Jak płacić politykom

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Zirytował mnie pewien telefon do TVP, który obrazuje mentalność części naszego elektoratu. Otóż niektórym nie podobają się podwyżki dla rządzących. No to spróbujmy pomyśleć logicznie. Płaci się za pracę, dobrą pracę. A za brak wyników w pracy płaci się czy się nie płaci ?

No to sobie przypomnijmy pracę rządu PO i PSL. Płacono im czy nie płacono ? Za co im płacono ? Płacono im za brak wyników w pracy. Mało tego, wiadomo teraz dokładnie, że były to rządy szkodliwe, prynoszące Polsce gigantyczne straty. Dlaczego więc płacono im za szkodliwą działalność ?

Wniosek z tego prosty - politycy PO i PSL powinni zwrócić pensje pobierane w czasie rządów, a ponadto powinni zapłacić kary w wysokości pensji za każdy miesiąc szkodzenia Polsce. To i tak lekka kara, bo szkody szły przecież w setki miliardów. A co z odpowiedzialnścią ich wyborców ? Ma się im upiec ?

Jeżeli więc zestawimy oiągnięcia oprzednich rządów z osiągnięciami obecnego rządu, to będziemy wiedzieli już, jak powinno się postąpić w przypadku obecnie rządzących za te dwa lata harówki i użerania się z targowicą. Należy się wysoka premia. Bo przecież płaca musi uwzględniać dwa czynniki - jakość pracy i zakres odpowiedzialności, a ten jest olbrzymi.

Więc malkontenci niech wezmą na wstrzymanie i zastanowią się co zrobili w sprawie rządów dotychczasowych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Zetjot? Może sam na wstrzymanie użyjesz czopka? Jestem wyrozumiała dla każdego protagonisty, ale co za dużo to niezdrowo! Pełnisz dyżury w centrali telefonicznej TVP? Takie teksty do "malkontentów" to waść kieruj na Berdyczów! Gdyby przez 27 lat po "Okrągłym Stole z Menorą" rewaloryzowano uczciwie np. emerytury to tych malkontentów byłby % znikomy! I g*o mnie obchodzi, że POprzednicy byli żli a my jesteśmy Dobra zmiana!!!

Dla przykładu: pielęgniarka po przepracowaniu 41 lat pracy przeszła w 2000 r. na emeryturę netto 1270 zł!

Gdyby przez 17 lat dostawała co roku rewaloryzację 40 zł, wówczas dzisiaj miałaby na rękę 1950 zł.

Czy pan wie, że pracującej na umowę zlecenie pielęgniarce-emerytce ZUS co kwartał rewaloryzuje świadczenie emerytalne o... 5 zł/mc? (słownie pięć złotych, sic!)! ZUS rewaloryzuje pod warunkiem, że zakład pracy wysyła stosowne informacje, a z tym bywa różnie. Mimo, że składki na fundusz zdrowia wpływają, to w przypadku zaniedbania wynikającego ze strony zakładu pracy ZUS emerytury nie refunduje. Emeryt musi wystąpić sam o taką waloryzację. Jedni wiedza, drudzy nie i... są pieniądze dla rządu co to się rzekomo "sam wyżywi"?

Refundowało się nieco lepiej emerytury głodowe, ale dlaczego były niskie? Skoro wiemy dlaczego to  zapytam? Nadal żyjemy w komunie? Bu*el w NFZ trwa bo jest na rękę! Dlaczego od dnia urodzenia nie przypisze się konta do człowieka i dlaczego składka nie idzie za człowiekiem? Dlaczego potrafimy udzielać pomocy zawałowcom (6 mce w Europie), ale w ciągu roku po zawale ilość zgonów stawia nas w ogonie europy? Odpowiem! Brak możliwości uzyskania pomocy kardiologicznej! Kto nie pójdzie prywatnie ten jak Jaś... nie doczeka i umiera!

A tu są kwiatki:

1.) "13.01.2016, Beata Szydło przyznała 8 tysięcy złotych emerytury specjalnej byłemu premierowi Janowi Olszewskiemu. Wyróżniony polityk stał na czele rządu w latach 1991 – 1992. Specjalne świadczenie otrzymała również żona Olszewskiego. Na jej konto będzie z kolei wpływać co miesiąc 4,5 tysiąca złotych. Decyzja o gigantycznych emeryturach dla Olszewskich zapadła w kancelarii premier Beaty Szydło."

2.) https://m.demotywatory.pl/4835540

3.) "Byłem ministrem sprawiedliwości. Miałem 3 dzieci na utrzymaniu, studiowały. I słowo honoru: czasami nie starczało do pierwszego... Znasz, zetjot, ten Cytat Tygodnia? Nie znasz to wyjaśniam! To są słowa wicepremiera i ministra nauki, które padły w radiu Zet!

4.) https://demotywatory.pl/4674693/Podwyzka

5.) Podwyżki już były w 2016 r, , ale za małe?

http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/rzad-przygotowal-sobie-podwyzki-pod...

6.) Solidarność Oświaty do PiS: - Dajcie podwyżki, bo w Lidlu zarabiają lepiej niż w szkole! Gdańska Solidarność Oświaty informuje pomorskich posłów PiS, że chce prawdziwych podwyżek dla nauczycielek i nauczycieli. - W Lidlu czy Biedronce na start pensja wynosi 2550 zł, a w szkole 1700 zł - mówi Bożena Brauer z gdańskiej Solidarności Oświaty. - Kto będzie chciał uczyć nasze dzieci za takie pieniądze?!

7.) Dane o zarobkach tylko irytują większość Polaków. Pytanie ”kto tyle zarabia?” pojawia się często w komentarzach do artykułów o przeciętnym wynagrodzeniu.  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ile-zarabia-polak-wyn...

8.) Listopad 2017 r. - Szokujące dane GUS! Ile naprawdę zarabiają Polacy?   http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/szokujace-dane-gus-ile-naprawde-zar...

9.) Polak nadal "Murzynem" (bez obrazy Murzyna) w Unii Europejskiej? http://www.fronda.pl/a/ile-zarabia-polak-ile-zarabia-niemiec,53747.html

10.) "Pracujący biedni" !!!!!     https://m.demotywatory.pl/4813612

Panie zetjot. Skoro nie zajmuje pan stanowiska (za lub przeciw) roszczeniom żydów do 65 - 200 - 1 000 mld $ to proszę nie popisywać się takim pierdu pierdu o malkontentach!

PS

Mnie nie byłoby stać na taką arogancję by z posiadanej rządowej karty w stosunkowo krótkim czasie połknąć 15 milionów złotych, jeśli w ogóle pan kuma co mam na myśli!

I jak takich oderwać w przyszłości od koryta skoro się tak rozpasali?

"Nikt nie ma prawa handlować honorem i Godnością Polski (Polaka)". gen. Władysław Anders.

 

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1559205

Niedawno pisałeś, że badasz kwestie systemowe ( nawet pomyliłem Cię z Cyborgiem, bo on również czasami " dziwnie " pisze) i to było dla mnie ..." jakimś tam..." wyjaśnieniem Twojego toku rozumowania... Gdy czytam, to powyżej, to widzę ,że albo jesteś " systemowy" ,albo jakiś zaczadzony PiSem i nie jesteś tutaj na Portalu w tym osamotniony... " W związku, że Kowalski ukradł Malince worek zboża, to teraz ten ostatni powinien dostać od Sołtysa sąsiedniej wsi worek gwoździ,  bo Malinka też rolnik... "  Tak logiczne jest Wasze rozumowanie... 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1559211