Wyznawcy bożka widzimisię

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W obozie lew-lib występuje pewne zróznicowanie spowodowane czynnikami psychospolecznymi. Łączy je chęć osobistego stanowienia zasad jakimi kierują się w swoim życiu, w efekcie czego przedkładają własne widzimisię nad powszechnie przyjęte zasady. Zasady spoleczne są po to żeby interakcje  międzyludzkie przebiegały bez zakłóceń, widzimisię współpracę spoleczną uniemożliwia. Lewicowośc wywodzi się głównie z osobistych traum powstałych w kontaktach  z innymi i towarzyszą jej rozmaite lęki. Liberałowie, wręcz przeciwnie, są nastawieni na dynamiczne dzialanie w dążeniu do osobistego, jednostkowego sukcesu.

Lewica lubi odwoływać się do tzw światopoglądu naukowego, co jej pozostało po marksizmie, który to światopogląd z nauką nie ma nic wspólnego. Służy jej jako tarcza i miecz do walki z poglądami konserwatywnymi, rzekomo bazującymi na nienaukowej tradycji, która ma charakter według nich dyskryminujący.Głównym celem ataku lewactwa jest oczywiście religia, bo religijne nakazy i zakazy są, dla tak sproszkowanej mentalności, źródłem traum i lęków.

Liberałowie są mądrzejsi, nie chcą ryzykować podważania ich poglądów przez naukę i dlatego stosują sprytne wybiegi w postaci  by-passów odwołujących się do  takich ideologicznych haseł jak "wolność, równość, braterstwo" i rzekomo naukowych zasad ekonomii, które w systemie konsumpcjonistycznym odgrywają rolę zasadniczą.

Lewica więc walczy z tradycją, której zarzuca represyjność, wsteczność, niepostępowość, dyskryminację. podczas gdy liberałowie uznają ją jedynie za praktyczną przeszkodę w pełnym rozwinięciu systemu demoliberalnego sprzężonego z konsumpcjonizmem.

W lew-lib umysle nie mieszczą się takie rzeczy jak altruizm, działania bezinteresowne, ascetyzm, samoograniczenie, bo burzą one stworzony pod wpływem złych lub błędnie ukierunkowanych emocji obraz świata. Nic dziwnego, że sukcesy osób takich jak kiedyś ojciec Kolbe, a teraz ojciec Rydzyk wywołują na lewicy dygotki. Człowiek o poglądach lewicowych dokonuje uzewnętrznienia i projekcji swoich traum i lęków, tworząc wyimaginowane wizerunki takich postaci jak ojciec Rydzyk, na które je przenosi.

Lewicowy umysł dokonuje niemożliwych wygibasów żeby zaprzeczyć rzeczywistości. Weźmy na przyklad kwestię dzieci nienarodzonych. Lewicowy umysł zaprzecza rzeczywistości starając się bezzasadnie  wprowadzić różnicę między płodem a noworodkiem  by móc jakoś uzasadnić pozwolenie na aborcję. Tymczasem jet to oszystwo, ktore można łatwo wykazać. Oto dowód - nie ma żadnej różnicy między płodem a niemowlęciem poza różnicą środowiska. 

A zmiana środowiska, w kórym dziecko przebywa jest praktyczną koniecznością, z uwagi na rozwój ogromnego mózgu. Żeby główka noworodka mogła przejść przez wąski kanał rodny ludzkie dzieci rodzą się wcześniej niż w przypadku innych gatunków i ten sam rozwój jest kontynuowany bez przeszkód poza macicą. Tak więc każdy ludzki noworodek, jest, z naukowego punktu widzenia, wcześniakiem. Ale lewicowemu umysłowi nie o prawdę chodzi.

Na zakończenie, zacytuję fragment z ksiązki słynnego ewolucjonisty, prof. Robina Dunbara z Oxfordu na temat religii:.

" Ludzie religijni - przynajmniej powszechnie - wydają się szczęśliwsi niż niewierzący. Mało tego, istnieją dobre empiryczne dowody potwierdzające to. Ludzie wierzący rzadziej zapadają na choroby fizyczne i psychiczne, ponadto jeśli już zachorują, szybciej odzyskują siły po chorobie lub inwazyjnych metodach leczenia ( takich jak operacja lub chemioterapia)."

/.../

W codziennym pośpiechu nie powinniśmy przeoczyć ważnej roli, jaką religia odgrywa w sprawach ludzkich, przyczyniając się do tworzenia społeczności i umożliwiając sprostanie wyzwaniom, którym musimy stawić czoła. Nawet dziś jej wkład w dobre samopoczucie psychiczne człowieka jest chyba wystarczający, by mieć poważne wątpliwości, czy ludzkość może się bez niej obejść."

Czyżbym był prorokiem ? Oto lewactwo dało upust swoim kompleksom.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/392768-szarganie-swietosci-i-deptanie...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)