Coś tu ewidentnie wisi w powietrzu

Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Coś najwyraźniej wisi w powietrzu. Coś co wiąże się z naturą internetu i jego wpływem na rzeczywistość. Nie może być kwestią przypadku, że różni ludzie, ni z tego, ni z owego snują podobne refleksje. Oto refleksje po lekturze “sieci” z ubiegłego tygodnia.

Otworzyłem dziś nowy numer “Sieci” i zacząłem od prof. Zybertowicza, który zwraca uwagę na zachwianie równowagi między światem realnym a wirtualnym, na niekorzyść, oczywiście, tego pierwszego. Zaglądam do Roberta Mazurka, a ten, jakby się z prof. Zybertowiczem umówił, pisze że dziś “realne jest tylko to, co wirtualne”, nawiązując do nowej mody na opcje seksualne w środowisku młodzieżowym, wywoływanej przez medialnych dyktatorów mód.

Lecę dalej, a tam red. Świetlik, reagując na wykazywane przez środowiska antypisu zachowania odległe od standardów demokratycznych, pisze o nieukach i zaleca częstsze zaglądanie do książek, doradzając chwilowe wyłączenie Wujka Google'a. Następnie przeszedłem do lektury Piotra Skwiecińskiego, który pisze o fenomenie dziwnej kariery HG-W, opartej na sztucznie napompowanym przez liberalne media, wbrew oczywistym faktom, wizerunku fachowości tejże pani, który na naszych oczach własnie się rozpada pod naporem twardych faktów. A to, że taki wizerunek mógł tak długo i wbrew oczywistym faktom, się utrzymać, “mówi nam to o Polakach coś przygnębiającego.”

Mam nadzieję, że te refleksje nie odnoszą się do wszystkich Polaków i są jeszcze ludzie odporni na demoliberalne pranie mózgów. Trzeba być czujnym, bo choć PIS wprowadza znaczne zmiany w polityce społecznej i w filozofii rządzenia, to jednak sfera technologiczna rozwija się własnym trybem i pewne zagrożenia stąd płynące wcale nie maleją. Można nawet przyjąć, że w atmosferze sporu politycznego odwracajacego uwagę od tych kwestii, zagrożenie z ich strony narasta.

No i ewidentnie coś wisi, bo w ostatnim odcinku "Komisarza Alexa" też pojawiła się kwestia świata wirtualnego.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:6)

Komentarze

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1551180

Jest rzeczywiście niepokojące, że młodzi szczególnie Polacy uważają - "jeśli czegoś nie ma na fb to tego realnie nie ma"...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1551268

Na razie , to to "coś" wisi, wisi w powietrzu, jak miecz Damoklesa, ale jak mlodzi Polacy się nie połapią, to grzmotnie tak, że nie bedzie co zbierać.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1551284

- już tak się połapali, że ani mru, mru ? Czekają aż Demokles grzmotnie ?

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Racjonał

#1551326