Kompromitacja kompromitację goni i kompromitacją pogania

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Tak wygląda moralność niektórych ludzi zwanych, pożal się Boże, politykami. Oni pojawiają się w świetle jupiterów, plotą od rzeczy i zachowują się w sposób skandaliczny, a co najważniejsze, biorą za to nasze i wasze pieniądze i to wy ich ześwinienie finansujecie i wspieracie.

https://dorzeczy.pl/kraj/79445/Skandaliczna-prezentacja-kandydatow-przez...

A gdy gdzieś w zakamarkach prywatności, nie na widoku publicznym, podejmują swoje skryte działania jacyś zboczeńcy czy psychopaci, to ci sami ludzi, którzy wspierają tych pierwszych, publicznie przyczyniając się do niszczenia standardów, podnoszą, dla odwrócenia uwagi, larum. Gorzej jeszcze, bo gdy na forum publicznym pojawią się jacyś realni dewianci, wspierani przez wpływowe środowiska, nie kryjący się ze swoimi dewiacjami, to och i ach, to jest to godne podziwu ? 

To jest doskonała okazja, żeby wskazać na konkretne skutki bieżączki emocjonalno-politycznej, która uszkodziła pamięć komentatorów, którzy piszą o kompromitacji takich ludzi jak ten facet z Legionowa czy szerzej patrząc,opozycji totalnej. Tu nie chodzi o opozycję, która okazuje się tylko coraz bardziej wątłą wydmuszką. Mamy do czynienia nie z kompromitacją opozycji, lecz z kompromitacją układu/systemu postkomunistycznego. I to też nie jest do końca prawdą, bo to już nie jest tylko zwykła kompromitacja. 

Sygnały o kompromitacji pojawiły się już w I połowie lat 90tych, wraz z aferą FOZZ, rozwojem gangów i rozmaitych malwersacji finansowych jak te Grobelnego czy Art - B. Mamy więc do czynienia z odgrzewanymi kotletami, które kompromitują także lemingi, które nie dostrzegają ciągłości tej kompromitacji. Cała tzw. III RP to jedna wielka kompromitacja.Układ rządzący tą republiką bananową kolesi dawno się skompromitował i tylko z uwagi na układ geopolityczny i uczestnictwo w UE ta kompromitacja trwa i przechodzi kolejne fazy. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:8)

Komentarze

A jeżeli c*ś jest na rzeczy to KOMPROMITACJA kompromitację goni i kompromitacją pogania?

cy : "Nominacja Mateusza Morawieckiego miała być zwrotem PiS do centrum. Wykształcony, europejski premier miał zmienić wizerunek partii rządzącej tak, by umożliwić jej wygranie większości konstytucyjnej w nadchodzących wyborach. Rachuby te wzięły w łeb. Morawiecki zamiast atutem stał się dla Prawa i Sprawiedliwości największym obciążeniem. Co gorsza obciążeniem, którego partia nie potrafi się pozbyć, a koszty wizerunkowe, jakie generuje, rosną w zastraszającym tempie.

Początkujący polityk nie posłuchał własnych słusznych wniosków. Na taśmach u "Sowy i Przyjaciół" chwali Angelę Merkel za politykę obniżania oczekiwań. Ludzie mają pracować za miskę ryżu, by budować siłę gospodarki. "Ludziom się wydawało, że zawsze będzie lepiej, emerytury będą dość wysokie, żyć będziemy coraz dłużej, służba zdrowia będzie za darmo, ku... i edukacja za darmo" - mówił.

Gdy sam został premierem, zrobił wszystko, by oczekiwania społeczne maksymalnie rozbudzić. Kreatywna księgowość Ministerstwa Finansów ogłaszała miesiąc po miesiącu nadwyżki budżetowe. Mało tego, premier zaczął coraz częściej odklejać się od rzeczywistości, jakby sam wierzył we własną propagandę. W Parlamencie Europejskim, niezgodnie z prawdą, twierdził, iż dług publiczny w Polsce się zmniejsza. W wywiadach cytował zmyślone liczby (poziom inwestycji zagranicznych, transferów międzynarodowych, podatków płaconych przez firmy zagraniczne w Polsce, wysokości dywidend itp.).

