Migawki z marszu

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dwie noce w podróży, ale opłaciło się.Teraz tylko krótka relacja, na ocenę i prognozę przyjdzie czas później.Wczorajszy marsz był pokazem mozliwości drzemiących w Polakach. Dla mnie było to swoiste "ładowanie baterii", widok morza flag narodowych, a przede wszystkim możliwość rozmowy i posłuchania ludzi myślących podobnie. Marsz byl spokojny, godny, oczywiście trochę symboliczny.Pokazał,że jest nas dużo, przekonanych o szkodliwości funcjonowania sitwy w instytucjach i organach władzy. O stronniczości i dyspozycyjności me(n)diów, usłużnie kadzących miernotom i złodziejaszkom z PO-PSL. O tym,że tak dalej byc nie musi.Teraz trzeba iść za ciosem.Ogromną radość sprawiał widok setek młodych Polaków, świadomych tego co "sitwa polityczna" robi z krajem. Oczywiście jak przystało na "podpalaczy" z Dolnego Śląska mieliśmy z kolegami pudełko zapałek z dumnym napisem "Niemiecka chemia". Nie były potrzebne. Ale spotkanie rodaków z różnych stron kraju, pokazanie siły, policzenie się - mogło dokonać się tylko na warszawskiej ulicy. Celnym posunięciem były biało-czerwone róże w rękach maszerujących, atmosfera zyczliwości, uśmiechy, gesty i  dobre słowa obcych sobie ludzi. Budujące było wspólne skandowanie - "złodzieje", "oszuści", "fałszerze" , szczególnie głośne pod KPRM. Tej więzi rodzącej się ze wspólnoty, poczucia solidarności nie będą już w stanie rozwodnić me(n)dia. Nie ma też znaczenia czy było nas 50 czy 80 tysięcy. Niech sobie "Czerska" pisze o 30 tysiacach, przyjmijmy to spokojnie i odpowiedzmy - "A wy? Ilu zwolenników gnijącej, oszukańczej sitwy PO -PSL jesteście w stanie zgromadzić na ulicy? Udowodnijcie te komiczne slupki poparcia i zaproście na "błękitny marsz" PO-szustów podobny do wczorajszego tłum." Oni wiedzą,że po wyłączeniu kamer i mmikrofonów zostaje im pustka oraz wąska klika potakiwaczy i klakierów opłacanych z państwowych pieniędzy. I dlatego tak się boją ulicy. A organizarorom z PiS do zastanowienia dedykuję treść jednego z transparentów "Kobiet Walczących" -

" Nie chcesz emigrować? To wyłącz komuter. Rusz dupę. Wyjdź na ulicę"  I tyle...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:19)

Komentarze

Duszą i sercem ! Bo tam szła Polska, moja Polska. Taka jaką chciałabym żeby była na codzień - dumna i kochana przez wszystkich Polaków, żeby każdemu Polakowi przyświecało motto - "Najpierw Polska, potem ja".

 

 

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1455628

Ja również! Chcę "podpalić" serio!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Stasiek

#1455639

Też byłam .Potwierdzam bardzo dużo młodych ludzi,spokojnych zachowujących się z godnością,a zarazem radosnych.Większość z nich to Warszawiacy .Brawo  im za to.   Było morze flag i tysiące kwiatów.Policji nie za dużo i starali się być mało widoczni.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1455700