Czy to krasnoludki kierują procesami społecznymi ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Czy to krasnoludki kierują procesami społecznymi ? Bo czytając niektórre komentarze do moich postów odnoszę wrażenie, że duży udział we wszystkim mają jednak krasnoludki.

Ci ludzie zdają się wierzyć, że procesy społeczne przebiegają bez udziału ludzi. W ten sposób zakładają oni, że istnieją dwie równoległe rzeczywistości, w jednej odbywają się jakieś pozaludzkie procesy historyczne, a w drugiej odbywają się dzialania ludzi, nie mające wpływu na historię. Dawno temu zakwestionowałem absurdalny pogląd Janusza Korwin-Mikke, że Solidarność nie odegrała żadnej roli w upadku systemu, bo system miał takie wady, że sam by upadł. Najbardziej zabawne w tej tezie jest słowo "sam". I nadal swoją opinię wobec tezy JK-M podtrzymuję. 

Jest jeszcze obok tych zwolenników dwóch równoległych rzeczywistości, grupa ludzi twierdzacych że Solidarność to efekt manipulacji. Ciekawe czyich ? Służb ? Musiałyby tu zadziałać do spółki CIA, KGB i na dokładkę Mossad, a w tę wspólpracę trudno mi uwierzyć, tym bardziej że byłem uczestnikiem i pilnym obserwatorem tych wydarzeń. 

Wizja, że owe trzy służby Solidarnosć założyły jest wprawdzie intrygująca, ale jakby wewnęrznie sprzeczna. No bo po co była im taka Solidarność na niby ? 

Oni ją najpierw założyli, a potem, też tak na niby, wprowadzili stan wojenny i dalej tak na niby tysiące ludzi represjonowali, wsadzali do pudła a nawet zabijali ? Wszystko tak na niby ?

Kury wam szczać prowadzać, niektórzy spośród komentatorów, a nie komentować w s24. 

Są też inne tematy, w których ujawnia się kompletna ignorancja naszych milusińskich lemingów. To jest kwestia struktury cywilizacji i czynników wpływających na jej rozwój. Niektórzy nie są w stane dyskutować np. na temat roli religii w tworzeniu kultury i cywilizacji z uwagi na ideologiczne, antyklerykalne przesądy. Ludzie tacy nie rozumieją czym jest dla kultury i cywilizacji instytucja, a ta pełni rolę pamięci zewnętrznej, czyli rolę kluczową w kumulacji dorobku kulturowego. Bez instytucji cywilizacja nie może zaistnieć. 

Jeżeli chcecie, ludziska, komentować z głową, douczcie się, księgarnie pełne są interesujacych książek.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

... i gamoniami Majora Frydrycha :-) .
Tak z perspektywy głupiego Jasia ( http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/glupi-jasio/ ) ,to jednak ścierają się ciemne siły np.
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/gornicy/
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/trolle/

Czy JKM tak bezapelacyjne się myli (jeśli to jest dokładne przytoczenie jego słów ) . Pewnie komunizm i tak ( bez Solidarności ) by runął . Ideologie globalistyczne ,a taką był bez wątpienia był tamten ustrój mogą przetrwać , tylko gdy opanują cały świat ,a to jest jakby ex-definitione niemożliwe - wieża Babel . No ale zapewne Solidarność przyspieszyła proces dekonstrukcji.

Jako ,że osobiście nie obserwowałem , tych wydarzeń ze względu na wiek ,bo na przełomie 89/90 kończyłem podstawówkę ,to jednak wydaje mi się ,że zarówno CIA , Mossad jak i KGB ,Stasi , BND ,SB ,WSW itd. bacznie się tamtym (karnawał lat 80-tych) wypadkom przynajmniej przyglądały ,a pewnie i więcej . Tego typu "organizacje" zawsze starają się inspirować , przejmować , kontrolować , prowokować ,infiltrować , kierować w porządanym przez nie kierunku itd. Więc może Solidarność to wypadkowa "spontanicznych" nastrojów społecznych i ścierania się tego typu "sił" .

