Projekty hodowli debili

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jakiś czas temu zetknąłem się z tekstami, których tematem były propozycje wyłączenia matematyki z matury.

Czegoś bardziej absurdalnego dawno nie słyszałem: 

https://www.salon24.pl/newsroom/936126,matura-z-matematyki-nie-bedzie-zn...

Znieść maturę z matematyki ? Oczywiście, jak można męczyć i dręczyć dzieci? 

Masz gorączkę, stłucz termomentr.

Wyłączyć matematykę, królową nauk ? Ci którzy coś takiego proponują to są jacyś porąbańcy. Przecież już widać od pewnego czasu, że polskie szkolnictwo w tzw. III RP nie zdało egzaminu, zresztą w dużej mierze za sprawą tego debilnego szefa ZNP, a pozbawienie go matematyki dobiłoby poziom do gleby. 

Skutki prymitywnego, pozbawionego matematycznej wyobraźni umysłu widać, choćby w podejściu do polityki. Każdy absolwent szkoły powinien wiedzieć dzięki matematyce, że się nie mnoży przez zero. Zero rachunek wyzerowuje. A większość mediów i internautów, jak gdyby nigdy nic, obraca politycznymi zerami. Zerami to jeszcze delikatne określenie, bo są to raczej byty o wartości ujemnej. Te wszystkie platfusy, których nazwisk nie powinienem nawet pamiętać, bo to szkodzi mózgowi, te pseudokoalicje, te wszystkie postkomunistyczne darmozjady, są przejawem takiej właśnie zerowej lub ujemnej wartości. Zajmowanie się takim badziewiem źle świadczy o tych, którzy poświęcają im choćby ułamek uwagi.  

Ale nasza klasa intelektualna nie poprzestaje na propozycji wykluczenia matematyki. Jak pisze prof. Andrzej Nowak na Uniwesytecie Jagiellońskim na polonistyce pojawił się pomysł zlikwidowania zajęć z historii Polski. Koniecznie chcą spaść na pozycję 5696 w światowym rankingu uczelni ? Powodzenia.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Mafijnej koalicji PO i PSL przeszkadzały lekcje historii Polski w szkołach.

* * * * * *

30.03.2012

Sejm poparł MEN ws. lekcji historii

Sejm przyjął informację rządu w sprawie wymiaru godzin lekcji historii w szkołach ponadpodstawowych. Za przyjęciem informacji prezesa Rady Ministrów na temat projektu wdrażanego przez MEN ograniczającego wymiar godzin lekcji historii w szkołach ponadpodstawowych głosowało 234 posłów, przeciw było 179, 40 posłów wstrzymało się od głosu.

Tuż przed głosowaniem posłowie PiS i Solidarnej Polski argumentowali, że reforma nauczania, która zacznie obowiązywać w szkołach ponadgimnazjalnych, spowoduje ograniczenie godzin lekcji historii.

- To realne zmniejszenie liczby godzin historii - mówiła posłanka PiS Elżbieta Witek odnosząc się do zmian zaproponowanych przez MEN.

Rozporządzenie MEN skrytykowała także Marzena Wróbel z Solidarnej Polski.

- Ten model historii MEN jest dla nas nie do przyjęcia (...). To nie jest nauczanie historii, to wytwór historiopodobny (...). Utracimy u uczniów poczucie tożsamości narodowej - alarmowała Marzena Wróbel. (...)

Po debacie związanej z rządową informacją posłowie PiS, Solidarnej Polski i SLD deklarowali, że są za odrzuceniem informacji. Za przyjęciem informacji opowiadały się PO, PSL. Ruch Palikota zadeklarował wstrzymanie się od głosowania.

Całość w: niezalezna.pl

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1585199

No nie wiem..., może właśnie zdało bardzo dobrze - obecne ukryte sukcesywne obniżanie poziomu to coś jakby odpowiednik całkiem jawnych działań w tym samym kierunku za okupacji.

Swoją drogą ciekawe, gdyby tak lepiej poskrobać, kto za tym "pojawieniem się pomysłu" konkretnie stoi. Bo ten "pomysł" zapewne nie objawił się samoistnie z nieba tylko ktoś z imieniem i nazwiskiem go podsuwa i lansuje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1585239