Jak Rozpowszechnić Prawdę

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Każdy z nas, blogerów, komentatorów zastanawia się czy ta praca którą wykonujemy ma sens, czy nie idzie na marne. Czy informacja, prawda jaką chcemy dostarczyć Czytelnikowi dociera do szerszego grona odbiorców. Co zrobić aby było lepiej.

 

 

 

W tym miejscu posłużę się znaną chyba większości przypowieścią o siewcy;

"Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny...."

Ja myślę że każdy chciałby aby jego pisanie spotkał los ostatniego ziarna, które padło na żyzną glebę i wydało plon. Taką żyzną gleba może być internet.

Ale losowi trzeba troszkę jednak pomóc. Nie wygrasz na loterii jeśli nie zagrasz.

Umieszczając publikacje w Internecie, czy to wpis na blogu czy film na Youtube wydaje się nam że błądzimy w ciemności. Trzeba spróbować czegoś więcej.

Należy przyjąć pewną zasadę, którą jest  zasada gwałtownego wzrostu. Przede wszystkim trzeba wybrać bardzo ważny, lecz prosty temat.  

Następnie sprawić, aby przedstawiony punkt widzenia trafił do osoby, która przekaże informacje  kolejnym 2 lub 3 osobom w dokładnie ten sam sposób w jaki dowiedziała się od Ciebie stosując  argumentację krótką i niepodważalną.

Jeśli 2 osoby, które mogłeś przekonać, przekonają następnego dnia 2 innych ludzi, a kolejnego dnia te osoby przekażą informację 2 innym ...itp to liczba ludzi, którzy znają prawdę będzie rosnąć w następujący sposób:

Dzień     Liczba ludzi znających prawdę
1            2
2            4
3            8
4           16
5           32
6           64
7           128
8           256
9           512
10        1024
11        2048
12        4096
13        8192
14        16384
15        32768
16        65536
17        131072
18        262144
19        524288
20        1048576
21        2097152
22        4194304
23        8388608
24        16777216
25        33554432
 

Niesamowite. Potrzebujesz nieco więcej niż trzy tygodnie aby cała Polska, łącznie z niemowlętami znała prawdę.

Jeśli uda ci się przekonać 3 osoby, które mogą przekonać następnego dnia 3 innych ludzi, potem oni , każdy z nich, przekona kolejnego dnia 3 inne.. itp to liczba ludzi, którzy znają prawdę będzie rosnąć w następujący sposób:

Dni      Ilość ludzi znających prawdę

1         3
2         9
3         27
4         81
5         243
6         729
7         2187
8         6561
9         19683
10       59049
11       177147
12       531441
13       1594323
14       4782969
15       14348907
 

Tym razem w dwa tygodnie wiadomość dociera do każdego dorosłego Polaka.

 

                       

 

Teraz wiadomo dlaczego tak pilnie strzeżone są wrażliwe informacje. Sądy prowadzą rozprawy za zamkniętymi drzwiami , agenci służb bezpieczeństwa utajniają przed nami wiadomości za które my płacimy w wydzieranych nam podatkach. I robi to jakiś dupek o którym nikt nie wie że istnieje.

Podobną taktykę stosują media......

Nie ma wiadomości, bo to o koledze, nie ma sprawy. Nic dziwnego, że taki człowiek oszukujący społeczeństwo boi się później własnego cienia. Oto sytuacja prawdziwa o której kiedyś pisałem, która właśnie mi przyszła na myśl.  

Sytuacja jest z rodzaju takich, które czasem pozostają nie zauważone. Dowodzi także że Polaków nie opuszcza poczucie humoru.

Opowiadał tą scenkę jeden z internautów. Cytuję jego zapis:

"Przypadkiem odwiedziłem  Arkadię, Centrum Handlowe w Warszawie.

Zaparkowałem w podziemiach tegoż centrum , idę do wejścia i cóż widzę ;;;;; wielka gwiazdeczka TVN , pan Miecugow, dogaszający papierosa stoi przed wejściem, ja parę kroków za nim.

