Wieści z Parnasu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Proszę Państwa, nareszcie.

Udajcie się Państwo na najbliższy przystanek komunikacji miejskiej, a tam znajdziecie plakaty z zapowiedzią niezwykłych spokań, które odbędą się w ECS. Czeka nas “Tydzień Demokracji”.

Nareszcie pojawiła się w gęstniejącym mroku nocy pisowskiej maleńka iskierka nadziei. Wkrótce zabłyśnie i nam gdańszczanom. Oto w drugiej dekadzie września do Gdańska zawita śmietanka establishmentu intelektualnego tzw. III RP by debatować w ECS na temat demokracji. Udział wezmą najświatlejsze umysły podtrzymujące kaganek demokracji, a debaty będą prowadzić takie autorytety medialne jak Renate Kim, pani Warakomska, panowie Kuźniar i Węglarczyk. Debatę zaszczycą swoją obecnością takie wzorce osobowe jak prezydenci Łodzi i Gdańska, pani Zdanowska i pan Adamowicz.

A wiecie kto będzie debatować ? Tego byście nie zgadli. Ni mniej, ni więcej zmierzą się ze soooobą pani Dominika Wielowiejska z Giewu z panem Sławomirem Sierakowskim z Krytyki Politycznej. Pycha, palce lizać. Wióry będą leciały.

Jednym słowem – czeka nas prawdziwa uczta duchowa i powiew demokracji. Miejmy nadzieję, że na tym się nie skończy i że po tygodniu demokracji przyjdzie kolej na miesiąc demokracji, a potem może i rok, albo i więcej.

Z kolei portal wpolityce donosi o powrocie z wakacji establishmentu intelektualnego tzw. III RP, który, z wyżyn parnasu intelektualnego, na jaki się wspiął, łaskawie dzieli się z ludem swoimi mądrościami. To tu:

https://wpolityce.pl/polityka/356332-wyraznie-widac-ze-establishment-iii...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:8)

Komentarze

żeby tylko chmura się nie oberwała. Zmokną to się im wytrze głowy ręcznikiem.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1547833

Lewactwo naje się i napije za cudze i wskaże, że bez niego w Polsce istnieje zagrożenie - nie może być jak było...słuchanie Węglarczyka, Adamowicza, Zdanowskiej czy Sierakowskiego to ryzyko nawet dla wysportowanych...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1547870

Byc moze zrozumieja, ze gdyby tej demokracji w Polsce nie bylo, nie mogliby sie tak spotykac i psioczyc na rzad.

Ponoc w Turcji tysiace takich dyskutantow siedzi w wiezieniach. Albo media klamia tak jak zwykle, albo potrzeba nam w Polsce na tych "demokratow od 7  bolesci"  takiego Erdogana ???

pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Gosia

#1547874

marynarka pasuje do krawatu, a krawat do flagi unijnej?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1547886