MaBeNa to za mało, potrzebne Ministerstwo Walki Informacyjnej

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W przestrzeni publicznej pojawia się krytyka TVP, nawet po stronie prawej sceny politycznej, zarzucająca TVP jednostronność. Jednostronność ? Proszę Państwa, żyjemy w jednym świecie, a nie w dwóch i jest jedna prawda o tym świecie. Może być wiele opinii na temat świata, ale prawda jest jedna. Dlatego priorytetem jest, przy ograniczonych środkach, przekazywanie prawdy, a opinie muszą poczekać. Do tego weźmy pod uwagę, że większość opinii krytycznych to nie opinie, lecz celowo skonstruowane kłamliwe narracje i ich rozpwszechnianie powinno być zakazane, mało tego, powinno być jako ntencjonalne zło, ścigane. ŚCIGANE, jakby do kogoś nie dotarło.

Jeśli chodzi o przekaz płynący z TVP, to należy pamętać o sytuacji w przestrzeni medialnej, w której polska racja stanu i interes narodowy są niedoreprezentowane.. Z powodu chaosu w tej przestrzeni przekaz musi być jednoznacznie sformułowany i wielokrotnie powtarzany by dotarł do właściwyh odbiorców. TVP ma do odrobienia wiele lat, w których przekaz fałszowano, przecież faktycznie są to lata od r. 1939 r. do dziś Polska racja stanu nie była racjonalnie rozpatrywana ani wdrażana od r. 1939, więc proszę mi nie bredzić o jednostronnym przekazie TVP. TVP w obecnym stanie przez kolejne sto lat nie odrobi zaległości.

Sytuacja cywilizacyjna zmieniła się diametralnie w ostatnich latach i wojna przeniosła się z pola materialnego i geograficznego na pole informacyjne. Dlatego tym bardziej trzeba docenić rolę TVP. Mało tego, należałoby stworzyć, obok Ministerstwa Obrony, równoległe Ministerstwo Walki Informacyjnej, bo to nie przeewki, a w ramach tego ministerstwa stworzyć MaBeNę - postulowaną przez prof. Zybertowcza Machinę Bezpieczeństwa Narracyjnego. Skoro większość wrogich wobec Polski działań rozgrywa się realnie a nie potencjalnie, to należałoby przeznaczyć na MaBeNę środki większe niż na MON, bo MON odpowiada na zagrożenia potencjalne, gdy tymczasem nic nas nie broni przed zagrożeniami aktualnymi.

Jestem zdania, że należy ogłosić podatek na MaBeNę, bo jeżeli sobie przypomicie Państwo, to przed wojną ogłoszono składkę na obronę narodową, więc był mądry precedens.

Jak wygląda realna sytuacja informacyjna w Polsce, to pozwolę sobie zilustrować na przykladzie najlepszego polskiego pisma, wydawanego przez Fundację Republikańską, formalnie kwartalnika, "Rzeczy Wspólne", wydawanego w nakładzie 1500 egzemplarzy. 1500 egzemplarzy raz na kilka miesięcy w narodzie 40 milionowym. Żenada, drodzy Państwo, żenada. 

Ja kupuję i czytam regularnie, a wy ? Nie wstyd wam ?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.8 (głosów:16)

Komentarze

Widzę, że od tego, co należy lubić przeszliśmy do tego, co należy czytać :-). Odpocznij człowieku od klawiatury choć nieco, bo w ostatnim czasie najwyraźniej Ci nie służy.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6
#1567147

Czytuję ciekawe materiały od wielu lat, bo to moja specjalność zawodowa. Czytam więc i "Rzeczy wspólne" i jak porównam poziom komentarzy na forum Niepoprawnych z poziomem "RzW" to mnie krew zalewa. Pismo jest polskie, publikuje na tematy ważne dla Polaków, ktoś zabrania czytać ? Jaki sens ma komentowanie bez posiadania elementarnej wiedzy o pewnych procesach ?

JAKI SENS MA NIEPORADNE DUBLOWANIE  GOTOWYCH ROZWIĄZAŃ ?

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4
#1567167

Jaki sens ma pisanie o logice i racjonalności, na które tak często Pan w swoich wpisach się powołuje, by potem samemu zapędzać się w ślepy zaułek? Doskonale to Panu zobrazowała w swych komentarzach blogerka Casium, rozkładając Pana "argumenty" na łopatki. Szkoda, że nie potrafi Pan (nie chce, będąc naiwnie przekonanym o swej nieomylności) dostrzec sytuacji, wydawałoby się, dość oczywistych. Jak widać - nie dla wszystkich. Błądzić jest rzeczą ludzką, ale...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1567231

Chyba bedę musiał sprawdzić jeszcze raz, co takiego casium wymyśliła.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1567251

Chyba bedę musiał sprawdzić jeszcze raz, co takiego casium wymyśliła.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1567252

Nie czytam wskazanego czasopisma i mi nie wstyd!