 I MÓWIĘ DO NIEGO SPOKOJNIE, NIE GŁOŚNO ,

IDĄ ZA PANEM DEMONY PATRYIOTYZMU,  CZYLI JA Z DZIEĆMI  I ŻONA .

Facet tak się przestraszył że po ruchomych schodach zaczął zapieprzać myśląc że może go gonimy. Tak wiec bojąc się demonów patriotyzmu, TVN spieprza tam, gdzie pieprz rośnie .

Nadmienię jeszcze, że niczym szczególnym z rodziną się nie wyróżniamy. Z siekierami i kosami nie latamy, nie biegamy , nawet nie mamy w arsenale (na razie ) ale wiem którzy kowale mogą zrobić." autor: zeb17, podkreślenia moje.

I dlatego właśnie, POLSKO, Cię lubię.

I dlatego prawdy przed Tobą ukrywać nie pozwolę.

 

Autor :

Ignacy Baczewski

Polak Mały

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

a ile wymaga trudu i znoju by się nią móc posilić. Pracy jak wielu rąk potrzeba, aby wydałała plon obfity?
W tym dziele liczy się każda ręka wyrywająca chwast fałszu, a rąk tych taka mnogość, że nikt ich nie zliczy.

Brawo za wrzucenie tego artykułu. Nie czuję się zawiedziony lekturą ;-)

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1569222

Uważam, że prawda w życiu człowieka pełni bardzo ważną rolę.
Dzięki prawdzie możemy starać się być coraz lepszymi. Prawda niesie ona ze sobą zbawienną moc. To wlasnie prawda i tylko prawda kieruje i wpływa na los ludzi, a sumienie, instynkt samozachowawczy oraz podstawowe wartości moralne pomagają nam wyczuć, kiedy warto jest ją wyjawić, a kiedy zachować dla siebie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1569226

Prawdę należy rozpowszechniać należycie, konsekwentnie: -> (cierpliwie, niestrudzenie, do upadłego, nieugięcie , niezachwianie, niezłomnie, niezmordowanie, nieznużenie, stanowczo, twardo, wytrwale, z uporem godnym lepszej sprawy, zdecydowanie, nie śpiąc, nie jedząc, pryncypialnie, notorycznie, permanentnie, uciążliwie, gorąco, z uporem, celowo, dokładnie, logicznie planowo, racjonalnie, spójnie, stale, systematycznie, zasadniczo)

Szanując istotność Prawdy, zwłaszcza jeśli prawda dotyczy spraw szacowanych (indywidualnie)  jako dobro ważniejsze od naszego życia...

 skoro rzeczywistość postawiła nas (na nas) wobec takiej Prawdy: -> o rzeczywistości „Sądów Najwyższych Niegodziwości, godzących w dobro pro polskości sądownictwa, gdy sądownictwo jest tak antypolsko wykształcone, że nie widzi niegodziwości w „sądowym” godzeniu się „wymiaru sprawiedliwości” - na nie ściganie najhaniebniejszych zbrodni antypolskich zorganizowanych "kastowo"  przeciwko zdrowiu, życiu i gospodarce Obywateli Polski…

Tak się naprawdę dzieje, gdy jesteśmy sami w rzeczywistości internetowej, żyjąc rolą odizolowanych- prawnych świadków, faktów najistotniejszej prawdy ...

– najważniejszej w naszym ludzkim (obiecującym) świecie, szanowania prawdy zwierzeń, komentarzy - o internetowym  szukaniu antyspołecznych zorganizowanych oszustw medialnych i irracjonalnych strat kapitału ludzkiej inteligencji...

Wiele lat  POświęcanej (marnotrawionej na ) instytucjonalne rozpowszechnianie oszustw „sądowych” sprzecznych z prawdą istnienia materialnych dowodów - dóbr prawnych wypracowanych w profesjonalnych dochodzeniach prokuratorów, oraz w pryncypialnych pro społecznych publikacjach internatów „niepoprawnych”.

