Sami pozwalamy sobie szkodzić

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Liczy się prawda, liczą się fakty, a nie głupie urojoenia czy upodobania.

Po wojnie Polacy byli pod wieloletnią okupacją i nie mogli się wypowiadać i działać w swoim narodowym interesie. Po 1989 zapanowała magdalenkowa zmowa milczenia w ramach układu postkomunistycznego. Dopiero teraz zaczyna się mówić otwarcie o stratach materialnych, osobowych i kulturowych poniesionych wskutek agresji Niemiec i Rosji i okupacji sowieckiej oraz o koniecznośći rekompensaty za te straty. Ale nadal pojawiają się w przestrzeni publicznej tacy, którzy wołają “cicho, sza”.

Trzeba też pamiętać, że straty nie ograniczyły się do strat wojennych.

Chodzimy do marketów, niemieckich, francuskich i wzmacniamy obcy kapitał. Kupujemy niemieckie gazety, przeglądamy niemieckie portale internetowe, oglądamy obce telewizje, rozpowszechniające fałszywe informacje. Sami pozwalamy sobie szkodzić.

Przez 8 lat rządów PO budżet państwa poniósł gigantyczne staty obliczane na ponad 250 mld zł.

A to tylko część strat. Daliśmy się zwieść pokusie unijnych dopłat wzamian za otwarcie rynku i możliwość politycznej ingerencji eurokratów w nasze wewnętrzne sprawy. Czy tak robią mądrzy ludzie ?

Jeżeli ktoś sądzi inaczej i spróbuje wskazywać na ogólny wzrost zamożności, to ja przypomnę, że kraj rozwijający się, taki jak Polska, powinien mieć tempo wzrostu w granicach 9-11%, a nam rzadko udawało się osiągnąć połowę tego wskaźnika. Nasuwa się pytanie – gdzie się podziała druga połowa wzrostu ?

Nasuwa się też automatycznie postulat – wyzerować agentów obcych wpływów.  

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Osiem lat PO-PSL to czas nie-rządów agentury obcych, ludzi bez zasad i przyzwoitości ale za to z wielkim apetytem na okradanie Polski i Polaków...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1546224

Media(n) powtarza (nar)rację : "Jakże może mi się podobać piosenka, (nie słyszana prawda) - którą słyszę pierwszy raz "...

Uszanowanie

j.k.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1546241

Patrząc z perspektywy czasu to mało która niemiecka inwestycja przyniosła im tak wielkie korzyści jak ta z 39r. w likwidację naszych elit.

 

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1546249

Nawet najlepszy sąsiad nie upilnuje Twojego domu i majątku, bo zwyczajnie pilnuje swojego i patrzy swojego! Tak było, tak jest i tak już pozostanie do skończenia świata! Dlatego to my sami musimy zadbać o nasz własny, rodzimy dom. Tu jednak zaczynają się inne schody, otóż nawet we własnym domu jesteśmy skłóceni i mocno podzieleni. Nie może być jednak inaczej, skoro wielu domowników, to łajdaki i złodzieje! Ilość bowiem odkrytych przestępstw, przekrętów i machlojek w III RP Pomrocznej jest już tak długa, że ani początku, ani końca już tego nie widać. I teraz właśnie staramy się ten dom posprzątać ale idzie b. opornie, gdyż są tacy domownicy, którzy strasznie krzyczą, gwałt podnoszą i sąsiadów o pomoc zwołują, że się im niby jakowa krzywda dzieje. Jak to się wszystko zakończyć może, niech nas Boża Opatrzność ma swojej opiece. Pozdrawiam

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Sławomir Tomasz Roch

#1546251

Uczciwy sąsiad upilnuje Twój dom i majątek ale tylko wtedy, gdy może liczyć na wzajemność i gdy żadna strona nie oszukuje, niestety w przypadku polityki i naszych "sąsiadów" w Europie jesteśmy w znacznie gorszym położeniu.

 Moi rodzice i moi dziadkowie pytani który z naszych wschodnich i zachodnich "sąsiadów" jest lepszy mawiali: jeden syfilis a drugi gangrena. Nie mówili co prawda nic o Czechach ale i ci pokazali na co ich stać w 1939 roku.

 Gorzkie to są słowa ale niestety historia w całej rozciągłości je potwierdza a arogancka odpowiedź A. Merkel na podnoszoną sprawę odpowiedzialności materialnej Niemiec za ich agresję trwającą 5 lat od 1939 roku, połączoną z ludobójstwem na niespotykaną dotąd skalę przewyższającą nawet dokonania stalinizmu - jest tego dobitnym dowodem.

 Jesteśmy podzieleni to fakt, lecz coraz więcej naszych rodaków włącza samodzielne myślenie i sądzę że obecny elektorat POprzedniej władzy jeszcze trwa w swoim uporze nie chcąc się sam przed sobą przyznać, że dał się zwyczajnie oszukać jak dziecko na plaży, któremu PO budowało zamek z piasku po którym został im tylko pusty dołek po ukradzionym piasku. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#1546274