Pamiętacie Teda Kaczyńskiego ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Pamiętacie Państwo Teda Kaczyńskiego, tego z USA, zwanego Unabomberem ?
Dla nas, żyjących w peerelu, wydawał się on niezrozumiałym dziwakiem. Teraz nie żyjemy w peerelu, więc łatwiej pojąć o co mu chodziło, choć zapewne lemingi pojąć tego nie będą w stanie. Bez zrozumienia historii Teda Kaczyńskiego trudno będzie nam zrozumieć, w jaką pułapkę rozwojową wpadła Polska. Ted Kaczyński był człowiekiem piekielnie inteligentnym, być może nawet genialnym i tą osamotnioną genialnością prawdopodobnie można wytłumaczyć jego ostateczne sfiksowanie i metody. Na plus można mu z pewnością zaliczyć polski gen wolności odziedziczony po przodkach.

Moim zdaniem, tak bulwersująca nas wszystkich kwestia imigracji jest drugorzędna, bo we właściwych warunkach nie stanowiłaby ona problemu. Ale clue problemu polega właśnie na tym,że nie mamy do czynienia z właściwymi warunkami, co rodzi całą sekwencję problemów. Manipulatorzy wykorzystują zamieszanie, podrzucają wam kości, o które się gryziecie. Źródłem problemu jest system konsumpcjonistyczny, który rozwijał się właśnie wtedy, którego konsekwencje TK przewidział i z którymi się zmagamy. TK miał merytorycznie rację, lecz wybrał niewłaściwe środki przeciwdziałania. Cechą złudy konsumpcjonistycznej, do której jak ćmy ciągną imigranci,  jest krótki horyzont, utrata perspektywy, permanentna tymczasowość i ciągłe turbulencje rynkowe. A tuż za rogiem czai się widmo nieuchronnej katastrofy.Czai się dopiero? Nie, ona jest już w toku.

Główne cechy a zarazem wady konsumpcjonizmu dotykają obu sfer - makro i mikro. Na poziomie makro następuje destrukcja kapitalizmu i goispodarką rządzą banksterzy kreujący dowolnie pieniądz i sztuczny popyt zamiast, jak w kapitalizmie, producenci reagujący podażą na realny popyt. Bez ciągłego napędzania sztucznego popytu cała machina technologiczna i infastruktura bankowa straciłyby rację bytu. Na poziomie mikro wymaga to inżynierii społecznej, marketingu i propagandy prowadzących do przemodelowania indywidualnej psychiki w kierunku gromadzenia niepotrzebnych rzeczy i zakupoholizmu, co w sposób oczywisty generuje powszechną infantylizację. Wszystkie te negatywne cechy możemy obserwować w Polsce.

Tak na marginesie nasuwa mi się pewna refleksja. Otóż rozmaici autorzy, analizując przemiany kulturowe i przemiany w systemie edukacji i mediach, diagnozują poważne zmiany w umysłowości jednostek żyjących w tak zmienionym środowisku. Jedni analitycy, opowiadający się za postępem, są adwokatami tego nowego świata, inni, bardziej konserwatywni, poprzestają na stwierdzeniu zupełnej,  niesympatycznej odmienności. Drodzy Państwo, obie strony są niepoprawnymi optymistami - żadnego dalszego ciągu nie będzie, tego typu zmiany w umysłach jednostek doprowadzą bezwzględnie do upadku systemu, w którym takie zmiany zaistnieją. Co do tego nie może być najmniejszych wątpliwości. Z akwarium można zrobić zupę, ale z zupy akwarium już nie.

Doszedłszy do tego punktu i do tej konstatacji, możemy się zatrzymać i włączyć do refleksji konsekwencje imigracji do Europu elementów obcych kulturowo.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

o tym niesamowitym człowieku. Ted Kaczyński był profesorem matematyki o tak nieprzeciętnym umyśle, że niektórych jego wykładów nie rozumieli nawet inni matematycy. Zauważył on, że niektórzy naukowcy, zamiast służyć człowiekowi, służą "nieczystym" mocom, odwracają do góry nogami prawa natury. Postanowił więc "usuwać" tych, których uważał za zagrożenie dla ludzkości. Przeniósł się do leśnej chatki bez bieżącej wody i elektryczności, w mało zaludnionym stanie Montana i z tego stanu zaczął realizować swój plan. Wysyłał w małych paczuszkach do wybranych naukowców ładunki wybuchowe, zamordował w ten sposób 3 osoby i ranił 23. Pomimo zaangażowania sporych ilości dedektywów, nie potrafili oni wpaść na jego trop. Kto wie jak długo jeszcze trwałyby poszukiwania tajemniczego nadawcy, gdyby nie jego bliźniak Dawid, który przypadkowo wpadł na jakiś stary dokument napisany przez jego brata i zgłosił to policji.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1494228

Manifest Kaczyńskiego powinien być lekturą obowiązkową, nie tylko w szkołach średnch, lecz przede wszystkim dla każdego polityka. 

Dla sprostowaia chciałbym dodać, że postępował wyjątkowo humanitarnie, niszcząc niszczące nas struktury a nie ludzi. Oczywiście wypadki w ludziach zdarzały się, lecz swoją działalnością uratował miliony ludzi i milionom otworzył oczy.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1494248

pek z Torontowa od astrologii, "eksperci" komisji Jerzu Millera i Zespołu Laska, który już kitu smoleńskiego zbyt nie ma jak wciskać ale kwoka  Kopacz to kukułcze jaje Donalda dalej wysiaduje na koszt podatnika, pasożytując również na jego "libido".

 

..."clue problemu polega właśnie na tym, że nie mamy do czynienia z właściwymi warunkami, co rodzi całą sekwencję problemów"...

 

Ewa Kopacz, Bronisław Komorowski, Donald Tusk wciąż mają problemy z powyższym. Zawsze mieli. By przeskoczyć  ten problem... zrodzili całą sekwencję problemów i rodzą nadal, a "elyta III RP" z koryfeuszami wazeliny jak Zakowski, mme Lenina itd. wraz z "etykami" wysiadujócymi jajka w TVN-ach w służalczych lansadach głosiła to i głosi nadal  jako  sukces władzy PO. Mentalnych Donków, Bronków, Kopaczek wciąż w Polszcze pod dostatkiem...

 Wyszedł komentarz-siekanka ale właśnie siekanka zmusza często do myślenia i redukcji skrótów myślowych.

Pozdrawiam Autora, a "piąteczkę" dałam na długo przed zdecydowaniem się na komentarz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

entalnych Donków, Bronków, Ewek i w ogóle platfusów

 

 

 

 

 

...Zazwyczaj wypowiadam się wprost, tym razem siekanka faktów i myśli niech spowoduje myślenie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1494263

POlszewiki nie próżnują
ciągle jajka wysiadują (kukułcze)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1494272