Czy Tomasz Komenda wystąpił przed Komisją Europejską i PE ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Jeżeli ktoś chce kompetentnie dyskutowac na temat praworządności w Polsce, to dyskusja taka powinna toczyć się wokół przypadków Tomasza Komendy, który został uniewinniony po 18 latach spędzonych w pudle, oraz Iwony Cygan, zamordowanej 20 lat temu, której mordercy, noszący nazwisko, nomen, omen, Kopacz, są dopiero teraz sądzeni.

A ponieważ podobno Europa interesuje się polską przworządością, to mam pytanie czy pan Tomasz Komenda wystąpił przed Parlamentem Europejskim i Komisją Europejską by dać świadectwo jak działa postkomunistyczny system praworządności. Pani Iwona Cygan wystąpić, niestety, nie może, bo nie żyje, ale mógłby ktoś z rodziny. Najlepiej dowiedzieć się z pierwszej ręki i czekam niecierpliwie, kiedy te wystąpienia się odbędą. 

Spotkał się z Tomasze Komendą Franciszek w Rzymie, mogą się spotkać wielmożni państwo z Brukseli. Mogliby nawet zorganizować panel dyskusyjny, na którym prof.prof.Jadwiga Stanszkis i Andrzej Zybertowicz wyjaśniliby, na czym polega system/uklad postkomunistyczny. 

A zwolennikom ukladu postkomunistycznego przypominam o obowiązku skladki na rekompensatę dla Tomasza Komendy.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:7)

Komentarze

Wcale nie kpię - dramat Tomasza Komendy mógł się przytrafic w każdej polskiej rodzinie. Podkreślam: POLSKIEJ.

Obserwujmy ciąg dalszy: jakie będzie zadoścuczynienie za stracone najpiękniejsze lata życia? Odszkodowanie finansowe jest sprawą oczywistą - i już dawno prezydent powinien wypłacic je honorowo z rezerw państwowych. Młodego człowieka skrzywdzili funkcjonariusze państwa.  Tomasz Komenda ma przed soba jeszcze lata życia. Życia, które musi zbudowac od podstaw. Sędziowie i prawnicy,którzy skrzywdzili niewinnego człowieka powinni byc ukarani precedensowo. Biorąc logicznie: utrata mienia i najniższa emerytura. Starośc w przytułku. Oczywiście utrata prawa wykonywania zawodu.

Coś ostatnio mało się słyszy o tej sprawie.

Duda utrącił ustawę  o sądownictwie, a piorunem podpisał kapitulację przed żydostwem. (rozbrojenie IPN)

Mamy tchórza i lenia za prezydenta, musimy bronic się sami, a na przyszlośc dokładniej przygladac się, kto jest kim i za czyje pieniądze.

Niepoprawni: zajmijmy się monitorowaniem sprawy Tomasza Komendy. Pod aberracjami bolka wałka - 854 odsłony, 9 komentarzy - jakby było o czym mówic! Tomkiem Komendą nikt na NP nie zawraca sobie głowy, smutne...

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1567303

Właśnie opisałem i umieściłem na forum NP opis przyczyn takiego stanu rzeczy: w co grają Niepoprawni ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1567306

 

Grzech Widmo 1 miesiąc temu (cytuję)

"Gdyby teraz Polska była państwem prawa, to odszkodowanie powinno być ściągnięte drogą licytacji majątków wszystkich zamieszanych w ta sprawę polityków, sędziów, prokuratorów, policjantów i świadków."

Niepokoi mnie tylko, dlaczego doTomasza Komendy przykleił się Z. Ćwiąkalski, który wszak wzorem szlachetności nie jest, a jako przedstawiciel kasty prawniczej słusznie minionego PO (minister sprawiedliwości w swoim czasie) -  prawdopodobnie zadba, by winowajcom zbrodni sądowej na Tomaszu nie za wiele odebrano.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1567327

 Prawdopodobnie dlatego ,że sprawa jest tak śmierdząca ...iż  każdy inny bał się zadzierać z mafią sędziowską.

Sam Ćwiąkalski powiedział, że ta sprawa nie ma precedensu w dziejach sądownictwa światowego.

Głównym świadkiem  dość szybko zainteresował się seryjny  samobójca. Czy Tomkowi to nie grozi?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1567340

Tomek powiedział, że marzy o założeniu rodziny, na co 'Ćwięk' skwapliwie donosi, ze juz zgłaszja się kandydatki chcace poznac Tomasza. Byłabym na jego miejscu ostrożna. Mocna podejrzana 'opieka'.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1567409

jest by

przed brukselskimi urzędasami odmeldowały się Załogi sprzedawanych za psi grosz firm,firm często z kapitałem w kasie /jak to mawia pewna paniusia,żywą gotówką/

 ale czy jeszcze żyją ci ,którzy za młodzi byli na śmierć a za starzy na pracę,za starzy bo ci od lewandowskiego mówili "pierwszy milion trzeba ukraść a sądy i urzędy skarbowe były niczym "trzy małpki" nic nie widziały,nic nie słyszały i niszczyły bo "uczyły się dopiero Kodeksu Prawa Handlowego czyli?"

ot moje marzenie i tych,którzy już nic nie powiedzą,bo śpią snem wiecznym na naszych sląsko-zagłebiowskich Cmentarzach

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1567410

skoro nie Tomek - TO KTO???

