Prawdziwa perełka: Paweł Śpiewak kontra Bronisław Wildstein

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Nie da się powiedzieć, że Bronisław Wildstein jest komentatorem rzeczywistości tzw. III RP radykalnym czy nawiedzonym. Jest komentatorem asertywnym, potrafiącym uzasadnić swoje zdanie, ale ważącym swoje racje w sposób umiarkowany i traktującym polemistów poważnie. Dlatego jest uznawany za człowieka szczególnie niebezpiecznego dla układu postkomunistycznego. Warto zapoznać się z reakcją Wildsteina na reakcję Pawła Śpiewaka na wywiad z BW w “Kulturze Liberalnej”. Zamieszczam też fragment wypowiedzi PŚ komentującej ten wywiad, bo to jest perełka, ewenement wart zarchiwizowania.

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/338451-nie-rozmawiac-spiewak-nie-podej...

„Pawel Spiewak ·

Professor w firmie Uniwersytet Warszawski

Jak mozna takie teksty drukowac? Jak mozliwe ze Karolina Wigura traktuje wypowiedzi Wildsteina o biografii i mysli Baumana jako cos powaznego i uprawnionego. Tak sie dzieje, gdy pisowskich intelektuałow uznaje za partnerow racjonalnych dyskusji. Moim zdaniem KL w ten sposob przekracza istotna granice etyczna i polityczna. Nie widze upsrawiedliwienia dla takiego dzialania. Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Tyle lat wspólpracy Karolina z nieznanych mi przyczyn uznaje za niebyle”

Parę miesięcy temu czytałem wywiad ze Śpiewakiem zamieszczony w “Dzienniku Polska, the Times” i potem opublikowałem komentarz, tu w s24. Aż trudno mi było uwierzyć, że takie androny wygłasza czlowiek wykształcony, w dodatku socjolog. Teraz, w reakcji na wywiad z Wildsteinem przeszedł samego siebie.

http://zetjot.salon24.pl/752071,z-cyklu-zlote-mysli-pawla-spiewaka

http://zetjot.salon24.pl/752492,pawel-spiewak-czyli-chaos-w-umysle-demol...

Wpost uwielbiam śledzić meandry myśli niektórych komentatorów i zestawiać ich produkty umyslowe z racjonalnymi algorytmami oferowanymi przez współczesną naukę. Demoliberalizm, reprezentowany i wdrażany przez takich intelektualistów musiał upaść. Aż dziw, że przetrwał tak długo, ale chyba to tylko dzięki marketingowym czarom marom.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1539242

 

cyt:

-"Każdy kto jest wrogiem, mego wroga. Jest moim wrogiem. Jasne czy nie??

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1539244

Ci ludzie mają kłopoty z polskim, ze wszystkim co polskie zresztą.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1539265

Śpiewać każdy może

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

JW

#1539577