Na tropie zaginionego antysemityzmu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zimowy atak choróbstwa, który zesłał mnie na paręnaście dni do łoża boleści, miał ten dobroczynny skutek że oderwał mnie od bieżączki politycznej. dzięki czemu mogłem pomyśleć w miarę racjoalnie i wyszło mi, o dziwo, że wydarzenia marcwe mały miejsce nie jakieś 500 czy 1000 laat temu, lecz nieomal wczoraj bo tylko lat 50 nazad.

I okazały się rzeczy dziwne, bo wydarzenia marcowe wcale nie rozpoczęły się  w marcu, lecz w styczniu i to od spektaklu Dziadów. A czy ktokolwiek słyszał że Dziady to dzieło antysemickie, albo że reżyser Dejmek to antysemita ? Ja przynajmniej nie słyszałem. Więc o o jaki antysemityzm chodzi ? Może ktoś mnie oświeci ?

A potem było, z każdym  miesiącem coraz  dziwniej gdy tak kotłowało się w  polskich uczelniach,środowiskach intelekualnych po zdjęciu Dziadów, to władze poddały represjom dwóch studentów z opozycji, a do tego pochdzenia żydowskiego, na co studenci zaragowali strajkiem solidarnościowym. No to jak to, czy ten strajk miał charakter antysemicki ?

A potem czyli przedtem, bo czas w komunzmie jest rzeczą względną było jeszcze dziwnej. Oto, w roku 1967, wybucha sponsorowana przez Sowietów wojna na Bliskm Wschodzie i Soweci dostają baty. Jak reaguje polska ulica ? Entuzjazem dla Izraela. No i gdzie się podział ten wyssany z mlekem matki pollski antysemityzm ?

No i czas teraz na kluczowe, w świetle powyżej przedstawionych dywagacji, pytanie - czy Gomułka oraz jego szefowie z Kremla byli anatysemitami ?.Inndej możliwości przecież już nie ma. Wolne żarty, Gomułka, żonaty i dzieciaty z Żydówką miałby być antysemitą ? A co by nie powiedzieć o jego mocodawcach z Kremla, to nie byli takimi idiotami, żeby takmi pierdolami się przejmować. Im chodziło przede wszyskim o władz i to w wymiarze globalnyme, a może tylko przy okazji o to by udządzić krnąbnym  Polaczkom kolejną prowokację na wzór tej kieleciej sprzez dwudziestu paru lat.

A najbardziej bawą mnie interpretatorzy szukający winnego obecnego konfliktu izreaelsko-pollskiego, którzy mozonie, ciułają klocek po klocku wznosząc swoją wieżę Babel i oczywiśce wychodzi, że to Polacy.  To ja bym przypomniał im dla otrzeżwienia audycję Radia Erewań. Wróćmy też do poczęku obecnej fazy konfliktu, gdy to pani amabasador wystąpiła w Auschwitz. W takiej sytacji nie ma miejsca na wolne wnioski, narracje mają być uzngodniona, więc, po pierwszych słowach pani Azarro ABW powinno ją było wyprowadzić z sali i pierwszym.rejsem wysłać do Izraela. Jeśli oni szli na huki, to należało logicznie zareagować jeszcze większym poziomem huków. I co, Mossad by tu nam przysłali albo urzędniczkę Departamentu Stanu ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Antysemityzm jest tam i wtedy, gdzie i kiedy PARTIA wskaże.
W dzisiejszych czasach należy tylko być bardziej spostrzegawczym niż wówczas i tropić po śladach, żeby zorientować się pod któym krzakiem PARTIA się ukrywa.
No więc, skoro pani Hazaria nie została wyprowadzona przez ABW, jak by sobie wielu życzyło, no to mamy ślad.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1560437

I tutaj zgadzam sie z Toba całkowicie.Krzaczka nie trzeba długo szukac a partia zbyt mocno nie ukrywa sie pod tym krzaczkiem,mało tego działa prawie jawnie.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1560442