Opozycja uruchomiła stronę internetową, na której cytuje już ponad 100 jego kłamstw. Morawiecki jest jedynym w historii premierem, który na podstawie wyroku sądu musiał sprostować wypowiedź z kampanii wyborczej. Najwyraźniej nie wytrzymuje napięcia. Im więcej memów z premierem w roli Pinokia, tym bardziej dryfuje on w stronę dla każdego polityka śmiertelnie niebezpieczną – w strefę śmieszności.

Publiczny wizerunek patologicznego kłamcy to nie jedyny problem Morawieckiego. Za sprawą protokołów i dokumentów ze sprawy sądowej ożył największy jego koszmar – własna przeszłość. Na taśmach słychać dzisiejszego premiera świetnie zblatowanego z działaczami Platformy. Mało tego, zdaje się wodzić wśród nich prym. Bije kolegów na głowę arogancją i zakłamaniem. W czasie, gdy wypowiada słynne już słowa o misce ryżu, za którą "mają ludzie zap…ć" zarabia 3,5 miliona złotych rocznie.

Kpiny z bezpłatnej służby zdrowia i edukacji nie pasują do rządu wrażliwości społecznej. Knajacki język rujnuje skutecznie długo budowany wizerunek europejskiego dżentelmena, a popisy osobistej władzy i możliwości, są bolesnym dowodem na to, jak bardzo Mateusz Morawiecki uosabia wszystko to, co propaganda prawicy pokazała ludowi jako mit założycielski anty elitarnej rewolucji.

Mało tego, z taśm i zeznań kelnerów wynika, że jeśli komukolwiek w sprawie taśmowej można postawić kryminalne zarzuty, to jest to właśnie potencjalny delfin Kaczyńskiego. Nowoczesna już złożyła zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z artykułu 296a par. 2 k.k. czyli pod zarzutem korupcji gospodarczej. To skutek słów: "Ja bym próbował tak bardziej jednorazowo. Pięć dych czy siedem, czy stówkę mu damy na jakieś badania czy na coś" (chodzi o pieniądze dla ministra Aleksandra Grada). Kelnerzy zgodnie zeznają, że nagrywali Mateusza Morawieckiego parę razy, a na nieujawnionych jeszcze taśmach są zapisy planowanego przestępstwa polegającego na zakupie nieruchomości za pieniądze kierowanego przez niego banku na podstawione osoby: "Oni mieli zaciągać kredyty na słupy i w ten sposób działać na szkodę banku".

Tu nie chodzi już tylko o wizerunek premiera. Tu chodzi o podstawowy problem bezpieczeństwa państwa. Prokuratura ustaliła istnienie co najmniej 100 nieujawnionych jeszcze taśm. Prawdopodobnie są to setki godzin nagrań. Na co najmniej dwóch z nich jest nagrany Mateusz Morawiecki i są to nagrania dla niego kompromitujące, mogące wręcz być dowodem na planowane lub popełnione przestępstwa na szkodę własnego banku.

Nie ulega wątpliwości, że taśmy przetrwały i są w dyspozycji kogoś, kto współpracował lub wręcz zlecał Markowi Falencie nagrywanie polityków. Niepokojący jest wątek rosyjski tej sprawy. Falenta publicznie przyznał, że rozpoczął nagrywanie z zamiarem wywołania dymisji rządu Donalda Tuska, a motywem jego działania było ograniczenie importu rosyjskiego węgla, którym handlował. W efekcie afery rosyjski kontrahent anulował Falencie wielomilionowe długi, PiS wygrało wybory posługując się taśmami w kampanii wyborczej i kontrolując politycznie przecieki a import węgla z Rosji jest dzisiaj dwa razy wyższy, niż za rządów nagrywanych polityków PO.

Najgorsze jest to, że taśmy krążą na czarnym rynku. 11 z nich, będących w aktach sprawy, zostało pozyskanych przez występujących pod przykryciem agentów CBA w ramach zupełnie innej operacji jako rozliczenie nielegalnych transakcji biznesowych. Jeśli zeznania kelnerów są prawdziwe, to taśmy te zawierają dowody planowanego przestępstwa przez urzędującego premiera. Ciśnie się na usta jedno słowo – szantaż. Możliwość skutecznego szantażu premiera przez środowiska obcego wywiadu lub mafie biznesowe stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa. Dlatego Mateusz Morawiecki powinien zostać natychmiast zdymisjonowany.

