Kolejny skandal z bogatego repertuaru tzw. III RP

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zwłoka w opublikowaniu polskiego tłumaczenia pracy Samuela Huntingtona "Zderzenie cywilizacji" nosi znamiona skandalu nie tyle nawet polityczno-społeczego, co raczej cywilizacyjnego. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że ziściły się ostrzeżenia SH przed procesami, które opisuje, a które zostały zingnorowane przez europejskie ośrodki propagandowe demoliberalizmu, co najlepiej widać na przykladzie Niemiec.

A co najdziwniejsze to nie ma w tej książce żadnych szczególnych rewelacji i do niektórych tez można się przyczepić, iż są zbyt ogólne i zbyt mało radykalne. 

Głupich Polaczków traktowano w tzw III RP jak za komuny, karmiąc ich wołającymi o pomstę do nieba propagandowymi bredniami rozmaitych Timmermansów, Verhofstadtów, Tusków i Kopaczów i odcinając ich od wiedzy na światowym poziomie. Traktowano jako tubylczą masę do eksploatacji, co widać w działaniach warszawskiego ratusza. 

Książka została opublikowana w r. 1996 a polskie tłumaczenie pojawiło się w r. 2018 czyli z 22-latnim opóźnieniem. To więcej niż jedno pokolenie. No i wiadomo jak wyhodowano lemingi..

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:4)