A w Polsce jak zawsze Święta triumfu Boga nad złem, grzechem i śmiercią...

Obrazek użytkownika Yagon 12
Kraj

Dziś trzeci dzień Paschalnego Triduum, jutro jak od wieków - Dzień Zmartwychwstania Pańskiego - święto triumfu Jezusa nad śmiercią i grzechem. Dlatego życzę wszystkim znajomym Niepoprawnym radosnego i rodzinnego świętowania tych najważniejszych dla chrześcijan chwil. Tłumy wiernych w polskich kościołach są widocznym znakiem trwania przy fundamentach chrześcijaństwa, Jakież to budujące. Te dni  modlitewnego wyciszenia i rodzinnego zgiełku udowadniają, że sztucznie wytworzone podziały, bariery i me(n)dialne zasieki bezsilne są wobec tradycji i wiary. Może dlatego lewaccy "prorocy" tak głośno nazywają naszą wiarę "ciemnogrodem i zaściankiem", przeciwstawiając ją wydumanemu przez kulturowych komunistów - "postępowemu sposobowi życia". Ale to nie działa, bo w polskich rodzinach następne już pokolenie przejmuje zwyczaj wspólnego świętowania, modlitwy, radosnego poczucia jedności i ciepła. To oczywiste, ze po kilku dniach wróci me(n)dialna nagonka i szczucie Polaków przeciw sobie. Ale to nic- wytrzymamy, bo siła dwóch tysięcy lat wiary jest większa niż lewacka złość i kłamstwa.

I na koniec- można ze smutkiem patrzeć na upadek chrześcijaństwa na zachodzie, na bezideowe, ogłupione konsumpcjonizmem i lewackim wariactwem społeczeństwa. Trzeba ze strachem patrzeć na coraz bezczelniejsze panoszenie się islamskiego fundamentalizmu w Szwecji, Niemczech, Francji czy Anglii i całkowitą  bezradność władz tamtych państw. "Poprawność" i "integracja" z islamistami, którzy integrować się nie chcą, to najprostsza droga do wojny religii na zachodzie. Ale z tych smutnych i okrutnych obrazów terrorystycznych ataków na przypadkowych ludzi należy wyciągać wnioski i zabezpieczać się przed tym samym w Polsce. Jakie to szczęście, że w 2015 roku zmienił się w Polsce prezydent i większość parlamentarna...

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:13)

Komentarze

Wesołego Alleluja! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

#1537287

Dziękuję! Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych! 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1537290

Swiąt Wielkiej Nocy :)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1537297

Informacja ze strony:https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/04/16/alarm-banksteria-che...

"Wygląda na to że banksteria? chce przejąć defnitywnie Komisję Nadzoru Finansowego i podporządkować ją NBP, przejmując tym samym stery od rządu w zakresie zadań z zakresu nadzoru ubezpieczeniowego, kapitałowego i emerytalnego w Polsce!!! Czy najważniejsze kompetencje rządu będą już wkrótce oddane pod władze banksterów??!! Na to się zanosi! Konieczna masowa akcja informacyjna wśród społeczeństwa! Nie można do tego dopuścić!

Informacja ze strony:http://wgospodarce.pl/opinie/35415-rzad-nie-powinien-pozbywac-sie-instru...

„Rząd nie powinien pozbywać się instrumentu jakim jest KNF” autor: Janusz Szewczak

„Do Sejmu wpłynął projekt podporządkowujący i włączający Komisję Nadzoru Finansowego do Narodowego Banku Polskiego. Komisja Finansów Publicznych nie zdążyła zapoznać się z tym projektem.

Zdziwienie i wątpliwości budzi pozbycie się tak poważnych instrumentów, które skutecznie oddziałują na rynki, banki oraz firmy ubezpieczeniowe. Przeniesienie KNF do tak poważnej instytucji, jaką jest bank centralny, będzie skutkować relacjami wpływającymi na rynki. NBP wchodzi przecież w pewne relacje z bankami komercyjnymi i udziela im pomocy.