Pozdrawiam J.K.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1569225

 Prawda w życiu ludzkim jest wartością nadrzędną, w pewnym stopniu absolutną i ważną dla każdego. Jednym z fundamentalnych warunków prawdziwie moralnego życia osoby jest poszanowanie prawdy[1]. Człowiek nie szanujący prawdy i nawykły do kłamstwa jest nie tylko w wielkim stopniu moralnie bezwartościowy, lecz ma całą osobowość w pewnym sensie chorą. W sensie najogólniejszym prawda nie może stać się przedmiotem ustępstwa, nie można jej poświęcać dla innych wartości. Wymaga ona bezkompromisowego głoszenia, bez względu na okoliczności i uboczne skutki[2]. W tej perspektywie nie ma kłamstw usprawiedliwionych i nieusprawiedliwionych moralnie. Właśnie prawda stanowi zasadniczy warunek w rozwoju osobowości, a jej uzewnętrznienie i poszanowanie staje się podstawą kształtowania człowieka. Poprzez prawdę człowiek osiąga swoje człowieczeństwo i ugruntowuje swoją godność.

 

Szacunek dla prawdy decyduje o jakości związków między ludźmi w życiu społecznym. Życie społeczne nie może prawidłowo funkcjonować bez oparcia go na prawdzie. W tym sensie poszanowanie prawdy jest podstawą życia społecznego 1. Współżycie społeczne bez prawdomówności staje się niezwykle trudne. Rzetelna informacja będąca w obiegu społecznym przyczynia się do wzajemnego zaufania, poszanowania, zrozumienia i dialogu, z drugiej strony jest krytyczna wobec szeroko rozpowszechnionych stereotypów, uprzedzeń i potocznej mentalności. Brak wymiany prawidłowych i rzetelnych informacji między członkami społeczeństwa grozi załamaniem się autentycznych fundamentów moralnych w wymiarach indywidualnych i społecznych. W tym sensie postulat prawdomówności nabiera charakteru normy uniwersalnej w stosunkach międzyludzkich, dlatego też wartość prawdy jest jakością głębszą i filozoficznie, i egzystencjalnie. Określa ona osobę ludzką głębiej niż tylko w perspektywie teoretycznej prawdy o człowieku. Jest wartością decydującą o tożsamości człowieka, jego „centrum moralnym”, z którego bierze się rozeznanie dobra i zła. Kategorią, która decyduje o tym, iż człowiek realizuje samostanowienie w sposób celowy i zgodny z własną obiektywną identycznością - jest prawda będąca odpowiednikiem wolności. Ten rodzaj prawdy należy nazwać prawdą człowieka. Planszą jej dramatu jest płaszczyzna refleksji nad sobą, samopoznania - ściślej określając- jest to płaszczyzna sumienia. Impuls do odkrycia tego wymiaru osoby dał Karol Wojtyła w książce „Osoba i czyn”, stwierdzając: „W sumieniu [...] dokonuje się owo szczególne sprzęgnięcie prawdziwości z powinnością, które przejawia się jako moc normatywna prawdy”[4]. Perspektywa kontaktu poznawczego z prawdą, z którego wypływa fakt powinności moralnej, wprowadza człowieka w przestrzenie dobra i zła, względnie nakazu i zakazu moralnego, jest nowym aspektem podejścia do osoby ludzkiej.

 

http://www.katolik.pl/wspolnototworczy-wymiar-prawdy--cz-1-,1796,416,cz....

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

zawiedziony

#1569228

"Nie goń za ludźmi. Bądź sobą. Rób swoje. Pracuj ciężko.

Ludzie, którzy pasują do Ciebie i Twojego życia, pojawią się sami i zostaną w nim na zawsze"

 

 

Spokojnej nocy - życzę wszystkim

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1569241