Do jakiego poziomu spadło życie umysłowe ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Są takie miejsca na Ziemi, gdzie głupota znajduje dobry grunt do rozwoju. Trzeba bowiem być idotą, jak słupczanie, by wybrać sobie na prozydenta dewianta. Jaka bowiem była merytoryczna motywacja takiego wyboru ? I czy da się powiedzieć coś dobrego o środowisku, które nie jest w stanie wygenerować jakiejś rozsądnej lokalnej politycznej reprezentacji jak Słupsk ? Teraz głupota słupecka wybrała się na podbój reszty Polski i w tym upatruję nadzieję, bo jak głupota słupecka zderzy się z głupotą platformerską, to może pożrą się one nawzajem. I będzie po głupocie, nareszcie. 

Aspekt estetyczno-komediowy tej politafery, choć rzuca się w oczy, nie jest aspektem jedynym, bo ma także wymiar kulturowo-społeczny, a konkretnie subkulturowy, gdyż szkodzi obrazowi Polski w wymiarze zarówno wewnętrznym jak i międzynarodowym, obniżając pozycję kraju w nieformalnych przede wszystkim rankingach. Są państwa upadłe, rozbójnicze, ale także państwa operetkowe, w stylu przypominającym republiki bananowe z Ameryki Południowej.. 

Niedawno padło w Gdańsku, na widoku publicznym, platformerskie państewko z dykty.Tymczasem festiwal głupoty trwa, proszę sobie podliczyć liczbę tekstów poświęconych tej wydmuszce na portalach internetowych.

Sami Polacy, każdy osobiście, powinni zadbać by Polska nie zaliczała się do takich krajów. 

Popatrzcie Państwo, jak poteżna jest wiara głupców i nieudaczników, że uda się im oszwabić innych. Równie poteżne wydaje się nasilenie złej woli, gdy głąby nie mogą strawić faktu, że w polskiej polityce wygrywa porządny człowiek. Wygląda na to, że całe piekło wyległo by wrzeszczeć, judzić i podżegać i to jeszcze pod pozorem walki z "mową nienawiści" Typowa piekielna strategia.

Wczoraj próbowałem w s24 wysondować, co wiadomo w przestrzeni publicznej na temat znajomości koncepcji zderzenia cywilizacji przedstawionej przez Samuela Huntingtona lat temu 22. I co ? I nico. Nikt nawet słowem nie pisnął - taki jest stan umysłów w Polsce ?

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.6 (głosów:7)

Komentarze

   Chyba kolega miał zwarcie w elektronicznych mikrocefalach. Po "sepuku" mamy mieszkańców Słupska czyli..."słupczan". O ile mi wiadomo Słupczanie ( dużą literą), mieszkają w Słupi, podczas gdy mieszkańcy Słupska, to Słupszczanie ( też dużą literą). Z tego co mi wiadomo, to Słupszczanie wybrali pederastę, bo reszta kandydatów wskazanych przez warszawskie ( tutaj z małej litery- przymiotnik) elity z partyjnych central, nie nadawała się do usuwania martwych zwierząt z drogi, a co dopiero do rządzenia miastem. Tak więc, mieszkańcy Słupska zagłosowali przecin nim, na Biedronia Roberta, syna Zdzisława, urodzonego w Rymanowie. 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

              

#1579881

Wszystko racja ale fakt też, że jednak wybrać takiego dewianta aby zrobić na złość innym? Sami sobie zrobili na złość, a co więcej okazuje się, że biedroń (celowo z małej) dalej miał duze poparcie w Słupsku - obecnie wstyd straszny podawać, ze jest sie ze Słupska.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579886

   Ja myślę, że Robert "tramp" Biedroń, wcale nie musiał być gorszy od konkurentów. Miłość do zwiedzania dalekich krain, nie jest bardziej kosztowna od korupcji, "kumoterstwa" i innych fruktów, jakie może dać wyborca zwycięzcy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

              

#1579890

heheh nie no gorzej niż biedronia to chyba tylko mogli wybrać grodzką/grodzkiego (cholera wie jak napisać on ona czy ono)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579897

