Dlaczego hejter musi ? Bo inaczej się udusi.

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Skąd się bierze ta widoczna wyraźnie na niektórych forach agresywność ludzi związanych z obozem (post)komunistycznym?

Wynika to najprawdopodobniej z postaw opartych na przekonaniach światopoglądowych. Jak wiadomo, wszelkiego rodzaju marksiści i lewacy wierzą w determinizm, podczas gdy ludzie ze środowisk katolickich wierzą w wolną wolę.

Jak podaje znany neuropsycholog Michael Gazzaniga, neuropsycholodzy przeprowadzili eksperymenty na grupie ludzi – jednej podgrupie dano do przeczytania tekst z deterministycznym obrazem świata, drugiej tekst z pozytywnym obrazem, a następnie na obu grupach przeprowadzono test komputerowy, przy którym okazało się, że osoby z grupy deterministycznej oszukiwały, podczas gdy te z grupy zakładającej wolną wolę postępowały uczciwie.

Dalsze badania wykazały, że lektura tekstów deterministycznych wzmaga skłonność badanych do zachowań agresywnych i zmniejsza ich skłonność do pomagania innym. Badacze twierdzą, że przekonanie ludzi o wolnej woli motywuje ludzi do hamowania impulsów skłaniających do zachowań egoistycznych, bo przezwyciężenie takich impulsów wymaga samokontroli i dodatkowego wysiłku psychicznego. Tak więc wiara w to, że kontrolujemy nasze działania wywiera na nas dodatni wpływ.

A to tylko zachowania wynikające z lektury tekstów. Rzeczywiste wydarzenia wywierają bardziej efektowne zachowania. Chyba już teraz wiadomo, skąd rekrutują się hejterzy.

Zresztą, w wielu przypadkach widać, że nie ma potrzeby udowadniać tych skłonności:

hejter po prostu musi,

inaczej się udusi.

O czy sami się Państwo, za chwilę, przekonają, jeżeli napiszą Państwo coś "kontrowersyjnego".

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)