I po co zaraz ta terapia wstydem? Nie jestesmy w przedszkolu.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1567246

Jeśli nie w przedszkolu, to z pewnością znajdujemy się w piaskownicy, gdzie chłopaki machają łopatkami obsypując się piaseczkiem. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#1567249

Jeśli nie w przedszkolu, to z pewnością znajdujemy się w piaskownicy, gdzie chłopaki machają łopatkami obsypując się piaseczkiem. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1567250

Zobaczy Pan co będzie jak przyjdą upały...

Kiedyś prenumerowało się całkiem dobrowolnie i ochotniczo Trybunę Ludu i Pravdę.
A teraz trzeba oglądać TVPiS....
Żenada.
Ten gostek to z jakiej choinki się urwał?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-8

M.I.Onuckina

#1567168

znów daje głos.

"Głupi niedźwiedziu, gdybyś w mateczniku siedział..." (Mickiewicz - dla tych co nie wiedzą).

Za wpis - minus,

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-4

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1567170

  Witaj! Mnie osobiście martwi fakt, że w rocznicę pierwszego wystąpienia społeczeństwa Polskiego przeciw reżimowi komunistycznej władzy w Polsce  "Poznań 28 VI 1956 r.", TVP Info, nawet się nie zająknęło na ten temat. Przecież było kilkadziesiąt śmiertelnych ofiar i kilkaset rannych; Gdzie pamięć o tych ludziach, ofiar komuny? Ustawa o Repolonizacji mediów, od jesieni w szufladzie. Zdaję sobie sprawę, że Zagranica i Targowica strzela codziennie w stronę rządu ze stu dział, stwarzając sztuczne, lub prawdziwe problemy, ale media to bardzo ważny obecnie instrument władzy. Pozdrawiam!

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1567179

Jeżeli chodzi o mnie, to pomimo kliamtu piłkarskiego udało mi się coś na temat powstania poznańskiego zobaczyć w TV.

Jest czerwiec więc było już o Radomiu i było też o Poznaniu. Wystarczy, ramówka nie jest z gumy.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-2
#1567204

i innych wydarzeń, często bardzo, bardzo niski oraz to, czego w niej nadal zasadniczo brakuje.

Każde działanie można realizować profesjonalnie, dość dobrze, miernie lub też nieporadnie, czy po prostu źle i niestety często działania medialne TVP zasługują jedynie na określenie "mierne".

Ubolewam nad tym, że kierownictwo TVP nie ma większych ambicji lub też nie potrafi ich zrealizować w profesjonalny sposób!

Niewątpliwie niektóre programy publicystyczne są jasny punktem i dobrze, że tak jest, ale to nie wystarczy!

Nawet ze względów patriotycznych przekaz jest niezadawalający - można to poprawić i warto to zrobić, bo TVP traci fanów, a nie musi tak być!

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1567218

Poziom TVP jest jaki jest, ale jeśli chce być Pani obiektywna, to proszę porównać go z poziomem w Polsacie.

A jezeli chcemy wyższego, to trzeba go sfinansować i to jest obowiązek obywateli.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1567230

Gratulacje dla Pierwszej damy za promowanie niezależnego państwa Polskiego i patriotyczną postawę.

 

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1567227

Rozumiem, że akurat to zdjęcie idealnie wpisuje się w Pana niczym nie zmącony, pro-pisowski pogląd, ale czy gdyby na ten przykład, Kwaśniewski bądź Komorowski założyli taką koszulkę to też uwierzyłby Pan w ich szczere intencje?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1567233

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1567234

Proszę nie żartować tym fejkiem, choć przyznaję - rozbawiło mnie :-)

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1567235

 czyli loszka i zlodziejaszek

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0
#1567237

:-))))))))))))

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

chris

#1567244

piepsza głupoty i tylko licza sie słupki ogladalnosc i kasa.Niestety to jest smutna prawda.Nie tak dawno kurski siedział na dachach jako reklama a teraz ma fotel,kase i zero zmartwien.To jest Polski burdel i taki pozostanie do konca tej popieoszonej poprawnosci politycznej.Patrioci zgineli pomiedzy 1939 a 1945.Pozniej to juz było troszke z rozpedu ale w czasie tzw transformacji zatraciło swój sens i logike na korzysc szybkiego zarobku i pozostałych mzonek o dobrobycie,zapominajac o podstawowych zasadach patriotycznych i ogólnie zwanych dobrosasiedzkich.Najlepszym przykładem jest zespół sejmowych tzw polityków tzw dobrej zmiany.dalej nie ma co komentowac ani dyskutowac bo oni zawsze wiedza jak Polske sprzedac lub wydoic dbajac tytlko i wyłacznie o własne koryto,przyznajac sobie wielkie premie za bycie w.No własnie w czym?Obserwujac ta cała polityke naszych tzw przedstawicieli wybranych w tzw wolnych wyborach to zastanawiam sie co w tym było wolnego i demokratycznego.Ani za komuny ani za demokracji nie było czegos co zmuszało by społeczenstwo do samostanowienia o własnym losie.Zawsze byli ci co wiedzieli wiecej lepiej o pozostałych obywateli a róznili sie tym ze mieli dojscia układy i niezaprzeczalny argument jakim była policja lub wczesniej urzad bezpieczenstwa.Był szum o Tragedie Smolenska jest cisza.Był szum o Katyn jest cisza.Ustawa o cenzurze internetu tez było cicho.Dlaczego?Odpowiedz jest prosta.Wszystkim na stołkach to pasuje bo beda dalej zrec policzki z dupy swinskiej a kelnerzy zarabiac.Niedawno była informacja ze cala Polska zostanie specjalna strefa ekonomiczna.Czy to jest dobry pomysł morawieckiego i spóki?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1567257

