Ziemkiewicza sposób na hołotę - popieram

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

To jest to. Tak należy odnosić się do wszelkich interakcji werbalnych i nie tylko, z targowicą. Proszę to zapamiętać i załączać w każdym poście:

"Proszę nie liczyć na interakcje ze mną, chyba że sądowne. Jak to u was mówią: Man kann singen, man kann tanzen, aber nicht mit der zasrancen " 

Tak potraktował ich Rafał Ziemkiewicz, proszę brać przykład. Hołota na to zasłużyła po wielokroć. 

Ale ze swojej strony dodałbym, że zbyt dużo uwagi poświęcamy tym zasrańcom w naszych tekstach. Więc przypominam każdemu: nie dotykaj zasrańców w żadnej formie, bo się przecwelisz. 

https://wpolityce.pl/polityka/413648-ziemkiewicz-wielinski-i-folksdojcz-...

Gdy patrzę na tytuły notek, bez zaglądania do tekstów nawet, to od razu przychodzi mi na myśl ów przysłowiowy wigilijny karp pragnący przyśpeszenia wigilii. Bo gdyby zrealizowały się te pragnienia, to byłby koniec tej hołoty. Weźmy choćby efekt motyla. Chyba wszyscy o nim słyszeli, ale nie widać, żeby wyciągnęli z tej teorii praktyczne wnioski, wręcz odwrotnie, a że trudno ich zachowania kojarzyć z wdziękiem i gracją motyli, to zamiast efektu motyla bardziej tu pasuje określenie "gównoburze". 

Te nasze internetowe karpie robią wszystko by wylądować w Nowym Wspaniałym Świecie, który przybliża się nieuchronnie wraz z każdym stuknięciem w klawiaturę. I chyba nie ma siły, która przemówiłaby naszym karpiom do rozumu. Fatum ?

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

Witam,

Próbowałem przez wiele lat spokojnie rozmawiać z lemingami - nie dało się. Na dziś trzymam się zasady, że wciąż rozmawiam z ludźmi o innych poglądach ale po pierwszych paru zdaniach wiem, czy to będzie normalna rozmowa na argumenty czy to będzie plastikowy i agresywny słowotok. W tej drugiej sytuacji od razu kończę rozmowę bez żadnego wyjaśnienia. Szkoda prądu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Piter1

#1572580

Ludzie chcą być wysłuchani i nawijać swoje, na to trzeba cierpliwości i niezłej taktyki np. tzw. metody sokratejskiej, by "sami" zechcieli zbadać, co mówią.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1572710