"Fakt" = "Prawda"

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Najlepsze są takie smaczki zakopane w tekstach między wierszami. Coś takiego znalazłem w filipice skierowanej przez “Fakt” przeciwko posłance Pawłowicz. Cytuję fragment i wytłuszczam smakowity kąsek:

“Oszczędzę Panią Poseł i ograniczę się tylko do takiej prostej uwagi: jeśli Prawo i Sprawiedliwość przegra najbliższe wybory, to nie dlatego, że dłubało przy Trybunale Konstytucyjnym, nie dlatego, że premier i prezydent tego kraju mają kłopoty z polityczną samodzielnością i nie dlatego, że armia traci najlepszych generałów. Przegra dlatego, że ma w swoich szeregach takich przedstawicieli, jak pani Krystyna Pawłowicz. No, chyba że – starym sprawdzonym zwyczajem – partia głęboko ich ukryje przed wyborami i zakaże publicznej aktywności.

– podsumowuje naczelny „Faktu”.”

I automatycznie nasuwa się pytanie retoryczne – and who says that ? Samodzielny, niezależny podmiot prasowy, pardon, pomiot brukowy. Obcy kapitał nie ma narodowości ?

No, drodzy Państwo, lata termu, w latach mojej młodości, przebąkiwano o konwergencji, koncepcję potem zarzucono, a tu proszę – konwergencja jak się patrzy: 

“Fakt” = “Prawda”. Nic w przyrodzie nie ginie.

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Tsk Ntwrk Vsn = TlVzj Nrdw

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3
#1540343