Polska kontra Korea Płd czyli jak wygląda prawdziwy rozwój

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Sądzę, że linkowany artykuł stanowi najlepszy materiał do oceny klapy jaką okazała się czeciaerpe po 25 latach istnienia i do oceny rozmaitych postaci z tego okresu.

Przed wojną Polska była biednym krajem, ale szybko się rozwijała, natomiast bieda w Korei aż piszczała. Nie było porównania. I nadal go nie ma. Nie mogę wprost uwierzyć, że różnica jest aż 40-krotna na korzyść Korei Płd.

Po wojnie koreańskiej, Południe miało szczęście, że znalazło się pod parasolem amerykańskim, który zapewnił mu swobodny, systematyczny rozwój. Miało własne elity, które zadbały o interes narodowy.

W Polsce, elity zostały wymordowane przez obu okupantów w czasie wojny i po wojnie a zamontowane przez Sowietów komunistyczne dziadostwo i jego potomstwo nie kieruje się ani interesem narodowym ani polską racją stanu. Skutek widzimy.

http://wpolityce.pl/fronda/239639-korea-poludniowa-kontra-polska-dwa-pan...

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:3)

Komentarze

w gdańskim Technikum Łączności szkolono grupę koreańczyków z Korei Płn. (zakładanie linii telefonicznych, obsługa central itp) Można przypuszczać że w Korei Płd amerykanie robili to samo, przecież przed wojną był to jeden kraj.W końcu lat osiemdziesiątych ub. wieku z GZE Unimor, między innymi do Korei Płd. pojechała delegacja naszych specjalistów. Na miejscu stwierdzili że koreańczycy produkują telewizory na poziomie technologicznym jaki w Polsce był przy końcu lat siedemdziesiątych ub wieku. Wielu pamięta pewnie sprzedawane w Polsce na początku lat dziewięćsziesiątych ub. wieku koreańskie telewizory marki Royal. W porównaniu z produkowanymi wtedy w Unimorze odbiornikami tv było to jak oko do d..y. Nie wszystkich udało się socjalistom czerwonym czy brunatnym wybić. Jednym z tych co przeżyli był Eugeniusz Kwiatkowski. Pytany dlaczego podjął współprace z czerwonymi odpowiadał że ten reżim kiedyś przeminie, i chodzi mu o Polskę, o stworzenie sans na odbudowe kraju dla przyszłych pokoleń. Teraz on i wielu myślących wtedy podobnie w grobach się przewraca widząc jak zniszczono ten kraj i zaprzepaszczono pracę kilku pokoleń polaków wykonywaną często za miskę zupy i parę butów, A tak było często w drugiej połowie lat czterdziestych a póżniejszych latach za nędzną pensje.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1472354

Chyba ktoś tu przy przeliczaniu bilionów amerykańskich i bilionów europejskich pomylił się o rząd wielkości i dopisał Korei niepotrzebne zero.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1472358