Czy sitwa może być opozycją ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Obecna opozycja nie jest normalną opozycją polityczną. Normalna opozycja polityczna jest generowana w normalnym, oddolnym, spontanicznym procesie politycznym jak np Ruch Kukiza czy korwiniści i reprezentuje interesy rozproszonych grup wyborców. W przypadku opozycji w Polsce, jest ona reprezentacją, a raczej wypustką, patologicznych struktur establishmentu postkomunistycznego, stworzonych na bazie dziedzictwa starego systemu.

Establishment postkomunistyczny to nie jest jakaś dowolna grupa wyborców, jest to grupa interesu opierająca się na stosowaniu pozapolitycznych, nieformalnych, pozaprawnych, a więc patologicznych mechanmizmów działania i wywierania zakulisowego wpływu. Tak więc wywierając wpływ środkami pozaprawnymi, pozapolitycznymi chciałby ten establishment jeszcze dodatkowo uzyskać nieproporcjonalną zdolność podwójnego wpływu przez odzyskanie utraconych narzędzi władzy formalnej, kanałami oficjalnej polityki i rozmaitych innych środków nacisku.

Szkodliwość obecnej opozycji jest więc wieloraka, ale jej główna wada jest niedostrzegana, a wiążę się z kierowaniem uwagi opinii publicznej w błędnym kierunku i polega ona pełnieniu roli dystraktora działającego w obcym interesie. Tymczasem uwaga opinii publicznej powinna koncentrować się na kierunkach strategii rozwojowej Polski, zmierzającej do wzmocnienia potencjału rozwojowego kraju.

Przy rozpatrywaniu tego rodzaju strategii, uwaga większości analityków i komentatorów koncentruje się na kwestiach gospodarczych, a proponowane ścieżki rozwoju gospodarczego miałyby się opierać na powielaniu aktualnych mechanizmów ekonomicznych. A trzeba przecież pamiętać o tym, że są to mechanizmy systemu konsumpcjonistycznego, które są mechanizmami patologicznymi cywilizacyjnie rujnującymi i to one doprowadziły do fali permanentnego kryzysu światowej gospodarki.

Istnieje więc poważne ryzyko, że wzmocnienie obecnych mechanizmów rozwoju w przyśpieszony sposób doprowadzi do kolejnego kryzysu. Być może PISowi uda się prowadzić racjonalną politykę gospodarczą pozwalającą unikać ekstremalnych cech konsumpcjonizmu, ale Polska nie jest wyspą. Ten zaś temat jest zupełnie nieobecny na forum publicznym z przyczyn wyżej wymienionych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:6)

Komentarze

PO-sitwa, "nowosmieszni", szKODnicy i "zielona zaraza" to wupustka układu, łże -elyty III RP, która mafijmnymi metodami okradała i niszczyła Polskę ostatnie ossiem lat...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1519738

Wdali się w pokątne konszachty z uliczną szulernią. Efekt ? Na Wielkim Sabacie lepiej operowali pospolitą łaciną aniżeli TĄ klasyczną.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1519756