12. rocznica śmierci Jana Pawła II

Obrazek użytkownika Zawiedzony
Kraj

Kard. Stanisław Dziwisz :

Niewątpliwie na nowo odkrywa się Jana Pawła II. Trzeba do niego wracać, staje się bardzo aktualny

 

                    

 

Niewątpliwie na nowo odkrywa się Jana Pawła II – powiedział kardynał Dziwisz. Podkreślił, że we Włoszech i Meksyku ludzie wciąż bardzo żyją nauczaniem Jana Pawła II, który ukierunkował ich myślenie, m.in. o rodzinie. - Trzeba do niego wracać, staje się bardzo aktualny – dodał.

 

Kard. Dziwisz wspominał, że w pierwszych latach pontyfikatu mówiono o nim papież-Polak, później "nasz papież". - Pod koniec jego życia mówili: kiedy był młody, to się nam podobał, a teraz kiedy jest schorowany i cierpiący, kochamy Go – opowiadał były papieski sekretarz.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku o g. 21.37. Jego beatyfikacji dokonał Benedykt XVI 1 maja 2011 r. a kanonizacji - papież Franciszek 27 kwietnia 2014 r.

Od tego czasu w kalendarzu Kościoła katolickiego ważniejsze niż rocznica śmierci są: data kanonizacji papieża i dzień liturgicznego wspomnienia Jana Pawła II, który został wyznaczony na 22 października.

                       

Dziś na pl. Piłsudskiego w Warszawie zaplanowano wieczór skupienia i modlitwy. Krótki koncert będzie przepleciony fragmentami wystąpień Jana Pawła II. Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza także na wcześniejszy koncert w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, który zacznie się o godzinie 15. Po raz pierwszy w Warszawie zabrzmi oratoryjne dzieło "Litania do św. Jana Pawła II" autorstwa Jana Krutula.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

My Polacy mamy największy ze wszystkich narodów świata dług wdzięczności, dlatego myślę o tym z pewnym niepokojem, czy udźwigniemy to zadanie przekazania jego testamentu – nie tylko duchowego, ale także doktrynalnego – kolejnym pokoleniom. Ludzie młodzi potrzebują wprowadzenia i pokazania Jana Pawła II jako wspaniałego człowieka, wybitnego Polaka i wielkiego nauczyciela wiary, świadka Chrystusa. W tym sensie jest to bardziej zadanie do spełnienia niż samo wspomnienie – mówi ks. prof. Perszon.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1536225

Dobrego Dnia,Polsko 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1536227