Dlaczego unikam pisania o kosmitach, bądź eskimosach

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Postanowiłem zająć się interwencjami kosmitów ewentualnie eskimosów w nasze życie.

Żyjemy na Ziemi, więc  musimy zważać na prawidłowości wynikające z życia na Ziemi i z innymi Ziemianami. Nawet jeśli kosmici chcieliby tu interweniować, to mają tylko jedno skuteczne, niezależne od tubylców rozwiązanie - ich eksterminację. Gdyby mieli jakiś inny sposób, to musieliby wejść w interakcję z Ziemianami i z nimi się porozumieć. Co do czego mieliby się porozumieć nie jest tu istotne, bo tak czy siak punkty porozumienia musiałyby być ustalone, a następnie implementowane w środowisku Ziemian, a jak już wiemy, środowisko to charakteryzuje się określonymi prawidłowościami i parametrami. Na przyklad wiemy dobrze, że nie mogłaby być użyta telepatia czy teleportacja.

Tak więc interwencja musiałaby uwzględniać owe prawidłowośći i parametry i to one są elementem kluczowym, nie mogłaby się odbywać w próżni, a w związku z tym trudno przewidzieć, że dałoby się taki program wdrożyć bez wiedzy Ziemian. Nie mogłoby się to odbyć w sposób niedostrzegalny. Wobec tego zwolennicy interwencjonizmu kosmicznego powinni przedstawić konkretne kanały, przez które przechodziłyby działania interwencyjne i jaką miałyby konkretną formę. Dlatego też wolę koncentrować swoje ograniczone przecież zasoby na analizie poczynań samych Ziemian. 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

... "są na tym świecie rzeczy które się nie śniły fizjologom" . Szczerze mówiąc ,to kto ma dźwigać ciężar "dowodu" my ziemianie ? W sumie to w końcu może da się "zredukować" do  tylko "kwestii wiary" i niczego więcej  . Naukowy tfu , tfu ,tfu "paradygmat" ,że to co nie zostało zaobserwowanie , nie istnieje ,czyli użycie tzw. Brzytwy Okhama przez małpę ,jednak jest trochę zbyt "przestarzało-oświeceniowe" jak na mnie . No ale to już taka przypadłość :-)

A "naukowcy" to podobno "kręgosłup historii"

http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/szkielet-mengele/

:-)

Może taka propozycja tematu dla badaczy z kręgu "humanistycznych nauk o człowieku" .

Czy relacja badacz-obiekt badany jest równoważna relacji kat-ofiara i dlaczego nie jest ?

No ale chyba "temat zajęy" ciekawe ilu magistrantów psychologii ,się na takim temacie "obroniło" . :-)

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1577198

Traktuję internet jako środek do przekazywania informacji w ścisłym rozumieniu tego słowa. Reszta mnie nie interesuje, bajki, domniemania to dla mnie strata cennego czasu, który wolę poświęcić na zdobywanie nowych informacji. Warto przy okazji pamiętać. że informacje muszą być użyte do konstruowania algorytmów, które mają moc wyjaśniającą i predykcyjną. Nie da się stworzyć algorytmu - nie ma sprawy.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1577212

... powtarzalnych ,to IMHO bardzo istotnie zubożenie rzeczywistości  . A zalgorytmizować nie da się wydawałoby tak prostego zadania jak dowodzenie twierdzeń "w liczbach naturalnych" . Co można ściśle dowieść https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie_G%C3%B6dla

Konstrukcja czysto logiczna , niedotykająca jakichkolwiek fizycznych realiów .

Innymi słowy zawsze będą istniały dosyć proste twierdzenia matematyczne ,o których bez "inwencji twórczej" nie będzie można powiedzieć ,czy są prawdziwe ,czy fałszywe . Zaden "powtarzalny robot" ich nie rozgryzie . :-)

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1577217

Zetjot widzę tu małą niekonsekwencję. Rozpoczynasz, że musisz zająć się interwencją kosmitów czy też eskimosów , by niemalże zaraz po tym wykładać  nam dlaczego właśnie  tego nie czynisz...

