ORIANA FALLACI

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Idee

29 VI 1929 r. we Florencji, urodziła się zmarła przed 12-laty pisarka i dziennikarka ORIANA FALLACI. W czasach gdy logika i prawda przegrywa z fałszem skrytym pod płaszczykiem najdoskonalszego rodzaju cenzury nazywanego poprawnością polityczną, postać jawiąca się wręcz wyjątkowo.

 

 

Piękna, mądra, i odważna kobieta

Przeprowadziła wywiady z postaciami takimi, jak Henry Kissinger, szach Iranu, ajatollah Chomeini, Willy Brandt, Deng Xiaoping, Ariel Szaron, Lech Wałęsa, Muammar al-Kadafi, Federico Fellini, Sammy Davis Jr, Zulfikar Ali Bhutto, Jaser Arafat, Indira Gandhi, arcybiskup Makarios III, Gołda Meir, Haile Selassie i Sean Connery. - Była mistrzynią uzyskiwania dostępu do osób, z którymi mało kto miał okazję się spotkać i rozmawiać -

Ona nie bała się powiedzieć prawdy o TW „Bolku”, vel Lech Wałęsa

 W „Wywiadzie z samą sobą” napisała: „Nasza epoka pozbawiona jest przywódców. Kiedy się pomyśli, że pijak Jelcyn był carem, a ignorant Wałęsa symbolem wolności, uginają się nogi pod człowiekiem”. To, jak Wałęsa zachowuje się w ostatnich latach, jest tylko dobitnym potwierdzeniem prawdziwości jej zdania.

Zawsze bezkompromisowa, waliła między oczy, co myśli, i twardo stała na stanowisku, że prawda może boleć, że może być niewygodna, ale trzeba ją wypowiadać. Zbierała za to gromy. Nie tylko od wszelkiej maści lewaków z całego świata, lecz także od swych rodaków: Włosi obrzucali ją najgorszymi kalumniami, a nawet – życzyli śmierci

Po najtragiczniejszym w historii świata ataku terrorystycznym - 11 września 2001 roku w Nowym Jorku - Oriana Fallaci napisała esej w najpoczytniejszej włoskiej gazecie "Corriere della Sera" i wydała książkę pod jednym tytułem "Wściekłość i duma". Podjęła kwestię stosunków między Zachodem a światem muzułmańskim, wyrażając opinię o zagrożeniach, jakie niesie że sobą islam, który uznawała za religię z natury swej wyjątkowo agresywną, niebezpieczną i reakcyjną. Odrzucała tezy o istnieniu umiarkowanego islamu, uznając dialog Zachodu że społecznościami muzułmańskimi za niemożliwy. Występowała przeciw środowiskom imigranckim w Europie, uznając je za nieasymilowalne.

Według Oriany Fallaci racja jest po stronie kultury Zachodu, a nie - jak pisała - po stronie "wojującego, okrutnego, barbarzyńskiego" islamu.

 

Oriana Fallaci zmarła na raka we Florencji 15 września 2006.

Polecam :

Oriana Fallaci o Lechu Wałęsie: To próżny ignorant!

http://www.fronda.pl/a/oriana-fallaci-o-lechu-walesie-to-prozny-ignorant...

Źródła :

Wikipedia

Twitter

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/931530,Oriana-Fallaci-mistrzy...

 

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)