  Robert Biedroń wygrał w 2014 roku z imć Konwińskim Zbigniewem ( wówczas PO). Na ok. 75000 ludzi uprawnionych do głosowania, Biedronia poparło bodajże 15000. Wystarczyło. Moim zdaniem, skłonność Biedronia Roberta do chłopców, to żadna przeszkoda, by być dobrym gospodarzem miasta. W Polsce jednak, dobry gospidarz to taki, który nie jest gorszy od konkurentów. Biedroń Robert jest cwanym gapą i doskonale przeskoczył z poziomu lokalnego, na poziom ogólnokrajowy. "Po co jest ten miś", to pytanie , które warto postawić. Jednak nie jest to odpowiednie miejsce. To wymaga szerszego spojrzenia. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

              

#1579899

I tu się różnimy, bo uważam, że pedalstwo biedronia (już pomijając to, że za tym idzie jego lewactwo i wprowadzanie dewiacji tam gdzie może - w tym przypadku w Słupsku), to jednak jest to choroba umysłowa. Wybieranie osobę chorą psychicznie na urząd Prezydenta świadczy o stanie umysłu osób, które go wybierały.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579903

   Może coś mnie ominęło, jednak nie przypominam sobie, by w Słupsku, Biedroń jakoś specjalnie zajmował się deprawowaniem, wykorzystując do tego urząd. Taki Ziobro i "Brudzio" Brudziński, na wyścigi tępią antysemitów, naziołków czy nienawistników, natomiast nie przypominam sobie, by Biedroń pod tym względem podpadł mieszkańcom Słupska. Homoseksualizm jeszcze nie tak dawno temu był uważany za chorobę. Tyle, że nie groźną dla chorego. Nie uważam też, by homoseksualizm Biedronia był jakimś tematem wiodącym tak prezydentury, jak i obecnej kampanii. Robert Biedroń nie został Prezydentem Miasta Słupska, dlatego, że jest homoseksualistą, lecz POMIMO tego. Wygrał z poparciem około 20% mieszkańców. Ciekawe ilu prezydentów miast czy burmistrzów ma nerwicę albo deresję? Czy człowiek z depresją nie może startować w wyborach i czy to źle świadczy o jego wyborcach? Churchill był alkoholikiem. Piłsudski miał syfilis.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

              

#1579910

Churchil nie namawiał innych do alkochlizmu, Piłsudski do syfilizmu (o ile to w ogóle prawda) itd. i nie kazali innym to akceptować. Porównywanie tych kwestii do biedronia i jego pedalstwa i dewiacji to zwykła manipulacja. Nie słyszałeś o biedroniu w Słupsku? Wyszukiwarka i jedziesz. Z resztą troche dziwne co piszesz, bo on bardzo oficjalnie chce wprowadzać swoje dewiacje i to w całym kraju.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579913

Pogielo ?

Co Ty piszesz ?

Do reszty zgupiales ?

Pedal na takie stanowisko ?

Rozum straciles ?

szaleju sie najadles ?

oj pacyna...oj oj oj... dupy dales i to na calej linii...

i po co Ci ta flaga ???

a do tego monarchista....

oj oj oj...

pacyna w glowie Ci sie popier....lo i to calkowicie....

Idz do " jakiego" homeopaty lub zielarza, to moze Cie nastawi...

chwilowo jestes troche "... nie tego...tego no,..."

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

chris

#1579914

   Nie wiem z jakiej choinki się urwałeś, ale jak świat światem, homoseksualiści byli, są i będą. Tak w świecie polityki jak i sztuki, nauk wszelakich etc. Ogólnie nie obchodzi mnie kto z kim sypia, co jada na obiad itd. Nie jeden "pedał" był monarchą i co z tego? Jeśli nie potrafisz spojrzeć obiektywnie, bo górę zawsze muszą u Ciebie brać emocje, to nic dziwnego, że miotasz się z kąta w kąt. Odbijasz się od opcji politycznych, jak od barierek. Koleś, który nie zna zasad deklinacji, smaży tekścik pełen uogólnień. Nie zadał sobie nawet trudu, by odtworzyć ówczesną sytuację w Słupsku, by wskazać okoliczności w jakich Robert Biedroń wybory wygrał i dlaczego nie ubiegał się o reelekcję. Prezydentura Biedronia była nijaka. Ani w Słupsku nie było afer porównywalnych z tymi w Gdańsku, Warszawie, Sopocie czy w kilku innych miastach Polski, ani Słupsk nie zmienił się tak, jak zmieniły się Wrocław czy Poznań ( miasto DOZNAŃ sic!)- w kloakę. Zapewne Słupsk mógłby mieć lepszego prezydenta, jednak mógł mieć też gorszego. Jeśli chodzi o przyszłość "Wiosny", to skończy się ona jesienią. Najdalej za 4 lata, choć ja typuję wynik poniżej 3% i zjazd do politycznego niebytu. Tytułowe " życie umysłowe" dzięki Biedroniowi ani nie spadło, ani nie wzrosło. Jest na tym samym poziomie, czyli na poziomie emocji, czemu dowodzi tak tekst, jak i komentarze pod nim. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-3

              

#1579927

Powtarzam, pogielo ?