Europejska, cywilizowana twarz Morawieckiego zmieniła się bowiem w obrzydliwy grymas kłamcy, głęboko zakłamanego hipokryty, aroganta i obłudnika. Morawiecki jako oblicze kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości może kosztować tę partię setki tysięcy głosów."

Skrót artykułu opublikowanego dzisiaj około godziny 14.00 na opinie.wp.pl - Jakub Bierzyński - szef grupy OMD Poland, socjolog, publicysta, doradca Roberta Biedronia.

PS

Zakładam, że J.B. manipuluje a jeżeli tak to  kto "sponsoruje" OMD Poland?

Dodam jeszcze, że w  każdej tragedii Polski brali czynny udział również Polacy. Przysłowie: "gdy Polak Polakowi świństwa nie zrobił to znaczy że zrobił bardzo wiele dobrego" - jest nadal aktualne .

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

casium

#1573184

stoi na czele polskiego rządu? Takiego premiera wybrał wybitny strateg Kaczyński?

 

100 tyś złoty dla Grada od bankstera.
Takie prezenty szykuje Morawiecki
https://www.youtube.com/watch?v=nRzv5nHFUFk

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1573187

Ten kretyn Winnicki przytacza prywatną rozmowę Morawieckiego z 2012r.

Czy ma odwge dodać co było dalej.

Dał temu Gradowi te 100tys. czy nie

Może Verita wie?

 

Ujta ,ujta pocałujcie w dupę wójta !!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

zawiedziony

#1573190

Wszystkim nawiedzonym analfabetom obrazkowym wybrałam kilka zdań z  tekstu, który zamieścił obok Jacek Mruk....bo całości i tak nie przeczytają.

"Ogromna rzesza wyborców tej partii, nie tylko nie jest zainteresowana sprawami polskimi i w głębokim poważaniu ma przyszłość mojego kraju, ale w rezygnacji z używania rozumu i niewolniczym serwilizmie wobec rządowej propagandy, zeszła poniżej poziomu pogardzanych „lemingów”.

     Mogło się wydawać, że trzy lata „dobrej zmiany”, spośród 30 lat podobnych „eksperymentów” , to dość, by otrzeźwić ludzi głosujących na partię Kaczyńskiego i zmusić ich do refleksji. Póki takie zmiany nie nastąpią, a nasi rodacy będą obracali myśli wokół małych hochsztaplerów i nędznych „mechanizmów demokracji”, nie zrobimy kroku na drodze do Niepodległej.

    Im więcej naszych rodaków zrozumie bezcelowość uczestnictwa w farsie wyborczej, tym rośnie szansa, że dobry potencjał tego sprzeciwu zostanie skierowany na drogę długiego marszu.

https://www.youtube.com/watch?v=nRzv5nHFUFk

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Verita

#1573227

Ten kretyn Winnicki, jak uważa zawiedzony ...czy raczej on sam?

Chyba nikt nie ma wątpliwości.

Przeciw pro-imigranckiej deklaracji, do której została wpisana Polska jako kraj przyjmujący i akceptujący jej zalecenia, stanowczo zaprotestował Ruch Narodowy, a poseł Robert Winnicki złożył w tej sprawie interpelację do premiera Morawieckiego pytając m.in. czy popiera imigrację z Afryki do Polski i czy podpisuje się pod tezą, że imigracja jest siłą napędową wzrostu gospodarczego i podstawą globalnego dobrobytu.

https://wprawo.pl/2018/10/09/min-brudzinski-o-globalnym-pakcie-na-rzecz-...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Verita

#1573253

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Verita

#1573200

Nie mam ochoty brać udział w bieżączce medialnej, bo przecież te taśmy to nic nowego i dziwi mnie,że ktoś daje się na to nabrać. Udział w bieżączce  oznacza kompromitację intelektualną, ale widzę, że będę musiał zaryzykować i przepisać notatki do blogu. Mądrej głowie dość dwie słowie, ale niektórym nie wystarczają...

I o tym wszystkim jest w tej notce też.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4
#1573217