Panie i polityka

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy człowiek normalny położy się na ulicy na plecach i będzie walił stopami w blachę barierek postawionych przez policję ? Jest rzeczą oczywistą, że zachowanie tego rodzaju wymaga specyficznych dyspozycji charakterologicznych opartych na zaburzeniach emocjonalnych. Jeżeli sobie obejrzymy zdjęcia z demonstracji to od razu rzuca się w oczy nadreprezentatywność pań w tej formie aktywności. Panie charakteryzują się dużą niestabilnością emocjonalną, która wzmaga się w przypadku wydarzeń nasyconych emocjami, szczególnie tymi złymi. Proszę zwrócić uwagę na charakterystyczną nadpobudliwość osób z opcji lewicowej, niezależnie od płci.

Panie powinny bardzo uważać z emocjami, szczególnie w przypadku wydarzeń politycznych, bo nie bez kozery bardzo długo zwlekano na Zachodzie z przyznaniem kobietom prawa do głosowania. Łatwo też wyjaśnić pozornie dziwny fenomen, że w Polsce kobiety otrzymały prawa wyborcze od razu po odzyskaniu niepodległości, bo kobiety polskie przeszły długi trenening politycznej odpowiedzialności przez okres zaborów, gdyż to na nich spoczywał obowiązek prowadzenia domów pozbawionych mężczyzn i patriotycznego wychowania dzieci w warunkach niewoli i represji. Nikogo więc nie powinno dziwić to, że to Polka jako pierwsza i jedyna kobieta uzyskała Nagrodę Nobla i to z fizyki. No ale to było dawno i obecnie liczne Polki, pod wpływem trendów z Zachodu, popadły we wtórny analfabetyzm polityczny.

A może to tylko moje fałszywe wrażenie, wywołane nadreprezentacją wszelkiego lewactwa w mediach ? Choć nieliczne, potrafi swoją głupotą i hałaśliwością zagłuszyć innych.

Wielokrotnie na tym forum krytykowałem facetów za ciamajdowatość, a panie chwaliłem za wykazywaną, np przez Barbarę Fedyszak-Radziejowską czy Magdę Ogórek polityczną trzeźwość, ale obiektywizm nakazuje mi bezstronne spojrzenie na idiotki spod znaku użytecznych głupców i czarnych parasolek.

Jestem więc sceptykiem co do postulatów równościowych domagających się parytetów. Skłania mnie do tego przykład pani prezydent Chorwacji. Nie odmawiając pani prezydent ani uroku osobistego ani kwalifikacji politycznych, chciałbym jednak wskazać, że Chorwaci, zamiast rozważać kwestie interesu narodowego czy racji stanu, rozważają kwestie tego czy pani prezydent bardziej pasuje bikini czy też kostium jednoczęściowy. Być może, uwzględniając walory turystyczne wybrzeża Dalmacji, można by faktycznie uznać, iż kwestia ta ociera się o interes narodowy, z uwagi na istotne dla budżetu dochody z turystyki.

Tak więc mo żna mieć wątpliwości co do udziału pań w polityce. Ale, z drugiej strony, co zrobić z faktem, że najwięksi zbrodniarze XX w. - Stalin, Hitler, Mao, Pol Pot - to byli faceci ?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Teoretycznie to jednakowe prawo głosu dla wszystkich, mądrych i głupich, to jakieś kompletne nieporozumienie i aberracja. W rezultacie z biegiem czasu taki system musi się zdegenerować, a władza przechodzi w ręce grup najsprawniej oszukujących większość wyborców i ze wspólnym dobrem całego państwa mających niewiele wspólnego. Doskonale wiedzieli o tym już starożytni Grecy dzielący społeczeństwo na obywateli i resztę. Jest natomiast zasadniczy problem ze znalezieniem odpowiedniego kryterium, płeć nie jest tu najważniejsza i taki podział niczego nie rozwiąże.

Generalnie to ideałem byłyby bramki na wejściu do lokali wyborczych odsiewające lemingozę, mentalnych bezpaństwowców, zdrajców i zaprzańców. Plus pozbawienie prawa wyborczego SBecji co najmniej do czwartego pokolenia.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1549085

Parytet - np. przy układaniu wyborczych list - to także lewacki wymysł, przecież nie ma sensu zmuszanie do szukania na siłe kandydatek tam, gdzie ich nie ma. Byłem pod Sejmem gdy tłum oszalałych lewaków płci obojga kopal w barierki..- no cóż, nie jestem psychiatrą....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1549086

pomysł jest wyjątkowo szatański. Dobieranie kandydatów na polityków odbywa się (zapewne zwykle) pod kątem ich użyteczności w działaniu w polityce. Temu służą kryteria "selekcji" czyli wyboru. Jeśli jednym z kryteriów będzie np. płeć, kolor włosów albo nietypowa orientacja seksualna, cechy te jako w profesji polityka nieużyteczne statystycznie obniżą skuteczność działania polityków, gdy się okaże, że są lepsi, ale "ten" ma cechę szczególnie "pożądaną". Przykładem pan Biedroń, a z innej beczki - Obama.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1549121

Moze tym grubym dupom co tupaly ktos obiecal ze zchudna.

Chcialbym obejzec je z bliska.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1549091

nie ma zgody co Twojego twierdzenia, że kobitki mają patent na debilizm. Nie, uważam, iż jest zupełnie odwrotnie. To, że sobie potupały na wznak, widocznie taka je naszła chcica, natomiast kretynizm lewactwa raczej nie zależy od płci. Z samego założenia lewak to: ...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Apoloniusz

#1549094

Przecież wyraźnie napisalem, że...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1549145

wprowadzono ustawą, a nie uchwałą (parlamentarną), bo w parlamencie lewacy nie dopuściliby pań "do głosu". Z powodu? Z powodu zdroworozsądkowego oporu pań wobec komunizmu i lewactwa.

A teraz spadkobiercy tamtych lewaków chcą nas, Polaków, demokracji uczyć. Uczył Marcin... nie, nie, uczył Macron...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1549098