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1567477

Ukraińcy w polskiej policji UKRAIŃCY zamieszkali w Polsce są NAJLICZNIEJSZĄ grupą z pośród studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji. W okolicach Szczytna, Elbląga, Giżycka, Olsztyna mieszka bardzo liczna mniejszość ukraińska, przesiedlona tam 1947 roku, z tradycjami banderowskimi UPA, która biologicznie nienawidzi Polaków i mści się na Polakach.

Oczywiście w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w kadrze dydaktycznej i administracji szkoły też jest wielu Ukraińców. Obecnie nadinspektorzy policji w Warszawie i wojewódzcy prawie w całej III RP to UKRAIŃCY!

„POlicjanci” którzy brutalnie skopali Polaka, przechodnia na ulicy w Warszawie 11.XI. 2011 r. w czasie Marszu Niepodległości byli też Ukraińcami z polskim obywatelstwem.

Prawdopodobnie poseł do Sejmu Przemysław Wipler z „Nowej Prawicy” (JKM) też został skatowany przez tych ukraińsko-polskich „POlicjantów” właśnie dlatego, że demonstruje swoją polskość. Koniecznie trzeba sprawdzić pochodzenie tych „POlicjantów”, którzy zmasakrowali Wiplera.

https://gloria.tv/article/PP1WT9Pqhrq11ak9MxgmN1pZi

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1567505

Dzień w dzień przeraża mnie - kiedy poruszam się po Warszawie - wszechobecnośc ukraińskiej mowy - i konkurująca z nią wszechobecnośc kakaowej karnacji.

Ćwiąkalski jako darmowy anioł stróż Tomasza Komendy przeraża do sześcianu.

Obezwładnia mnie mnogośc komentarzy pod wpisami o demencji Bolka - na Boga! to incydent bez znaczenia, jak kiedyś przejazd "nocnych wilków", to jest jak grzechotka dla niemowlaka.

  

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1567512

...świadczy po prostu o grzechotkowym poziomie  intelektualnym niepoprawnych komentatorów, głównie płci męskiej.

Wreszcie coś zrozumieli, sam temat "szeroki"...więc obojętnie co napiszą-będzie o.k.

Taki jest ,niestety,poziom przeciętnego Polaka. Cały dzień tyra jak wół ...a wieczorem siada przed "M jak miłość" albo z piwem

przed meczem piłkarskim....i szafa gra, w niedzielę do galerii i tak świat się krąci.

Ostatnią książkę miał w ręce pewnie 20 lat temu....co wcale nie znaczy, że ją przeczytał. Otumanionym ludem łatwo rządzić...i dlatego mamy to co mamy.

Obawiam się, że pobudka niewiele  zmieni bo to stary niedźwiedź ,którego lepiej nie budzić.

Z "zawiedzonych" i londyńskich nic nie wykrzesisz ..a z gdyńskiego Napoleona  ...tymbardziej.

Musi przyjść nowych ludzi plemię, nowe pokolenie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1567533

Pokolenia idą jedne za drugimi - wnuki bolszewików i wnuki historycznych Polaków, kłącza kontra korzenie.

Polskie korzenie kontra bolszewickie kłącza. Oczywiście bolszewickie nasienie jest silne - dostępem do wiedzy, podróży, pieniędzy - wciąż są klasą posiadającą. Kiedy Polacy - autentycznie historyczni - wegetowali w biedzie, niedopuszczani do uniwersytetów, dobrej pracy, podróży - bolszewia pasła się opływając we wszelkie dobra. Dokładniej: żydo-bolszewia. Wnuki tej nacji są na wygranej pozycji - ze względu na "grubą kreskę". Niemniej - jestem optymistką - Polska podnosiła się z gorszych tarapatów.

Zauważ, Verito, że żydo-komuchy wytłukli w Katyniu, a Niemcy w obozach i Powstaniu '44 polską 'śmietankę', rozgromili w puch ziemiaństwo, rozkradli dobra kultury, a mimo to - rośnie 'młody las'. Osobiście - oddaję szacunek polskim kibicom. To siła  zdolna do konkretnej akcji. Nawet wieloletnie starania, by zohydzic Kościół Katolicki w Polsce odniosły mierny skutek, choc nie były całkiem bezowocne.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Pobudka!

#1567535