Więcej realizmu, drodzy komentatorzy

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

http://wpolityce.pl/polityka/275800-kod-czyli-ochoczy-chlopi-panszczyzni...

Łukasz Warzecha i niektórzy inni publicyści kwestionujący niektóre sformułowania Kaczyńskiego i zalecający bardziej oględne (?), chyba nie zdają sobie sprawy z tego co mówią i co proponują.

Po pierwsze, zapominają z jakim przeciwnikiem mamy do czynienia. Przeciwnik ani myśli o debacie, w związku z czym kwestia języka, a więc narzędzia debaty, jest tu nieistotna.

Po drugie, żądają , w drodze dobrowolnego wyrzeczenia się posługiwania się wyraźnym, dostosowanym do sytuacji językiem, dokonania autokastracji i zastosowania względem siebie taktyki salami. Ja miałbym cenzurować swoje wypowiedzi, i je szlifować, by stały się aż tak obłe, że nikt do nich nie będzie mógł się przyczepić ? Z powodu, że jakiś nie do końca zidentyfikowany ktoś, gdzieś i kiedyś może się do czegoś przyczepić, ja mam przestać być sobą i się ocenzurować ? Jak dalece mam się ocenzurować ? Aż do wyzerowania tekstu swojej wypowiedzi ? Bo przecież każdą wypowiedź da się przeinaczyć.

Chyba Warzecha na łeb upadł. Już dobre parę lat temu bardzo krytycznie oceniałem strategię Warzechy i innych publicystów, będących dziś po stronie antysystemowej, gdy też nawoływali do oględności i kompromisowości. I jak na tym wyszli ? Wywalono ich z mediów. Wyszło na moje. To Sowieci i ich potomkowie stosują taktykę salami wobec przeciwnika politycznego. Brakuje jeszcze tylko tego bym ja sam zastosował ją wobec siebie, ku uciesze systemu.

Wydaje mi się, że red. Łukasz Warzecha zbyt pochopnie wypowiada się w najrozmaitszych kwestiach. Oto przyklad:

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/276427-krotki-komentarz-w-sprawie-supr...

Warzecha padł chyba ofiarą asymetryczności między natychmiastowym trybem relacjonowania wydarzeń przez media a odmiennym, wielomiesięcznym lub wieloletnim trybem w jakim przebiegają procesy społeczno-polityczne.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:12)

Komentarze

Warzecha to publicysta, który stara sie udowodnić,że jest bardziej inteligentny niz jest. Najczęsciej wychodzi mu tak jak obecnie...nie ma co się co przejmowac jego gadaniem - i robić swoje...ostro...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1503535

bierze wypowiedzi blogerów,lekko je przerabia i podaje za swoje.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

staryk

#1503539

ciągle pojawiają się w Rzeczpospolitej Warzechy odcinane w drugiej kolejności. Najmocniej dostali po łbach po Powstaniu Styczniowym, dlatego mogła powstać wolna Polska. Nauka rosyjskiego knuta dotarła do najbardziej warzechowatych Warzech. Ten dzisiejszy jest wyjątkowo oporny.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JW

#1503629

działać takimi samymi metodami, jak wcześniej postępowała koalicja PO-PSL. Mając większość w Sejmie i Senacie przegłosowywać wszystkie swoje ustawy i wprowadzać je w życie. Obecna opozycja jest oburzona i powtarza, że co prawda oni tak postępowali, ale obecna większość nie ma prawa. A dlaczego nie? Co ich tak nagle oburza? Że teraz oni są tylko kibicami w głosowaniach? Sytuacja jest jak lustrzane odbicie i tak ma być. To jest tak zwana sprawiedliwośc dziejowa i niech Warzecha i inni komentatorzy nie udają "dziewic dziennikarskich". Nastąpiła zmiana z nadania wyborców i prawica ma prawo i obowiązek porządkować wreszcie to bagno. Banda traci przywileje to wrzeszczy i protestuje i to im jedynie pozostało, a ja widzę, że przez 8 lat mieliśmy bardzo kulturalną i elegancka opozycję. Taką też mamy teraz władzę. Duża kultura i kompetencje. Nie dają się prowokować, tylko robią swoje i tak trzymać. A komentatorzy typu Warzecha mnie nie interesują, bo oni sa przestraszeni, że ktoś podniósł rękę na układ. Sami tacy odważni by nie byli.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Anka1

 

#1503636