Co do reszty ,to pewnie także trzeba docenić rolę słów JP2 "Niech stąpi Duch Twój (...)" . Wbrew pozorom słowa czasami mają moc ,nawet sprawczą .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1566784

To, że zawsze znajdą się chętni by ingerować, manipulować czy inspirować nie ulega wątpliwości. Ale żeby robić to skutecznie, to nie wystarczy nawet paru Maleszków, którzy siedzą w środku i znają sprawy z właściwej prespektywy. Ludzie z zewnątrz nie byli zdolni do takich ingerencji bo nie znali lokalnego, aktualnego idiomu, bez którego nie można liczyć na sukces. Tych paru agentów w kierownictwie krajowej Solidarnośći nie miało większego albo żadnego wpływu na żywiołowy przebieg procesu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1566788

... "aktualny idiom" , kultura , duchowość , duchy ,krasnoludki :-) . Tak jak połączyć ciągiem skojarzeń grabie i paralaksę :-)
I "kółko" się zamyka :-) ... Może można na świat patrzeć jak na obiekt 3D . Każde spojrzenie jest jakimś "rzutowaniem" 2D , przekrojem ,czy czymś tam jeszcze . Te obserwacje są różne ,ale każde niesie jakąś informację . Zdaje się po pewnym czasie zmagań z rzeczywistością zostaje tylko donkiszoteria .
http://www.kaczmarski.art.pl/tworczosc/wiersze/teza-don-kichota/

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1566793

Na świat ludzki trzeba patrzeć jak na przestrzeń 3D, bo przestrzeń ta jest wyznaczona trzema podstawowymi wymiarami: relacjami prawdy, miłości i wolności..Na tych składnkach opiera się ludzka natura, więc żadna analiza nie jest pełna bez ich uwzględnienia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566794

- jakoś tak mi się skojarzyło.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1566795

rosyjską, czy one zaistniałyby, gdyby nie ingerencja zewnętrzna, w tym znaczace wsparcie finansowe?!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1566858

Rewolucja bolszewicka a potem narodowosocjalistyczna trafiły na odpowiedni, przygotowany przez wojnę światową grunt, bez któfrego by nie zaistniały, niezależnie od mocy ingerencji zewnętrznych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1566959

Też uważnie obserwowałem będąc nawet inicjatorem utworzenia w Sosnowieckim Przeds. Bud. Przem. "Solidarności" do której jednak nie przystąpiłem po informacji o poleceniu I sekretarza zakładowego (3 na etatach) dla członków PZPR o konieczności wstępowania do "Solidarności". Jednym z najgłośniejszych propagatorów był sekretarz POP mojego wydziału który wcześniej co miesiąc nachodził mnie "bym się stowarzyszył". Z dzisiejszej perspektywy widać wyraźnie, że twórcy nie spodziewali się takiego odzewu i kontrola zaczęła im się wymykać, stąd stan wojenny i to na tajne wnioski "doradców" "S".  A w rzeczywistości chodziło o doprowadzenie Polski do dzisiejszego stanu gospodarczego. Wówczas gospodarczo Polska zaczęła się błyskawicznie rozwijać dzięki kredytom zaciągniętym u Żydów spłacając w większości produkowanymi towarami z nowopowstałych zakładów. I tu znaleźli sposób na zastopowanie rozwoju - strajkami czasami z kuriozalnych przyczyn (w SPBP - spóźniona dostawa zupy regeneracyjnej na jedną z budów zatrudniającą ok. 100 osób, strajkuje całe przeds. - 8 tyś. ludzi). Tego typu strajki przerwały terminy dostaw towarów na spłaty kredytów i Żydki wystąpiły o natychmiastową spłatę kredytów. Od tego zaczął się proces rozkładu Polskiej Gospodarki Narodowej. A komunizm tak czy inaczej upadłby tyle, że bylibyśmy w zupełnie innej sytuacji gospodarczej.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antyleming

#1566886

"Wówczas gospodarczo Polska zaczęła się błyskawicznie rozwijać dzięki kredytom zaciągniętym u Żydów spłacając w większości produkowanymi towarami z nowopowstałych zakładów. "

A kiedy to Polska zaczęła się tak dynamicznie rozwijać ? Jakieś niestworzone rzeczy Pan opowiada. 

Poza tym, jakieś dziwne rzeczy zawsze mogą ię dziać na obrzeżach tak potężnego ruchu jak Solidarność, to jest życie, to jest normalność. W centrum wydarzeń jednak nie miały możliwości zaistnienia.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1566960

 Środa: Porażka na Mundialu może zwiastować porażkę idei państwa narodowego

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1566921

To jeden z wielu widoków dla których warto było usunąć ekipę Tuska i Kopacz i zrobić z nich na razie opozycję. Ten piękny samolot w narodowych barwach, Narodowego przewoźnika eksportują samoloty z biało-czerwoną szachownicą a nie np. Luftwaffe, eskortujące Air Berlin

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1566930