O wynikach polityki decyduje dynamika społeczna, czyli chęć aktywnego działania w społeczeństwie. Jak widać ta aktywność ogranicza się niemal wyłącznie do internetu. Jedyną aktywność wykonywały środowiska związane z Radiem Maryja, a obecnie ludzie spoczęli na laurach. Politycy są od tworzenia programów i proponowania rozwiązań, ale to nie oni je mają wykonywać. Pretensje do polityków są źle adresowane.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1567270

Nawet jeżeli kiedyś naukowcom uda się pogodzić teorię względności z mechaniką kwantową, to i tak nie powstanie teoria opisująca wszystko.

Poza wszystkim pozostanie bowiem "logika" "obrońców Konstytucji i nadzwyczajnej kasty"

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1567311

No tak, po co egzekwować od Gowinów, Glińskich, Czaputowiczów, Kurskich, żeby zamiast uprawiania sabotażu i wspierania antypolskiej działalności, wykonywali swoje statutowe obowiązki? Lepiej stworzyć nowe ministerstwo (a Izrael pozwoli?) i przygnieść ekstra podatkiem ten piszczący już od biedy lud, bo żydowskim najemnikom wciąż mało.
No i na czele nie może przecież stać jakiś faszysta i antysemita, więc zainstalować tam na stałe kogoś od Michnika - światowej sławy arcymistrza propagandy.
Twój wpis ma bardzo ścisły związek z tym ostatnim, o strzelaniu do własnej bramki, i świadczy tylko o tym, że twój umysł buja po orbicie prawdziwego problemu, jakim jest brak prostoty w pojmowaniu podstawowych pojęć, gdzieś tam hen w śmieciosferze marksistowskich odchodów - algorytmów, nowomowy i absurdu.

Grawituj - więcej realizmu!

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4
#1567274

Odpowiedź jest w notce " W co grają Niepoprawni".

 

Ja wiem że by było miło pisać, co ślina na jezyk przyniesie, ale nie byłoby miło, gdyby Opatrzność złośliwie pozwoliła by to się samo zrealizowało, oj nie.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3
#1567308

to powiem po polsku:  "Twoja mowa jest dla mnie jak brzęczenie much."  - To jest cytat w znakomitym polskim przekładze ze światowej literatury (Mika Waltari), jaką rekomenduję czytać zamiast polecanej przez ciebie szmiry.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#1567329

Ponieważ rząd bardzo troszczy się o moje zdrowie, które jest problemem społecznym, mam pytanie do mojego kochanego rządu. Otóż, czy ów opiekuńczy rząd mógłby zabronić ludziom jeść golonke po 18 godzinie?

Bo wczoraj, po zjedzeniu o 21 czuje że to był goopi pomysł...

 

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1567300

to domyślam się, że pytasz rząd jej k..ewskiej mości. A może nawet  wprost (ze względu na wieprzowyą zawartość pytania) the office of Lord Mayor.
Wyprzedzę pana Khana z odpowiedzią: Zamiast golonki wpierdalaj homary!

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1567325

Długo na ta odpowiedzią myślałeś.
Bo ja akurat jestem w kraju, na urlopie.
Więc nie pajacuj jeśli już

A wpierdalać to ty możesz ..........nawet gooowno

Smacznego

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1567330

Dobrze wiedzieć, że nawet na Niepoprawnych jeszcze nie wszyscy zaczadzieli i pomysły takie jak Sz. Autora wzbudzają u części komentatorów śmiech i politowanie.

No cóż, do niektórych nie dociera, że tak naprawdę są lewakami tyle, że nacjonalistycznymi a nie internacjonalistycznymi. Jedyną receptą na wszystkie bolączki jest stworzenie kolejnego wyspecjalizowanego urzędu. 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

"Jak tam było, tak tam było, zawsze jakoś było. Jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było."
--- Józef Szwejk

#1567523

A Pan tkwisz, mentalnie, w kręgu XIXwiecznych pojęć o nieistniejącej już praktycznie " własności prywatnej". Czy spółka gieldowa to realna własność prywatna ? To iluzja dla frajerów. Państwo jest dokładnie taką samą własnością, tyle że nieco większą.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1567524