecznego odstraszania - wyjaśnił niemiecki generał.

Zdaniem Domroese odstraszanie Moskwy będzie dużo skuteczniejsze, jeśli NATO będzie dysponować "wyposażonymi w nowoczesny sprzęt jednostkami zdolnymi do szybkiego przemieszczania się", niż gdyby doszło do "ogólnego zwiększenia obecności wojskowej" na Wschodzie i w krajach bałtyckich. - Nikt przecież nie wie, gdzie może dojść do potencjalnego ataku. Nie możemy trzymać większych odwodów tam, gdzie być może w ogóle nie będą potrzebne - wyjaśnił. 4-II-2016 pap(pogrubienia moje)

Generał ów twierdzi, co jasno wynika z jego wypowiedzi, że odwody armii są bardziej potrzebne w Niemczech. Pytanie więc rodzi się jasne, do czego będą one potrzebne skoro nie można ich trzymać tam gdzie być może w ogóle nie będą użyteczne???

Jeżeli tam ma wyglądać nasza współpraca to ja mam gotową odpowiedź dla Berlina, jeśli chodzi o imigrantów. 

Apele Franków i Niemiec o większy przyjmowanie uchodźców krajach Europy Wschodniej są, jeśli spojrzeć na nie tak po ludzku, są zrozumiałe, jednak z taktyczno-logistycznego punktu widzenia nie jest to konieczne. Częste manewry policji, służb granicznych w systemie rotacyjnym  w połączeniu z rozmieszczonymi na Zachodzie placówkami koordynacyjnymi, z których każda liczy 50 wielonarodowych żołnierzy, plus dobrze uzbrojone liczące kilkadziesiąt tysięcy oddziały policji wraz z szybką szpicą, która pojawi się w miejscu największego nagromadzenia imigrantów w ciągu maksymalnie pięciu dni, a także miejscowa policja na miejscu są gwarancją skutecznego obsłużenia i rozlokowania imigrantów. 

Przyjmowanie i rozlokowanie imigrantów będzie skuteczniejsze, jeśli Europa Wschodnia będzie dysponować "wyposażonymi w nowoczesny sprzęt jednostkami zdolnymi do szybkiego przemieszczania się", niż gdyby doszło do zwiększenia liczby imigrantów w tych krajach. Nie możemy ich trzymać tam gdzie, być może w ogóle nie będą chcieli przebywać.

Myślę że tak po ludzku Niemcy nas zrozumieją.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Niemcy nie są zdolni zrozumieć czegokolwiek, jeśli nie stoi za tym brutalna, ordynarna siła.

Na każdy inny rodzaj "wiedzy" są absolutnie odporni, całkowicie impregnowani!

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1506398

to Niemcy ani nie myślą ani nie czują...skoro wczoraj , w jednym z dowcipów karnawałowych (TV) padło pytanie: "Jaki jest najbardziej ekskluzywny hotel wszech czasów? Auschwitz ! Bo miał 6 milionów gwiazdek!" A cała sala, idiotycznie poprzebierana ,rży ze śmiechu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1506435

Taki kawał poszedł w ich TV?? Ciekawe czy jakiś ichniejszy Adam M. będzie straszył niemieckim nazizmem...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zuberegg

#1506446

Gdybym mieł być złośliwy, to bym powieedzikał, że czeka na pewien wąsik i zaogniony wzrok rozpalony szklanicą piwa. Jakoś "fundamentalna" bzdura wodza narodowo socjalistycznej głupoty ma się w Niemczech dobrze skoro rozeszła się dosłownie na pniu. Zresztą Niemcy zawsze mieli nioejakie trudności ze zrozumieniem własnej historii i tożsamości.

Jak im wychodziło kiepsko rozwiązywanie konfliktów to woleli ich albo nie3 widzieć tak jak to było z reformacją Marcina Lutra, albo się organizowali w narodowe gangi typu armii pruskiej lub paramilitarne oddziały SA czy SS. Finał był zawsze podobny. Zamęt i zgliszcza u sąsiadów i komplena katastrofa w Niemczech. Zresztą wychwalana pod niebiosa armia pruska, kiedy się spotkała z genialnym dowódcą jakim był Bonaparte praktycznie po dwu bitwach pod jeną i Auerasaedt przestała istnieć.

Niemcy jako wielkie mocarstwo zawqsze kończyli tak samo, to znaczy bardzo źle dla siebie i swoich sąsiadów. Z tego jednak wynika morał. Pan generał powinien wiedzieć, że głupota polityków, a zwłaszcza krajópretendujących do roli wielkich mocarstw może barszo drogo kosztować. Zamiast krygować się na nieszczęsnego sojusznika Kremla Niemcy powinni sami u siebie zrobić porządek wykorzystują niewatpliwe atuty państwa demokratycznego, a nie oglądać sie na innych, aż jakiś następca w roli karykatury Adolfa z ganami żelaznego kanclerza znowu narobią bigosu.

Nawiasem mówiąc i w naszej historii jest znany nasz żelazny kanclerz, którym był Jan Zamojski. Ten wielki polityk, świetny prawnik, doskonały gospodarz, jak również bardzo zdolny dowódca to jest naprawdę jednostka, która moze być stawiana w rzędzia największych postaci jakie miała Europa. Szkoda, że ten człowiek nie został polskim władcą, gdyż dziś bylibyśmy zupełnie innym krajem.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1506445

Jestem skłonny wyrazić zdanie, że Niemcy nie potrafią opanować sytuacji we własnym kraju, ponieważ ich narodowa mentalność nakazuje ślepe podporządkowanie się władzy kanclerskiej "pięknej Angeli". A ta ma jakieś wyraźne powody do prowadzenia takiej, a nie innej polityki. Przecież Hitler nigdy by nie zbudował silnej III Rzeszy, gdyby nie ślepe podporządkowanie się obywateli niemieckich jego chorym pomysłom.  

To tyle w kwestii poruszonego tutaj tematu.

Mam jeszcze do Stolnika następujące pytanie: 

Co to jest?

- genmerał,
- mieł,
- powieedzikał,
- nioejakie,
- nie3,
- komplena,
- jeną,
- zawqsze,
- krajópretendujących,
- barszo,
- z ganami,
- w rzędzia.

Jeśli do tych 12 błędów w niezbyt obszernym komentarzu dodamy kilkanaście znalezionych błędów interpunkcyjnych, to mamy obraz bardzo niechlujnie napisanego tekstu. 

Przepraszam Cię Stolniku, ale Twój wiek (72 lata) nie może być żadnym usprawiedliwieniem owego niechlujstwa.
Także kiedy zapoznałem się z dossier Twojego autorstwa (tutaj: http://niepoprawni.pl/ludzie/stolnik), - bądź co bądź będącym dla Czytelników  i 
Niepoprawnych Użytkowników  Twoją wizytówką - znalazłem w nim szereg błędów, takich jak: 

- lewagctwa,
- nz,
- polegałoto,
- wksploatacją,
- tosą,
- blogó.

W dodatku podałeś dwa linki do stron Twojego autorstwa, z których - niestety - druga (tutaj: http://pis-powiat-mikolow.3eeweb.com/indec.php) nie otwiera się, z przekierowaniem na http://www.hostinger.pl/blad_404.

 
Proponuję, byś się bardziej przyłożył do tekstów, które chcesz tu publikować.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

___________________________
"Pisz, co uważasz, ale uważaj, co piszesz". 

© Satyr

 

#1506467