Jezeli masz " swoje lata", to wiesz, ze pedalstwo w Polsce jeszcze przed ...40 laty, to byla inna formacja.

Nikt nikomu do lozka nie zaglada i niech tak pozostanie.

Czy Ty pacyna nie widzisz tutaj " konfliktu interesow " ?

Slupsk znam bardzo dobrze tj. tamtejsze uwarunkowania i to od dobrych 40 lat...

Moja tolerancja dla ich innoscitj.pedalstwa konczy sie tutaj, gdzie zaczyna ich ekspansja...

A ta jest wstretna, wyjatkowo dobrze zorganizowana i dazy do zmiany obrazu naszego kraju...

W momecie, gdy wyszli ze swoja innoscia " na ulice" ,przestalo to byc jedynie ich sprawa.

Pacyna  od niczego sie nie odbijam  i nie miotam :-)

Jestem monarchista od 60 lat i pedalstwa w zyciu spolecznym nie znosze...niech pozostana w swoich " norach"...

To sa chorzy ludzie, a wiec chory nie moze zajmowac takiego stanowiska...proste ?!

 

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1579931

pacyna - widać jesteś jedną z tych osób, które jak widzą pożar, to muszą do niego wejść aby się przekonać, że się spalą - masakra...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Dziękuję za uwagę,
Twój komentarz wezmę pod rozwagę ;)

#1579958

Nie przypuszczalem, ze kiedykolwiek bedziemy chociazby podobnego zdania.

A tu ? Patrz Pan !

No, tak czy inaczej, to jest bardzo mile doswiadczenie....

Dlaczego jednak w innych tematach...jest tak trudno ?

hm...

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

chris

#1579915

Sprawa Biedronia to modelowa sprawa podstawowego abecadła.. W innych przypadkach, rzeba uwzględniać bardziej złożone zależności modelowe. Ale problem jest ten sam - brak wyćwiczonej wyobraźni.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1579918

No dobrze, widze, ze to jest Twoj sposob narracji i tym samym percepcji...tj. model...

Osobiscie uwazam, ze dla tak prostych zagadnien nie potrzeba zadnych modeli.

No coz, jak widac roznice pomiedzy nami definiuja roznice zawodowe...

Niech i tak bedzie...

Wazne, by sie rozumiec... i to nawet jezeli " naokolo"...

Faktem jest ( i chyba tu przyznasz mi racje ), ze wiekszosc ludzi od dobrych 30 lat utracila zdolnosc

racjonalnej percepcji.

:-)))))))) Jeszcze gotow jestem przyznac Ci racje, ze do kazdej blachostki trzeba tworzyc modele,

gdyz w przeciwnym razie ludziska nie rozpoznaja o co sie rozchodzi :-)))))

No tak...od liczydla po suwak,a nawet przez kalkulator doszlismy do stanu, gdzie uczniowie nic nie czytaja,

a jedynie sciagaja z internetu jakies krytyki " madrych i oswieconych" i uznaja to jako standarty...

Wlasnie dlatego przywdzialem tutaj na Niepoprawnych taki gorset, ale jak widac nawet grubianska prostota czasami nie dociera...

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1579924

Z percepcją jest niestety tak, a już szczególnie u lemingów, żę nawet najdrobniejsza błahostka nie jest postrzegana bezpośrednio, lecz przez narzucony przez media i ideologię filitr. Np. wielu ludzi leci z tekstem, w którym coś tam nadmienia o orientacji seksualnej. Otóż w biologii nie ma takiego zwierza jak "orientacja seksualna". Są owszem ale zupełnie inne znane od dawna zwierzęta.

No i okazuje się,że trzeba przystopować i zacząć analizę od pewnego modelu - biologicznego, seksualnego, a dodatkowo jeszcze modelu ideologii lewackiej. Nie ma lekko.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1579953