Tj.myślę tu o kosmitach, bo eskimosów " olałeś" na wstępie... 

Ps. Dlaczego nie telepatia ? Bo nie potrafisz ? 

Miałbyś się nieco zawstydzić i dopisać o TYCH eskimosach, to proszę jednak bardziej się postarać i nie być tak bardzo na nie...

Proszę by nas nie raczył , tym dlaczego NIE, a bardziej wszedł w interakcję i nakreślił kilka mądrych słów na temat tego moralnie zimnego narodu, którego ekonomiczny chłód odczuwa dzisiaj każdy Polak.

Pzdr.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1577203

A po jaką cholerę ja mam się interesować innym narodem, kiedy ja do końca nie znam własnego?. A może jest tu taki ktoś, kto własny zna ? Śmiem wątpić. Żeby zrozumieć własny, trzeba się nieco natrudzić, więc nie palę się do dokładania sobie dodatkowych trudów. Od czasu do czasu mogę wrzucić jakieś uwagi na temat Żydów, o ile dotyczy to znanych mi kwestii,ale nie mam czasu by wejść w temat tak, jak jestem w stanie wejść w tematy polskie czy anglosaskie. Pisanie musi dotyczyć  algorytmów o dużym stopniu pewnosci, a w tej dziedzinie o pewność trudno. A poza tym jestem zdania, że konkurencja na rynku idei kulturowych robi wszystkim dobrze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1577215

że nie siedziałeś w jednej ławce z Balcerowiczem na tych kursach Wyższej Szkoły Maksizmu przy KC?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1577220

Ojojoj, jak się nie podoba objaw niezależnego myślenia.

Proszę wxiąć pod uwagę  to, że prawda jest prawdą dopiero gdy jest pełna, stuprocentowa. Żadne domniemania i domysły na rangę prawdy nie zasługują i nie mam zamiaru tracić na nie czasu. Jeśli ktoś lubi wypisywać głupoty, to się sam kompromituje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1577223

Aj wej widzę,  że te algorytmy  Cię rzeczywiście wzięły ...

Wydawało mi się,  że całe to... ?... o kosmitach i eskimosach,  to odpowiedź z lekką frustracją i irrytacją na wiele artykułów czy też przytoczeń ... wlas nie o owych eskimosach czy też kosmitach...

Bo w końcu dotychczas pisałeś zazwyczaj odnośnie jakiś tematów...

Dlatego trudno Cię tym razem zrozumieć.  Rzucasz temat, by natychmiast się z niego wycofać..., a nawet w odpowiedzi piszesz o braku zainteresowania tym tematem.

Rozumiem, że ta całość to ma być szyderstwo i sarkazm. Nie bardzo rozumiem jednak po co to wszystko ?

Ta nacja jest bardzo obecna w naszym życiu codziennym, a nawet decyzyjna.Dlatego też poświęcamy jej tyle uwagi.

 

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

chris

#1577310

... Algorytmy to kosmos . A dopowiednio schłodzone splątane  qbit-y potrafią takie rzeczy ,że to się w pale nie mieści . :-) 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1577312

Napiszę bez fałszywej złośliwości, albowiem myślę, iż cały ten artykuł jest konsekwencją dostarczanego towaru i to bez udziału pośredników. Zetjot, od początku mam odnośnie Twoich tekstów ambiwalentne odczucia. Moje pytanie jest takie: co byś powiedział na okoliczność tego, że mam do czynienia z kosmitą od jakiegoś czasu i on w rzeczy samej nie ma wrogiego nastawienia do Ziemian, wręcz przeciwnie :-). Jak w tej sytuacji byłbyś skłonny zaopatrywać się na wyżej wymienioną kwestię? Moje pytanie jest jak najbardziej poważne...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1577314