Czy JPII był zjawiskiem nadzwyczajnym ?

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Postać św.JPII była jedną z centralnych postaci ŚDM i słusznie otacza ją nimb świętości i pewnej tajemniczości. Z tej przyczyny JPII wydaje się być przypadkiem nadzwyczajnym, nietypowym.

Przysłuchując się rozmowom i dyskusjom odbywającym się w ramach tych Dni zdałem sobie sprawę z pewnego paradoksu i chciałbym tu owo mniemanie zakwestionować.

Jak błędne jest to mniemanie, okaże się, jeśli w naszych rozważaniach o JPII uwzględnimy najnowsze osiągnięcia nauki i przeanalizujemy dane na temat natury ludzkiej, której poświęciłem na tym blogu sporo notek. Wtedy widać, że JPII reprezentował modelowy typ rozwoju człowieka, którego rozwój osobowy przebiegał bez zakłóceń, co nie oznacza braku wyzwań, przed jakimi stawał. Być może to owe wyzwania okazały się tu nawet decydujące. Każdy czlowiek mógłby rozwijać się w sposób podobny, gdyby nie natrafiał na swojej drodze życiowej na pewne przeszkody w swoim środowisku, które ten proces zakłócały i uniemożliwiały rozwój potencjału, który każdy z nas posiada, lub ten potencjał po prostu zabijały.

Tak więc JPII to zjawisko jak najbardziej zwyczajne z punktu widzenia rozwojowego, wręcz modelowe, ale jednocześnie nietypowe z punktu widzenia realiów społecznych. Czyli pewien, ze świeckiego punktu widzenia, paradoks.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:6)

Komentarze

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Poloniatube

#1517704

Czy to rozprawa naukowa czy jakiś naburmuszony tekst ? Czy nie poniosła cię wyobraźnia (o sobie) ? Nie staraj się ponownie rozpatrzać procedury świętości J.P II, On już został uznany świętym i to przez takie autorytety KK, których nikt nawet nie pomyślał podważać. Nie rozumiem tych "rozważań".

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

lem

#1517743

JP II był nietypowy bo zupełnie normalny, oczywisty, poukładany...w genderowym świecie to biały kruk...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1517759

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1517776