Nie oceniajmy pochopnie i emocjonalnie głowy państwa

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

 

 

 

Prezydent Andrzej Duda wetuje ustawę degradacyjną

Prezydent Andrzej Duda zawetował tzw. ustawę degradacyjną, która daje możliwość pozbawiania stopni wojskowych osób i żołnierzy rezerwy, którzy w latach 1943-1990 swoją postawą "sprzeniewierzyli się polskiej racji stanu".

           

 

Nie oceniajmy pochopnie i emocjonalnie głowy państwa

 

Dla każdego obserwatora polskiej sceny politycznej było chyba oczywiste, że żadna z możliwych decyzji prezydenta Andrzeja Dudy co do dalszych losów tzw. ustawy degradacyjnej (mógł ją jeszcze odesłać do Trybunału Konstytucyjnego) nie zadowoli wszystkich.

Skoro awantura była pewna, to może lepiej, że ustawa, którą głowa państwa uważa za potrzebną, ale wadliwą z czysto prawnego punktu widzenia, trafi do ponownego rozpatrzenia przez Sejm i Senat. Nic nie szkodzi poczekać jeszcze kilka miesięcy (a może zaledwie tygodni, jeżeli prace nad jej poprawianiem będą intensywne), unikając za to pretekstów do zaskarżania niektórych jej nieprecyzyjnych lub wprost wadliwych przepisów przez osoby, których one dotyczą.

Nie podoba mi się pochopna i przesadnie ostra krytyka prezydenta Dudy przez bliskie mu środowisko polityczne, włącznie z oskarżaniem o zdradę, odmawianiem prawa do występowania na miesięcznicach smoleńskich, czy deklarowaniem niegłosowania na niego w następnych wyborach. Na to zawsze będzie czas, jeżeli okaże się, że jego zastrzeżenia mają również polityczny, a nie tylko prawniczy charakter.

Słuchając wygłoszonego przezeń uzasadnienia zawetowania ustawy zachowałem wiarę w to, że jej zasadnicze przesłanie ideowo-historyczne nie ulegnie zmianie, ponieważ Prezydent RP dobitnie podkreślił swój jednoznacznie negatywny stosunek do ludzi, którzy w epoce PRL zniewalali Polaków działając w interesie obcego mocarstwa.

Chciałbym, aby ta moja wiara zyskała potwierdzenie w postaci rychłego podpisu głowy państwa pod poprawioną prawnie, ale nie zmienioną merytorycznie ustawą, bez której nie sposób mówić o sprawiedliwości historycznej nakazującej nagradzać bohaterów, a karać zdrajców Ojczyzny.

                     

 

 

autor :

Sowiniec

filozof, nauczyciel akademicki

za zgodą autora

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.4 (głosów:7)

Komentarze

Jedną ręka składa wieńce Wyklętym, a drugą głaszcze po głowie komunistycznych zbrodniarzy, którzy ich mordowali... niepojęte...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1561238

... prosto w oczy, dla czego broni czerwonych morderców, którzy zamordowali im członków rodziny!!!

Dla czego broni morderców w togach, którzy nie pozwolili by tych wojskowych zbrodniarzy ukarać, a wetując ustawy ochrania tych czerwonych bandytów i tych w togach i tych wojskowych.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".

#1561244

Od roku leży u Prezydenta wniosek o pozbawienie orderów Virtuti Militari 80 komuszych bandytów którzy mordowali Polskich Patriotów. Leży wniosek o odebranie orderu Grossowi.
I co? Ano gó.no.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1561249

Nie oceniając pochopnie ani emocjonalnie — jestem kolejno: zaskoczony, zdziwiony, zniesmaczony. Po pierwsze — prezydent nie zgłaszał żadnych poprawek, po drugie — nikt z kancelarii prezydenta nie uczestniczył w komisji, choć miał do tego prawo, po trzecie — znając już treść ustawy, w mediach ustami Łapińskiego ustawę tę chwalił. Mam więc chyba prawo do wszystkich wyżej wymienionych stanów emocjonalnych?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1561318

tym razem herezje transmituje. Całkiem jak pokazana na zdjęciu pomysłowa głowa.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1561328

Tak to powinno wyglądać

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1561337

http://dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sieci/weto-andrzeja-dudy-memy-zdjec...

PS

A ludzie rzekną, że nieba szaleją,
A nieba rzekną: że przyszedł dzień Wiary.

~ Cyprian Kamil Norwid

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

casium

#1561341

PAD powinien wygłosić przemówienie lub w innej formie przedstawić narodowi intencje, które kierowały nim gdy wetował ustawę degradacyjną. To niezbędne. Ludzie tego nie rozumieją.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1561357