Jest to wielkie wyzwanie i bardzo duża operacja logistyczna. Nie jest to wyłącznie zmiana prawna, ponieważ dotyczy olbrzymiego obszaru – giełdy, domów maklerskich, spółek skarbu państwa, firm ubezpieczeniowych, itd. Narodowy Bank Polski miałby decydować o tym, kto będzie zatwierdzony na stanowisko danego banku lub firmy ubezpieczeniowej – co do tej pory było domeną pracowników KNF, którzy podlegali bezpośrednio Premierowi i Rządowi. Zobaczymy, jaki będzie kształt projektu i co znajdzie się w zapisach. Operację należy bardzo poważnie przedyskutować – również publicznie – oraz przeanalizować w gronie ekspertów. Jednak ze względu niebezpieczeństwa i kształtowanie się polityki, takim narzędziem powinien dysponować rząd.”

Komentarz pod artykułem: „Cofamy się wstecz do 2006 r. Niech poczytają Konstytucję RP, gdzie jest napisane jaka jest rola NBP. Tam się nie przewiduje zadań z zakresu nadzoru ubezpieczeniowego, kapitałowego i emerytalnego. BRAWO Panie Januszu do kosza z takimi postGINB-owskimi pomysłami i gniotami legislacyjnymi!!!!”

„Komisja Nadzoru Finansowego, KNF – centralny organ administracji rządowej sprawujący nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce.” https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Nadzoru_Finansowego
Ze strony: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2017/04/16/alarm-banksteria-che...
„Od 1 stycznia 2008 funkcje nadzorcze nad polskim sektorem bankowym sprawuje” Komisja Nadzoru Finansowego.” https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Bank_Polski

„W 2006 dokonano dalszej integracji nadzoru nad rynkiem finansowym – zlikwidowano Komisję Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisję Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych, tworząc w ich miejsce nowy organ nadzoru zintegrowanego Komisję Nadzoru Finansowego odpowiedzialny za nadzór emerytalny, ubzpieczeniowy i nad rynkiem kapitałowym. Przyjęto przy tym konstrukcję regulacji wielostopniowej – regulacja dotycząca organu nadzoru nad rynkiem finansowym zawarta jest w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym, natomiast regulacje dotyczące nadzoru nad poszczególnymi segmentami rynku finansowego – w ustawach sektorowych, w tym w ustawie o nadzorze nad rynkiem kapitałowymi i nadzorze ubezpieczeniowym i emerytalnym oraz o Rzeczniku Ubezpieczonych. Zgodnie z regulacją ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym kolejnym krokiem w integracji nadzoru nad rynkiem finansowym było przeniesienie w 2008 do Komisji Nadzoru Finansowego także nadzoru bankowego i nad instytucjami pieniądza elektronicznego i likwidacja Komisji Nadzoru Bankowego oraz pozostającego dotychczas w strukturach Narodowego Banku Polskiego Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego. Komisja Nadzoru Finansowego stała się także organem nadzoru uzupełniającego. Nadzór zintegrowany rozszerzono następnie o nadzór nad agencjami ratingowymi i nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych.” https://pl.wikipedia.org/wiki/Nadz%C3%B3r_nad_rynkiem_finansowym_w_Polsce
Teresa Garland"

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-5

Niepoprawny antykonformista - IDEA i MYŚL - jedyne co nas łączy w tej wojnie informacyjnej i dzięki nim zwyciężymy.

#1537350

Witam kolego.Mysle ze popełnisz błąd zamieszczając notke,która nie odnosi sie do nastroju Swiąt Wielkiej Nocy.Mysle ze troszke trzezwego spojzenia powinno ostudzic Twoje zapedy.Bez urazy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1537400

Serdeczne dzieki.Wytrwamy napewno,a islam ustapi lub zginie przynajmniej tu w europie.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#1537399