Odzyskiwanie przyszłości czyli program 500+

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Widać wyraźnie i to od paru lat, że Zachodnia Europa kończy się. Europa utraciła przyszłość, w wielu wymiarach.

Po pierwsze odwróciła się od własnej przeszłości, co oznacza po prostu utratę tożsamości , a utrata tożsamości oznacza, podobnie jak w przypadku jednostki, szaleństwo i śmierć. Objawy szaleństwa widoczne są już w Niemczech, we Francji, w Szwecji czy Norwegii.

Po drugie, brak Europie wizji, bo ta zredukowana została do wytycznych brukselskiej centrali, ewentualnie do mało wizjonerskiej próby utrzymania PKB na jakim takim poziomie. Nie jest to wizja porywajaca i motywująca w skali makro.

Po trzecie, utraciła Europa przyszłość finansową, żyjąc na kredyt i obarczając przyszłe pokolenia perspektywą konieczności spłaty długu. To też nie jest wizja motywująca do niczego.

Tak czy siak Europa jest stracona. Od nas zależy czy damy się pociągnąć jej na dno.

Przejdźmy więc do sytuacji Polski i perspektyw jakie stoją przed nami.Ta sytuacja pokazuje nam czym właściwie jest strategia PISu zawierająca m.in. program 5oo+.

Przecież ten program to nic innego jest próba odzyskania przyszłości, próba spłacania długu zaciągniętego na poczet przyszłych pokoleń. Przecież cały polski dług wynosi w tej chwili ok. 3 bilionów zł. 500 + jest jak najbardziej racjonalną próbą odwrócenia trendu skazującego przyszłe pokolenia na wegetację. Jeżeli uda się tę motywację wyzwolić i podtrzymać, to uda się wyzwolić moce decydujące o rozwoju.

Więc należy na takie programy chuchać i dmuchać, a tymczasem obserwujemy starania sił starego porządku by tę motywację zniweczyć. No bo przecież oznaczałoby to, że oni też muszą się dołożyć do spłacania zaciągniętych przez siebie długów i uszczuplić zmalersowane przez siebie kwoty. Oni mieliby spłacać swoje długi ? Niedoczekanie nasze ?

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:11)

Komentarze

500plus to koło zamachowe odwrócenia trendu na wymieranie Polaków...zgniły zachód już sie kończy także demograficznie...nie ma co z nimi dalej iść tą lewacką drogą...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1518890

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1518893

500+ kosztuje przeciętnego podatnika około 1000 zł rocznie. Oznacza to że na rzecz 500+ należy od przeciętnej rodziny ściągnąć w ten czy inny sposób, tym czy innym podatkiem, około 2000 złotych. Wygląda na to że tak przez całe życie...

Nie ma znaczenia ile dokładnie przypada na każdego podatnika bo 22+ miliardy to nie drobne w kieszeni. Czy ma to dla podatnika sens? Pewnie by miało gdyby nie jeden szczegół: te 100 tysięcy które podatnik zapłaci na każde dziecko staną się bezzwrotną darowizną dla Niemiec, Francji, Anglii, USA kiedy to dziecko da dyla z Polski. Ewidentnie większość z tych dzieci o niczym innym nie marzy, o czym przekonałem się niedawno rozmawiając z trzema przypadkowo spotkanymi na ulicy. Jedynym ich dylematem było czy po obronie licencjatu czy też doczekać obrony dyplomu magisterskiego. Ja radziłem by nawet nie czekali na zrobienie licencjatu tylko wy...li juz teraz. Im szybciej tym taniej dla polskiego podatnika. Proszę nie zapominać że do tych 100 tysęcy jakie dołożymy każdemu z nich programem 500+ trzeba doliczyć koszt opieki zdrowotnej, szkoły podstawowej, średniej i wyższej! Naprawdę mówimy o kilkuset tysiącach złotych jakie de fakto wraz z każdym emigrantem dajemy bogatym Niemcom, Anglikom, Francuzom... nie licząc oczywiście tak potrzebnej siły roboczej i płatnika podatków do ichnich skarbów państwa.

 

Możecie na mnie skakać, ale w świetle powyższego tylko skończony idota kontynuował by tę samobójczą politykę. Taki Amerykanin może uciekać z kraju bo wraz ze sobą zabiera dług jaki ma do spłacenia w zawiązku z zaległymi opłatami za usługi zdrowotne, za szkołę średnia i wyższą. Średnio jest to dług większy niż cena domu, który to dług MUSI spłacać przez około 25 lat bez względu na to gdzie by się nie udał. W przeciwnym wypadku idzie za nim list gończy i czekają kraty gdyby chciał się migać.

Ale Polacy? Czy powinno być im wolno robić z polskiego podatnika frajera? Według mnie wyjazd na stałe powinien wiązać się z obowiązkiem zwrotu kosztów edukacji oraz pieniędzy pobranych z palnu 500+. Może zwracać za nich niemiecki pracodawca, czy francuski rząd, ale jeśli odmówią to rachunek powinien iść za emigrantem. Co najwyżej rozłożony na 20-letnie raty. Nie płacisz w Polsce podatku to zwracasz w ratach to co podatnik na ciebie wyłożył. Proste? Gdybyś zdecydował się wrócić, to twoje raty znów przejmuje polski podatnik, ale nikt nie zwróci ci tego co już zapłaciłeś będąc na saksach. 

To by było tyle w temacie 500+ drogi frajerze, polski podatniku. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1518938

Szanowny Blogerze, jeśli pozwolisz, to będę nieco odmiennego zdania. Otóż, 500+ no, dobrze. I teraz nieśmiało zapytam: a dlaczego emerytom/rencistom otrzymującym miesiąc w miesiąc np. 1500,00 PLN ów szczodry rząd p. B. Szydło et consortes nie dorzuci np. 300,00 PLN. Czyżby dlatego, tak sobie jeno spekuluję w mej, nieco ograniczonej, kobiecej hołoweńce, że ktoś (kto?) założył, iż rzeczeni emeryci/renciści z góry przeznaczeni są na "przemiał"? Z góry uprzedzam, że moja emerytura jest super wysoka! :) [<2000,00 PLN netto po 41 latach pracy], zatem nie mówię o takich, jak ja - krezusach. Cóż, przykrym to być musi dla owych emerytów/rencistów, prawdopodobnie sympatyków/wyborców partii noszącej szumną nazwę PiS, iż zdzierane z nich przez lata ich aktywności zawodowej pieniądze w postaci różnych podatków i parapodatków, w/w rząd lekką ręką: 1/ rozdaje, jak "swoje", prywatne,  2/ udziela bezzwrotnych pożyczek miłośnikom niejakiego Bandery (w moim domu nazywało się taką sytuację "pieniądze na przepadłe"), 3/ wchodzi w szumne projekty bankowe, czy jakoś tak, z państwem o którym wiadomo, hmm, taka tradycja, że najpierw bakszysz, a potem będziemy (być może) uczciwie dzielić się zyskami, itd., itp. I jakby tego jeszcze było mało, to rząd złożony ponoć z ludzi prawych i sprawiedliwych, zadłuża społeczeństwo polskie w sposób zupełnie nieodpowiedzialny. Toż i dziesięciu no, może deko mniej, pokoleń nie starczy, aby to spłacić!

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Janina otęska

#1518966